Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2016-2017_2017_068.jpgV sobotu 20. 5. vyrazil olomoucký tým elévů čítající 10 hráčů a 3 členy realizačního týmu, v čele s hlavním trenérem Janem Grohmannem, na dvoudenní turnaj O pohár starosty Sokol Brno 1, který se konal, kde jinde než v Brně.

Tento turnaj měl ukázat, co všechno se kluci za uplynulý rok naučili a jestli jsou schopni obstát i proti soupeřům z jiné ligy, než je ta olomoucká. Lehce před polednem čekal naše olomoucké naděje první zápas v základní skupině.

Jejich prvním soupeřem byl tým Sokol Brno I EMKOCase Gullivers O, na který kluci nastoupili velmi kvalitně a sebevědomě a hned po několika minutách vedli o několik gólů. Soupeř však neházel hned flintu do žita a podařilo se mu ještě zdramatizovat konec zápasu, který naštěstí dopadl dobře s výsledkem 7:5.

Po vynikajícím obědě v jedné místní restauraci byl na řadě tým z Jindřichova Hradce, který byl opět kvalitním soupeřem a zápas byl herně velmi vyrovnaný, i když výsledné skóre 5:7 tomu moc neodpovídalo. Klukům chyběla hlavně přesnost v zakončení a také špetka štěstí, která se vždy hodí. Třetí zápas proti FBC Dragons Black proběhl bez výrazných komplikací a olomoučtí elévové si po 16 minutách čisté hrací doby mohli připsat již druhé vítězství s výsledkem 9:6.

V tuto chvíli už měli elévové zajištěný přímý postup do osmifinále. V posledním zápase se tak rozhodovalo, z jaké pozice se do něj nakonec dostanou. Kolem šesté hodiny tak nastoupil náš tým proti Black Angels Praha 06, ohledně kterého byla část realizačního týmu poněkud skeptická, protože ostatní týmy z naší skupiny C podlehly tomuto celku někdy i o 10 branek. I přes špatný start byla hra velmi vyrovnaná. Kluci do toho šli po hlavě. Snažili se rychle přistupovat k hráčům a znesnadňovat jim tak přihrávku či střelu.  Ani v útoku však nezaostávali. Během celého utkání si dokázali vytvářet nebezpečné šance, a dokonce si i tak vynutili dva nájezdy, které také úspěšně proměnili. Když se k jejich výkonům připočítal náš skvěle chytající brankář, který v těžkých chvílích podržel celý náš tým, mohli se tak elévové radovat nejen z vítězství 3:2, ale také z celkového vítězství ve skupině C.

Druhý den byl ve znamení play-off, jednalo se již o část vyřazovací. V prvním zápase proti FBŠ Hattrick Brno Red tak byla cítit v olomouckých řadách lehká nervozita. Zápas byl hodně vyrovnaný a kluci byli odpočatí, takže svou aktivitou dokázali přehrát soupeře v poměru 9:3 a postoupili tak do čtvrtfinále. Po krátké pauze a lehkém obědě byl na řadě tým FBC Skalica. Utkání proti slovenskému celku bylo, stejně jako předešlé zápasy, hodně vyrovnané. I přesto jsme většinu zápasu vedli o dvě branky. A když ani závěrečná power play soupeři nepomohla, mohli se kluci radovat z vítězství 7:4. I zde je na místě opět složit za tento zápas klukům velkou poklonu, jelikož hráli velmi sympaticky a nerozhodil je ani velký počet fanoušků slovenského týmu.

Semifinálový zápas byl však pro trenéry poněkud zklamáním. Domácí celek FBŠ Hattrick Brno Blue, budoucí vítěz turnaje, předváděl po celý turnaj velmi kvalitní hru, která olomoucké elévy možná trochu vystrašila, což je nakonec stálo i vítězství. Báli se chodit do osobních soubojů nebo tam byli příliš pozdě a v podstatě již v páté minutě utkání vzdali, což byla škoda. Výsledné skóre bylo 15:3. Poslední zápas byl bojem o třetí místo. Po krátké pauze bylo vidět, že toho už všichni mají plné zuby. Turnaj byl velmi fyzicky náročný a nás čekali naši staří známí Black Angels Praha, přesněji Black Angels Praha 07, tedy jejich druhý tým. Na začátku bylo utkání poměrně vyrovnané, ale soupeř měl bohužel více sil, které také využil, a nakonec poslal olomoucký tým na konečné 4. místo po prohře 9:1.  

I když závěr nedopadl moc pozitivně a zanechal naše kluky bez medailí, je potřeba si uvědomit, že tento turnaj byl skvělou zkušeností nejen pro všechny přítomné hráče, ale i pro trenéry. Bylo vidět, co klukům chybí a v čem naopak vyčnívají. Celý realizační tým se určitě shodne na tom, že opravdu nejlepším zápasem bylo utkání proti Black Angels Praha 06, kdy kluci předvedli parádní výkon a ukázali, co všechno v nich je. Celkově si za celý turnaj zaslouží všichni velkou pochvalu.

Výsledky:

Základní skupina (2x8 min. čistý čas)

FBS Olomouc : Sokol Brno I EMKOCase Gullivers O 7:5

FBS Olomouc : FK Slovan Jindřichův Hradec 5:7

FBS Olomouc : FBC Dragons Black 9:6

FBS Olomouc : Black Angels Praha 06  3:2

Osmifinále (2x10 min. čistý čas):

FBS Olomouc : FBŠ Hattrick Brno Red 9:3

Čtvrtfinále (2x10 min. čistý čas)

FBS Olomouc : FBC Skalica 7:4

Semifinále (2x12 min. čistý čas)

FBS Olomouc : FBŠ Hattrick Brno Blue 3:15

Boj o třetí místo (2x12 min. čistý čas)

FBS Olomouc : Black Angels Praha 07 1:9

Soupiska:

Vilém Bodnár (g), Martin Pavlík ( C ), Matěj Romanovský, Vojta Hrubý, Radim Bečica, Tonda Mikláš, Honza vysloužil, Jakub Karger, Lukáš Fiala a Martin Ettel

 

Článek napsal Jaroslav Duda mld.

CeskyFlorbal

Partneři: