Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2016-2017_2017_045.jpgI když se sezóna elévů chýlí ke konci, jejich forma nadále stoupá. Důkazem je tomu další druhé místo z Hranic, kde byl lepším týmem pouze Přerov.

Zde je ale třeba uvést, že o vítězi rozhodovalo celkové skóre, jelikož jsme měli shodný počet bodů.

Jak tomu u nás obvykle bývá, první utkání má již klasicky infarktový začátek.  Soupeř z Lipníka byl pro kluky poměrně tuhý oříšek. Proto se nemůžeme divit, že kluci po první polovině prohrávali 6:10. V druhé polovině jsme ale konečně přebrali otěže zápasu my a nakonec vyhráli 16:14.

Následující utkání proti Hranicím a Droždínu bych popsal pouze stručně. Obě utkání měla stejný charakter a to, že jsme soupeře poměrně snadno přehrávali po celou dobu utkání. Výsledky 21:7 proti Hranicím a 25:6 proti Droždínu jsou tomu jasným důkazem.

O vítězi tedy rozhodoval zápas proti Přerovu. Utkání bylo poměrně vyhecované. Rozhodčímu bych ale vytknul přílišnou laxnost vůči hraniční zákrokům, zejména k sekání, protože to pak v druhé polovině utkání gradovalo k několika ošklivým faulům na obou stranách, který by mohli být ohodnoceny i trestem. I přesto se jednalo o pěkné utkání, hrané především ve velkém tempu a nasazení. Zápas dopadl na tento hrací systém velmi neobvykle a to remízou 9:9.

 

Hodnocení trenéra:

Ve snaze se furt neopakovat bych chtěl vyzdvihnout pouze pár věcí. Oproti předchozímu turnaji je opět vidět pokrok, zejména v herním myšlení a technice u jednotlivých hráčů. Naopak věci které kluky sráží jsou zejména přihrávka na krátkou vzdálenost a koncovka. Zejména druhá jmenovaná věc je důvodem onoho druhého místa. Kluci jsou občas v koncovce příliš zbrklí a místo zpracování míčku ho okamžitě pálí bez rozmyslu na bránu.  Střela pak jde buď mimo bránu nebo do brankáře.

 

Na závěr bych chtěl poděkovat rodičům za dopravu kluků na turnaj a podporu v hledišti.

 

FBS Olomouc : FBC Lipnik 16:14

FBS Olomou : FBC Hranice 21:7

FBS Olomouc : FBS Spartak Přerov 9:9

FBS Olomouc : FBC Droždín 25:6

 

Soupiska:

Stars:

Bodnar Vilém (G), Bečica Radim, Daniš Martin, Hrubý Vojtěch, Novák Kryštof, Pavlík Martin (C), Poláček Šimon, Procházka Jonáš

Rangers:

Bartoň Daniel (G), Ettel Martin, Janalík Vítek, Karger Jakub, Konkol Matěj, Kubeš Vojtěch, Novák Adam, Švarc Šimon, Vysloužil Jan, Fiala Lukáš

CeskyFlorbal

Partneři: