Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.31

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_123.jpgV sobotu 18.11. se obě družstva elévek brzy po ránu vypravila na další turnaj, tentokrát do Ostravy.

Vzhledem k náhlému onemocnění trenérky Janči jsem dostal možnost cestovat s duhovým družstvem do Ostravy. Ze začátku jsem měl trochu strach, protože některá děvčata jsem ani neznal, o to víc jsem byl překvapen z jejich přístupu k zápasům. Postupně jsme se utkali s našimi mladšími kolegyněmi z červeného družstva, s Přerovem, Ostravou a Vítkovicemi.

Do zápasu s červeným družstvem jsme vstupovali s cílem se vzájemně poznat a já se hlavně snažil zapamatovat jména svých nových svěřenkyň. V prvním útoku Lucka s Terkou O. a obrana Elen, druhý útok Janča, Terka K a její sestra Kika. Nicméně už po úvodním střídání bylo jasné, že tudy cesta nepovede. Janča putovala do první obrany, naopak Elen do druhého útoku (číslování rozhodně není podle výkonosti, ale podle pořadí střídání). Za stavu 6:0 dostaly holky příkaz střílet góly až poté, co si 3x nahrají, což sice přinášelo úsměvné okamžiky, kdy si Lucka s Terkou nahrávaly před prázdnou bránou, ale v následujících zápasech se nám tato zkušenost obrovsky vyplatila. Celkový stav 13:2 není rozhodující, mohli bychom vyhrát daleko víc, ale nic by nám to nedalo.

Do zápasu s Přerovem jsme vstoupili po důkladné taktické přípravě, čas před utkáním jsme vyplnili k nacvičení 3 situací, které jsme následně chtěli využít a taky využili v zápase. Brzo jsme vedli 2:0, následně 4:1. Hráli jsme kombinačně, rychle dávali míček z hole, děvčata dobře pracovala do obrany, Přerov jsme prakticky k ničemu nepustili. Měli jsme možnost trestného střílení, které se nám nepodařilo proměnit, nastřelili tyčku. Obrovské zklamání nastalo po hrubé chybě stolku časoměřičů, který 39 vteřin před koncem zapomněl pustit čas a my tak hráli o minimálně půl minuty navíc. Toho využila zkušená Anička Kytlicová a třemi povedenými střelami z poloviny hřiště během 30vteřin srovnala stav na 4:4. Nic nám nepomohlo rozčilování, ani protesty…

Zápas s Ostravou byl velice vyrovnaný, z naší strany se jednalo o nejlepší výkon turnaje. Obě obránkyně pracovaly na jedničku s hvězdičkou, Šárka pochytala spoustu šancí, náš útok se snažil střílet, ale gólmanka soupeřů byla nepřekonatelná. Nakonec jsme po boji prohráli 2:5, ale i tak jsem holky za výkon chválil.

Na závěr nás čekaly Vítkovice a bohužel jsme doplatili na úzký kádr. Holky ze sebe vydaly všechny síly, skóre se přelévalo ze strany na stranu a nakonec jsme gólem 20vteřin před koncem těsně prohráli 3:4. I tak jsme za výkon sklidili potlesk na otevřené scéně a zaslouženě!

Chtěl bych děvčata pochválit a poděkovat jim za zážitek, který jsem nečekal. Družstvo beze zbytku plnilo pokyny, všechny holky pracovaly pro tým, snažily se a nechaly na hřišti všechno. To jsem u loňského družstva elévek, či mladších žaček až tak nezažil. Vyzdvihnout musím výkon gólmanky Šárky, která vychytala spoustu šancí a co mě zaujalo, bez větších problémů vyhodnotí situaci, sbírá odražené míčky, nemá strach sáhnout pro míček do skrumáže a velice dobře prostorově vnímá hru. Když se rozhodne pro míček jít, tak ho prostě má, žádné pinkání, odrážení…

Obě dnešní obránkyně hrály s přehledem a byly oporami družstva, hlavně Kika velice odpovědně zezadu s dobrou střelou z dálky, Janča naopak podporovala útok a nebála se prokličkovat do střelby. Obě mile překvapily!

Naše motorové myši, nejmladší hráčky družstva - Terka + Terka jsou přesně to, co nenávidím u soupeře, když jsem na hřišti. Nepříjemně napadají, dokáží vybojovat i ztracené míče a pořád otravují i podstatně zkušenější hráčky soupeře. To je pro obránce „noční můra“ a pokud budou rychlost a zarputilost dál rozvíjet, máme se za pár let na co těšit…

Elen jsem nikdy neviděl hrát, ale její hra se mi hodně líbila. Nebojí se kontaktu, vletí po hlavě kamkoliv a hlavně se nikdy nevzdá, vybojovala spoustu míčků, dala hodně gólů, už se těším, až ji za pár let uvidím v klasickém velkém florbale.

Lucka je jediná, kterou znám a mám možnost ji pravidelně vidět hrát. Lucka loni a Lucka letos jsou jiné hráčky. Kde se ztratila holka, co se sklopenou hlavou lítá po hřišti a vodí míček kolem dokola? A kde se tu vzala ta, co s přehledem rozehrává, dává krásné nahrávky spoluhráčkám a využívá svoji rychlost k prospěchu družstva? Jen tak dál!

Chtěl bych všem hráčkám ještě jednou poděkovat a už se strašně těším, jestli ještě někdy dostanu příležitost s tímto družstvem absolvovat nějaký turnaj!

CeskyFlorbal

Partneři: