Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_061.jpgNejmenší florbalistky FBS Olomouc se utkali minulý víkend na turnaji v Odrách.

Své florbalové schopnosti a dovednosti poměřily s týmy Vítkovic, Ostravy, Životic a Přerova. Bohužel účast na turnaji ovlivnily jarní prázdniny v olomouckém okrese a tak se turnaje zúčastnilo z početné skupiny elévek pouze 5 hráček do pole a brankářka. Hned počáteční utkání s domácími Životicemi bylo ve svižném tempu a naše nejmenší děvčata srdnatě bojovali s početným soupeřem. I když utkání dopadlo ve prospěch Životic, elévky nedaly soupeři nic zadarmo. Bohužel syndrom prvních utkání a pomalejší tempo našich děvčat nám neumožnily více skorovat. 

Druhé utkání s favorizovanou Ostravou bylo jednoznačnou záležitostí týmu Ostravy, který má v týmu většinu výběhových hráček a o něco zkušenějších než naše děvčata. Velikost a tvrdost hráček nám činila velké problémy, ale děvčata plnila pokyny trenéra svědomitě a dílčí cíle ve hře byly splněny.

Další dvě utkání již byla v jiném duchu, po poradě v šatně na palubovku místní haly nastoupil úplně jiný tým -odhodlaný bojovat a běhat. Tyto dbvě vlastnosti nám stačili na udolání týmu Vítkovic a posléze i Přerova.

Dívky tak zaslouženě získaly bronzové medaile a diplom za třetí místo.

Chtěl bych pochválit všechny hráčky, že se vypořádaly s menším počtem hráček a za jejich nasazení, zvláště pak v závěru turnaje. Všechny děvčata se k turnaji postavila čelem a dle věkových možností zvládala i florbalové dovednosti. Pochvala samozřejmě patří i rodičům za to, že umožnila děvčatům se zdokonalit na dalším turnaji a pomohla s přepravou dívek na turnaj a zpět.

Sestava: Přibíková Sabina(G), Štraitová Viktorie, Koutná Kateřina, Spurná Elena, Kurková Terezie, Kratochvílová Natálie

 

 
 

CeskyFlorbal

Partneři: