1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_061.jpgNejmenší florbalistky FBS Olomouc se utkali minulý víkend na turnaji v Odrách.

Své florbalové schopnosti a dovednosti poměřily s týmy Vítkovic, Ostravy, Životic a Přerova. Bohužel účast na turnaji ovlivnily jarní prázdniny v olomouckém okrese a tak se turnaje zúčastnilo z početné skupiny elévek pouze 5 hráček do pole a brankářka. Hned počáteční utkání s domácími Životicemi bylo ve svižném tempu a naše nejmenší děvčata srdnatě bojovali s početným soupeřem. I když utkání dopadlo ve prospěch Životic, elévky nedaly soupeři nic zadarmo. Bohužel syndrom prvních utkání a pomalejší tempo našich děvčat nám neumožnily více skorovat. 

Druhé utkání s favorizovanou Ostravou bylo jednoznačnou záležitostí týmu Ostravy, který má v týmu většinu výběhových hráček a o něco zkušenějších než naše děvčata. Velikost a tvrdost hráček nám činila velké problémy, ale děvčata plnila pokyny trenéra svědomitě a dílčí cíle ve hře byly splněny.

Další dvě utkání již byla v jiném duchu, po poradě v šatně na palubovku místní haly nastoupil úplně jiný tým -odhodlaný bojovat a běhat. Tyto dbvě vlastnosti nám stačili na udolání týmu Vítkovic a posléze i Přerova.

Dívky tak zaslouženě získaly bronzové medaile a diplom za třetí místo.

Chtěl bych pochválit všechny hráčky, že se vypořádaly s menším počtem hráček a za jejich nasazení, zvláště pak v závěru turnaje. Všechny děvčata se k turnaji postavila čelem a dle věkových možností zvládala i florbalové dovednosti. Pochvala samozřejmě patří i rodičům za to, že umožnila děvčatům se zdokonalit na dalším turnaji a pomohla s přepravou dívek na turnaj a zpět.

Sestava: Přibíková Sabina(G), Štraitová Viktorie, Koutná Kateřina, Spurná Elena, Kurková Terezie, Kratochvílová Natálie

 

 
 

Partneři: