1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_246.jpg... a je po všem :-). Florbalová sezona 2017/2018 byla víkendovým turnajem MČR dorostenek pomalu ukončena.

Nyní bude chvilku klid a poté resp. už ve čtvrtek začne příprava na tři turnaje, kterých se zúčastní mládežnické družstva FBS Olomouc. Jedná se o Ostrava CUP, Opengame a Prague Games. Ještě než vše zapadne v zapomění chtěl bych krátce, obšírnějí příští týden vyjde hodnocení sezony v samostatném dokumentu, říci několik málo vět k závěrečnému turnaji MČR dorostenekv Rokytnici v Jizerských horách.

I když jsme na začátku sezony nepřipouštěli, že bychom se na MČR dorek nepodívali, během sezony se situace tak zamotala, že opravdu o naší účasti rozhodlo záverečných několik desítek sekund v posledením zápase mezi Vítkama a Ostravou. Ano je velkým úspěchem, že jsme se již podruhé za sebou dostali mezi elitní kluby a měli možnost ukázat co naše hráčky umí. Rozlosování závěrečného turnaje MČR je neúprosné a o možnosti boje o medaile rozhoduje jeden dvojzápas. Na nás letos vyšel soupeř nejtěžší a pozdější vítěz a mistr ČR v kategorii dorostenek, tým Jižního města. Poprvé za delší dobu jsme měli opět možnost konfrontace dvou florbalových stylů. Bohužel silové pojetí florbalu máme možnost v soutěžní sezoně trénovat pouze s týmem Ostravy a to ještě v odvaru, který předvedl tým Tigers.To, že jste dokázaly držet s tímto opravdu špičkovým týmem krok, je velmi dobrá zpráva do budoucna. Moc mě těší, že jste se druhý den otřepaly a dokázaly všem, že děvčata FBS Olomouc nejsou žádná ořezávátka a to páte místo (maximum v nastalé situaci) opravdu srdcem vybojovaly! Opravdu si moc vážíme tohoto dosaženého výsledku, jelikož máme v týmu i ročníky, které nejsou úplně dorostenecké :-)

Jak psal již psal Martin ve svém facebookovém příspěvku ve výsledcích to nenajdete, ale celou sezonu jste působily jako tým, táhly jste za jeden provaz a měli jeden sen - dostat se na MČR a zde udělat co nejlepší výsledek.  Jsme pátí v naší České republice a to není málo a pokud by byl los příznivější tak pevně věřím, že by to i cinklo.

Ale vše není jen o těch medailích a brankách, to jak jste celou sezonu trénovaly, florbalu věnovaly veškerý volný čas a přitom se stačily ještě připravovat na přijímačky na střední školy, to je to čeho si celý kolektiv trenérů váží a klobouk dolů před Vámi. Jste to VY, které  jste dokázaly, že  i v nepříznivích situacích dáte do soubojů ať ve škole či na palubovce maximum a umíte si vybojovat to své místo na Slunci.

Chtěl bych Vám moc poděkovat za sebe a také jménem celého realizačního týmu, za úžasné zážitky během celé sezony a pevně věřím, že  zůstanete tak báječné slečny i nadále, buďte vždy týmové hráčky, jelikož kolektiv je to, co Vás a nás trenéry  jako FBS Olomouc odlišuje od ostatních.  Velké poděkování samozřejmě patří také Radkovi a Dáše za cenné florbalové rady a také za logistickou podporu během celé sezony, zdravotnici Káje za zmírňování vašich bolestí a bolístek a VŠEM rodičům za podporu Vašich snů!

 

MS 2017 Blava
 

CeskyFlorbal

banner SFF 2018 244x250 04

PatrneriExtraligy

Partneři: