Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_246.jpg... a je po všem :-). Florbalová sezona 2017/2018 byla víkendovým turnajem MČR dorostenek pomalu ukončena.

Nyní bude chvilku klid a poté resp. už ve čtvrtek začne příprava na tři turnaje, kterých se zúčastní mládežnické družstva FBS Olomouc. Jedná se o Ostrava CUP, Opengame a Prague Games. Ještě než vše zapadne v zapomění chtěl bych krátce, obšírnějí příští týden vyjde hodnocení sezony v samostatném dokumentu, říci několik málo vět k závěrečnému turnaji MČR dorostenekv Rokytnici v Jizerských horách.

I když jsme na začátku sezony nepřipouštěli, že bychom se na MČR dorek nepodívali, během sezony se situace tak zamotala, že opravdu o naší účasti rozhodlo záverečných několik desítek sekund v posledením zápase mezi Vítkama a Ostravou. Ano je velkým úspěchem, že jsme se již podruhé za sebou dostali mezi elitní kluby a měli možnost ukázat co naše hráčky umí. Rozlosování závěrečného turnaje MČR je neúprosné a o možnosti boje o medaile rozhoduje jeden dvojzápas. Na nás letos vyšel soupeř nejtěžší a pozdější vítěz a mistr ČR v kategorii dorostenek, tým Jižního města. Poprvé za delší dobu jsme měli opět možnost konfrontace dvou florbalových stylů. Bohužel silové pojetí florbalu máme možnost v soutěžní sezoně trénovat pouze s týmem Ostravy a to ještě v odvaru, který předvedl tým Tigers.To, že jste dokázaly držet s tímto opravdu špičkovým týmem krok, je velmi dobrá zpráva do budoucna. Moc mě těší, že jste se druhý den otřepaly a dokázaly všem, že děvčata FBS Olomouc nejsou žádná ořezávátka a to páte místo (maximum v nastalé situaci) opravdu srdcem vybojovaly! Opravdu si moc vážíme tohoto dosaženého výsledku, jelikož máme v týmu i ročníky, které nejsou úplně dorostenecké :-)

Jak psal již psal Martin ve svém facebookovém příspěvku ve výsledcích to nenajdete, ale celou sezonu jste působily jako tým, táhly jste za jeden provaz a měli jeden sen - dostat se na MČR a zde udělat co nejlepší výsledek.  Jsme pátí v naší České republice a to není málo a pokud by byl los příznivější tak pevně věřím, že by to i cinklo.

Ale vše není jen o těch medailích a brankách, to jak jste celou sezonu trénovaly, florbalu věnovaly veškerý volný čas a přitom se stačily ještě připravovat na přijímačky na střední školy, to je to čeho si celý kolektiv trenérů váží a klobouk dolů před Vámi. Jste to VY, které  jste dokázaly, že  i v nepříznivích situacích dáte do soubojů ať ve škole či na palubovce maximum a umíte si vybojovat to své místo na Slunci.

Chtěl bych Vám moc poděkovat za sebe a také jménem celého realizačního týmu, za úžasné zážitky během celé sezony a pevně věřím, že  zůstanete tak báječné slečny i nadále, buďte vždy týmové hráčky, jelikož kolektiv je to, co Vás a nás trenéry  jako FBS Olomouc odlišuje od ostatních.  Velké poděkování samozřejmě patří také Radkovi a Dáše za cenné florbalové rady a také za logistickou podporu během celé sezony, zdravotnici Káje za zmírňování vašich bolestí a bolístek a VŠEM rodičům za podporu Vašich snů!

 

CeskyFlorbal

Partneři: