Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_234.jpgV krásném sobotním dopolední se dorostenky FBS Olomouc vydali na své závěrečné dva zápasové duely své ligy dorostenek. Místem byl nedaleký Přerov a soupeři týmy Šumperka a Krnova. Závěrečný turnaj měl několik „slavnostních“ okamžiků. Prvním byl, že pro některé naše dorostenky to bylo možná závěrečné účinkování v kategorii dorostenky, pro tým Krnova to bylo loučení s dorosteneckou ligou vůbec.

Pokud chtěl tým dorostenek pomýšlet na závěrečné boje o MČR musel vyhrát obě utkání, což je proti papírově slabšímu soupeři vždy ošidné a nepopulární a také musel spoléhat na to, že tým Vítkovic porazí nebo zremizuje s týmem Ostravy. Obě naše utkání si všechny hráčky řádně vychutnaly a i když z počátku byla na jejich florbalkách nervozita pramenící s povinnosti porazit soupeře, tak časem se všechny rozehřály na provozní teplotu a obě utkání měla pod kontrolou. Tým Krnova jsme porazili 7:0 a tým Šumperku 12:0. Nezbývalo než čekat jako dopadne polední duel týmů ze severu Moravy. A mohu říci, že to bylo drama a závěrečné minuty ubíhaly velmi pomalu. Šťastný konec pak zařídila remíza 4:4 a tím naše možnost se poprat o vysněné MČR.

Komentář trenéra: Je nám potěšením, že se podařilo integrovat starší žákyně do týmu, jak na postu brankáře, tak na postech obránců  a centrů. Chtěl bych všechny hráčky pochválit, že k závěrečným utkáním přistoupily velmi odpovědně a nic neponechali náhodě. Svým výkonem, i když proti papírově slabším soupeřům potvrdily, že patří mezi špičku této kategorie. Pevně věříme, že šance o to se poprat o vysněné MČR jim vlije novou krev do žil, na konci dlouhé sezony 2017/2018. Za své předvedené výkony po celou sezonu si tuto šanci jistě zaslouží a již  po druhé za sebou mají možnost ukázat, že patří do absolutní špičky mládežnického florbalu na Moravě.  Černý Petr tentokrát opět zůstal na florbalkách dívčin FBC Ostrava. Nicméně trojlístek Vítkovice, Ostrava, Olomouc během sezony předváděl velmi dobrý florbal a do poslední chvíle nebylo zřejmé kdo do závěrečných bojů postoupí. Chtěl bych poděkovat oběma týmům Ostravě i Vítkovicím za korektní a velmi napínavé souboje, které na každém turnaji vždy patřili k ozdobám. Velkým překvapením ligy dorostenek byl tým Opavy, který pro spoustu týmů znamenal ohrožení a svými předvedenými výkony si plně zaslouží umístění v popředí tabulky  a v budoucnosti s ním budeme muset počítat!  Nyní nás čeká 14 dní pauza a poté dva důležité zápasy s vítězem dorostenecké ligy regionu Jihomoravského a Zlínského, týmem Aligátorek Pozořice. Bohužel nešťastné termínové rozlosování nás nutí vyjednat jiný termín než 22.dubna 2018. Pravděpodobně se tedy bude hrát v pátek 20.8.2018 v Křenovicích.

CeskyFlorbal

Partneři: