Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_187.jpgDorostenky FBS Olomouc se v rámci své ligy zúčastnily dalšího dvoj utkání, tentokrát ve vzdáleném Krnově.

Minulý florbalový víkend byl pro dorostenky spíše cestovní. Cesta do Krnova v zimním období je vždy  dobrodružství. Naštěstí o víkendu počasí přálo a do místa pořádání jsme dorazili všichni relativně v pohodě.

Čekali nás dvě utkání a to proti místnímu Krnovu a také proti nevyspytatelnému Přerovu. Utkání, která bylo důležité pro zachování možného postupu na MČR vyhrát jsou vždy těžké. Soupeři i když se vyskytují ve spodních patrech aktuální tabulky se vždy chtějí vytáhnout a tak tato utkání jsou vždy psychicky náročné. V utkáních dostali příležitost i méně zkušené hráčky, tak aby i ony "načichly" a získaly zkušenosti.

První utkání s Krnovem mělo předpokládaný průběh, když jsme se již v první minutě ujaly vedení¨díky přesné střele Evy Řehákové. Poté se naše hra bohužel ukolébala a až do osmé minuty jsme začínaly dobývat krnovskou pevnost. Radost nám udělala Karolína Sigmundová, když v osmé minuté vsítila druhou branku a naše družstvo tak uklidnila pro případný gól ze strany Krnova, který by mohl utkání zdramatizovat. V druhé části jsme se prosadily také dvakrát a to Eva Řeháková a Lenka Ryšavá. V této části jsme bohužel inkasovali a tak do třetí třetiny jsme nastupovali za stavu 4:1. Ve třetí části již soupeř nestíhal fyzicky a nám se podařilo vsítit další dvě branky, když  Andrea Palinková a Lenka Ryšavá rozvlnily sít krnovské branky. Utkání skončilo tedy zaslouženým vítězstvím v poměru 6:1 pro FBS Olomouc. V utkání měla premiéru na naše brankářka starších žákyň Jolča Palásková. Hráčky se dle svých možností snažily plnit požadované úkoly za což jim patří díky a psychicky utkání také zvládly. Získali tak důležité 3 body

V druhém utkání proti nám nastoupil již zkušenější soupeř, tým Přerova,který má i cenný skalp favorita soutěže, týmu Vítkovic. V utkání jsme bohužel nemohly využít služeb Lenky Ryšavé a Andrey Palinkové, které u nás jsou z Přerova a při hráčské transakci si tým Přerova vymohl, že tyto hráčky nebudou nastupovat pro jejich týmu. I tak povzbuzovali svůj tým z lavečky a byly platnými členy v tomto utkání. Utkání začalo velmi nervózně z naší strany a tým Přerova se rozhodl zabetonovat na své polovině za účelem pravděpodobně neobdržet branku a z případných brejků hrozit. V první třetině se to týmu Přerova docela dařilo, naše obléhaní a odstřelování přerovské brankářky nemělo valné účinnosti a třetina skončila 0:0. V druhé třetině jsme provedli několik změn a stáhli hru na dvě formace za účelem zrychlení a zkvalitnění hry. Bohužel pokud byl Přerov v první třetině zakopán na své polovině, tak ve třetině druhé byl zakopán před svojí brankou :-). Až v páté minutě druhé třetiny po pěkné střele z dálky Pavly Pejzlové, která se odrazily od šibenice, do přerovské sítě balonek dorazila Lucka Střídová. Rázem musel tým Přerova hru otevřít a ne hrát pouze na brejky a nám se začalo hrát lépe. Kombinační hrou se nám postupně podařilo vsítit další tři branky, které vstřelila postupně Karolína Sigmundová a připsala si tak další hattrick ve své kariéře. To, že ji čeká pečení buchet či smažení řízků již bylo jasné :-) . Jednu branku stihla ještě v druhé třetině zbývající dvě ve třetině třetí. Náš tým tak porazil nevyzpytatelný tým Přerova 4:0 a Bára Opletalová si mohla připsat další nulu do své sbírky.

V tomto utkání musíme děvčata pochválit za trpělivost v dobývání přerovské pevnosti a opět za plnění úkolů, které jim trenéři sdělovali. Opravdu není lehké se plně motivovat na tyto zápasy.

Chtěl bych poděkovat i ochotným rodičům, kteří pomohli s přepravou do vzdáleného Krnova a panu Gieselovi za velmi kvalitní fotodokumentaci z těchto utkání.

Tabulka ligy se nyní pěkně zamotala a to díky vítězství Ostravy na týmem Vítkovic. Již za necelý týden nás čeká další, tentokrát dvě domácí utkání ve kterých se hodně napovím kdo by mohl postoupit na vysněné MČR. Přijďte tedy povzbudit děvčata při cestě za svým snem.

CeskyFlorbal

Partneři: