Dorostenky

Informace

trenér: Dagmar Sigmundová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 603 492 439

trenér: Radek Řehák
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 603 570 135

 

 

 

V sobotu 2.2.2019 nastoupila děvčata k dalším zápasům letošní sezóny v domácím prostředí. 

V sobotu 6.10.2018 nastoupila děvčata k dalším zápasům letošní sezóny v domácím prostředí.

... a je po všem :-). Florbalová sezona 2017/2018 byla víkendovým turnajem MČR dorostenek pomalu ukončena.

Již podruhé v posledních dvou letech budou mít šanci dorostenky FBS Olomouc zabojovat o medaile na závěrečném turnaji nejlepších týmů této kategorie.

V krásném sobotním dopolední se dorostenky FBS Olomouc vydali na své závěrečné dva zápasové duely své ligy dorostenek. Místem byl nedaleký Přerov a soupeři týmy Šumperka a Krnova. Závěrečný turnaj měl několik „slavnostních“ okamžiků. Prvním byl, že pro některé naše dorostenky to bylo možná závěrečné účinkování v kategorii dorostenky, pro tým Krnova to bylo loučení s dorosteneckou ligou vůbec.

Pokud chtěl tým dorostenek pomýšlet na závěrečné boje o MČR musel vyhrát obě utkání, což je proti papírově slabšímu soupeři vždy ošidné a nepopulární a také musel spoléhat na to, že tým Vítkovic porazí nebo zremizuje s týmem Ostravy. Obě naše utkání si všechny hráčky řádně vychutnaly a i když z počátku byla na jejich florbalkách nervozita pramenící s povinnosti porazit soupeře, tak časem se všechny rozehřály na provozní teplotu a obě utkání měla pod kontrolou. Tým Krnova jsme porazili 7:0 a tým Šumperku 12:0. Nezbývalo než čekat jako dopadne polední duel týmů ze severu Moravy. A mohu říci, že to bylo drama a závěrečné minuty ubíhaly velmi pomalu. Šťastný konec pak zařídila remíza 4:4 a tím naše možnost se poprat o vysněné MČR.

Komentář trenéra: Je nám potěšením, že se podařilo integrovat starší žákyně do týmu, jak na postu brankáře, tak na postech obránců  a centrů. Chtěl bych všechny hráčky pochválit, že k závěrečným utkáním přistoupily velmi odpovědně a nic neponechali náhodě. Svým výkonem, i když proti papírově slabším soupeřům potvrdily, že patří mezi špičku této kategorie. Pevně věříme, že šance o to se poprat o vysněné MČR jim vlije novou krev do žil, na konci dlouhé sezony 2017/2018. Za své předvedené výkony po celou sezonu si tuto šanci jistě zaslouží a již  po druhé za sebou mají možnost ukázat, že patří do absolutní špičky mládežnického florbalu na Moravě.  Černý Petr tentokrát opět zůstal na florbalkách dívčin FBC Ostrava. Nicméně trojlístek Vítkovice, Ostrava, Olomouc během sezony předváděl velmi dobrý florbal a do poslední chvíle nebylo zřejmé kdo do závěrečných bojů postoupí. Chtěl bych poděkovat oběma týmům Ostravě i Vítkovicím za korektní a velmi napínavé souboje, které na každém turnaji vždy patřili k ozdobám. Velkým překvapením ligy dorostenek byl tým Opavy, který pro spoustu týmů znamenal ohrožení a svými předvedenými výkony si plně zaslouží umístění v popředí tabulky  a v budoucnosti s ním budeme muset počítat!  Nyní nás čeká 14 dní pauza a poté dva důležité zápasy s vítězem dorostenecké ligy regionu Jihomoravského a Zlínského, týmem Aligátorek Pozořice. Bohužel nešťastné termínové rozlosování nás nutí vyjednat jiný termín než 22.dubna 2018. Pravděpodobně se tedy bude hrát v pátek 20.8.2018 v Křenovicích.

Dorostenky FBS Olomouc odehrály se v sobotu 17.2.2018 další dvě důležitá utkání své ligy.

Dorostenky FBS Olomouc se v rámci své ligy zúčastnily dalšího dvoj utkání, tentokrát ve vzdáleném Krnově.

Dorostenky doplněné o zkušené starší žákyně se ve dnech 5. - 7. 1. 2018 zúčastnily  Mezinárodního florbalového turnaje "Prague florbal CUP".

V neděli dorostenky FBS Olomouc zajížděly k dalšímu dvojutkání do Ostravy, kde je čekali dva soupeři, každý z opačného pořadí tabulky.

Dorostenky FBS Olomouc čekalo další dvojutkání ligy dorostenek a to v nedalekém Přerově.