1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_046.jpgPrvní víkend v novém roce se olomoučtí dorostenci vydali na pražský turnaj PFC 2019.

Turnaj zařazený před druhou polovinu ligové sezóny se jevil jak optimální příprava. V minulém ročníku se nám podařilo v této kategorii vyhrát „play off B“ a odvézt si tak dřevěnou medaili. Cíle pro letošní ročník byly podobné. Přivézt zase nějakou placku domů.

FBS Olomouc – Black Angels 4:0

Pražští Black Angels pro nás překvapivě padli ve svém prvním zápase s Říčany a pokud se chtěli probojovat do „play off A“, museli nad Olomoucí plně bodovat. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a šance si vytvářely oba týmy, střely za sebe ale pouštěl pouze pražský gólman. Jeden z elitních pražských týmů v plné síle nás v ničem nepřehrával a černé anděly jsme tak poslali do „play off B“, které později tento tým vyhrál.

FBS Olomouc – Bulldogs Brno 6:5

Rezervní tým Brna nás velice překvapil svou aktivitou i kvalitou a ukázal, že ne nadarmo vede druhou Jihomoravskou ligu. Na každý náš gól dokázal soupeř rychle reagovat a vítězný gól padl až v poslední minutě hry po individuální akci Tomáše Gronycha.

FBS Olomouc – Draci Říčany 1:2

Osobně vnímám, že jsou pražské soutěže vždy o krok napřed než zbytek republiky a s čistým svědomím můžu říct, že první tři týmy z druhé ligy dorostenců v Praze by s přehledem hráli střed první ligy na Moravě a Draci Říčany tuhle druhou ligu vedou. Zápas byl fyzicky velice náročný, plný osobních soubojů. Říčany nepříjemně zahustily polovinu hřiště a nám se nedařilo dostat na útočnou polovinu s míčkem na čepeli ani nebezpečně vystřelit. Prohra nás odsunula na druhé místo ve skupině a především ukázala některé nedostatky v naší hře.

FBS Olomouc – Sport Club Klatovy 3:2p

Páté místo v první dorostenecké lize a první místo ve skupině na turnaji budil určitě z Klatov respekt. Na tabuli svítila třetí minuta utkání, Klatovy dvakrát vystřelily na naši branku a z toho dvakrát skórovali. Od té chvíle byl na hřišti pouze jeden tým. Vysokým napadáním jsme Klatovy pustili jen k maximálně třem dalším nebezpečným brejkům. Na druhé straně však neustále zvonily tyčky, míjely se prázdné brány a v nejhorším zasáhl solidně chytající brankář soupeře. I když Olomouc dlouho prohrávala o dva góly, tak věřím, že nikdo na střídačce nepochyboval o našem vítězství. Zápas se nám podařil dotáhnout do prodloužení, ve kterém využil chyby soupeře Jakub Mynář a poslal Olomouc do semifinále.

FBS Olomouc – Floorbal Group 4:2

Tým složený z hráčů Chodova, pražského Start98 a snad i jiných týmů byl jednoznačným adeptem na vítezství v turnaji. Hned od začátku byl u soupeře vidět přehled na hřišti, kvalita s míčkem na hokejce a fyzická připravenost. Kdykoliv se však soupeř dostal na naši polovinu, zaúřadovala pevná olomoucká obrana nebo Derich v brance. Za stavu 2:2 se zase vyplatilo naše celoplošné napadání a Mynář strhl výsledek na naši stranu. Pár sekund před koncem zápasu jsme ještě pečetili výsledek do prázdné brány.

FBS Olomouc – Draci Říčany 6:4

Před zápasem jsme si byli celkem jistí, jak bude odveta ze základní skupiny probíhat. V prvním zápase jsme nebyli schopni překonat blok na polovině hřiště a soupeř si toho byl určitě dobře vědom. Hned od první minuty se naše domněnky potvrdily. Naši hráči byli na zvolenou taktiku dobře připraveni a na útočnou polovinu jsme se dostávali klidněji a častěji. Snad každé střídání jsme si vytvářeli šance na gól. Polovina prvního poločasu ještě výsledkově patřila Říčanům, které využily přesilovku a proměnily jeden brejk. Pak se ale pomalu začala projevovat soupeřova únava, neboť odehrál celý turnaj jen na dvě pětky, a mohl se rozjet olomoucký brankostroj. Šesti góly v řadě jsme si došli pro obrovský pohár „The King“ a zlatou medaili na krk.

Za jeden z největších úspěchů olomoucké florbalové mládeže patří dík celému týmu. Rád bych ale na tomhle místě vyzdvihl práci našich obránců, kteří celý turnaj podávali excelentní výkon a drželi soupeřovy útočníky daleko od naší branky. Teď už jen musíme věřit, že přeneseme pohodu na hokejkách i do ligových zápasů a v druhé polovině soutěže posbíráme více bodů než v té první.