Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_046.jpgPrvní víkend v novém roce se olomoučtí dorostenci vydali na pražský turnaj PFC 2019.

Turnaj zařazený před druhou polovinu ligové sezóny se jevil jak optimální příprava. V minulém ročníku se nám podařilo v této kategorii vyhrát „play off B“ a odvézt si tak dřevěnou medaili. Cíle pro letošní ročník byly podobné. Přivézt zase nějakou placku domů.

FBS Olomouc – Black Angels 4:0

Pražští Black Angels pro nás překvapivě padli ve svém prvním zápase s Říčany a pokud se chtěli probojovat do „play off A“, museli nad Olomoucí plně bodovat. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a šance si vytvářely oba týmy, střely za sebe ale pouštěl pouze pražský gólman. Jeden z elitních pražských týmů v plné síle nás v ničem nepřehrával a černé anděly jsme tak poslali do „play off B“, které později tento tým vyhrál.

FBS Olomouc – Bulldogs Brno 6:5

Rezervní tým Brna nás velice překvapil svou aktivitou i kvalitou a ukázal, že ne nadarmo vede druhou Jihomoravskou ligu. Na každý náš gól dokázal soupeř rychle reagovat a vítězný gól padl až v poslední minutě hry po individuální akci Tomáše Gronycha.

FBS Olomouc – Draci Říčany 1:2

Osobně vnímám, že jsou pražské soutěže vždy o krok napřed než zbytek republiky a s čistým svědomím můžu říct, že první tři týmy z druhé ligy dorostenců v Praze by s přehledem hráli střed první ligy na Moravě a Draci Říčany tuhle druhou ligu vedou. Zápas byl fyzicky velice náročný, plný osobních soubojů. Říčany nepříjemně zahustily polovinu hřiště a nám se nedařilo dostat na útočnou polovinu s míčkem na čepeli ani nebezpečně vystřelit. Prohra nás odsunula na druhé místo ve skupině a především ukázala některé nedostatky v naší hře.

FBS Olomouc – Sport Club Klatovy 3:2p

Páté místo v první dorostenecké lize a první místo ve skupině na turnaji budil určitě z Klatov respekt. Na tabuli svítila třetí minuta utkání, Klatovy dvakrát vystřelily na naši branku a z toho dvakrát skórovali. Od té chvíle byl na hřišti pouze jeden tým. Vysokým napadáním jsme Klatovy pustili jen k maximálně třem dalším nebezpečným brejkům. Na druhé straně však neustále zvonily tyčky, míjely se prázdné brány a v nejhorším zasáhl solidně chytající brankář soupeře. I když Olomouc dlouho prohrávala o dva góly, tak věřím, že nikdo na střídačce nepochyboval o našem vítězství. Zápas se nám podařil dotáhnout do prodloužení, ve kterém využil chyby soupeře Jakub Mynář a poslal Olomouc do semifinále.

FBS Olomouc – Floorbal Group 4:2

Tým složený z hráčů Chodova, pražského Start98 a snad i jiných týmů byl jednoznačným adeptem na vítezství v turnaji. Hned od začátku byl u soupeře vidět přehled na hřišti, kvalita s míčkem na hokejce a fyzická připravenost. Kdykoliv se však soupeř dostal na naši polovinu, zaúřadovala pevná olomoucká obrana nebo Derich v brance. Za stavu 2:2 se zase vyplatilo naše celoplošné napadání a Mynář strhl výsledek na naši stranu. Pár sekund před koncem zápasu jsme ještě pečetili výsledek do prázdné brány.

FBS Olomouc – Draci Říčany 6:4

Před zápasem jsme si byli celkem jistí, jak bude odveta ze základní skupiny probíhat. V prvním zápase jsme nebyli schopni překonat blok na polovině hřiště a soupeř si toho byl určitě dobře vědom. Hned od první minuty se naše domněnky potvrdily. Naši hráči byli na zvolenou taktiku dobře připraveni a na útočnou polovinu jsme se dostávali klidněji a častěji. Snad každé střídání jsme si vytvářeli šance na gól. Polovina prvního poločasu ještě výsledkově patřila Říčanům, které využily přesilovku a proměnily jeden brejk. Pak se ale pomalu začala projevovat soupeřova únava, neboť odehrál celý turnaj jen na dvě pětky, a mohl se rozjet olomoucký brankostroj. Šesti góly v řadě jsme si došli pro obrovský pohár „The King“ a zlatou medaili na krk.

Za jeden z největších úspěchů olomoucké florbalové mládeže patří dík celému týmu. Rád bych ale na tomhle místě vyzdvihl práci našich obránců, kteří celý turnaj podávali excelentní výkon a drželi soupeřovy útočníky daleko od naší branky. Teď už jen musíme věřit, že přeneseme pohodu na hokejkách i do ligových zápasů a v druhé polovině soutěže posbíráme více bodů než v té první.

CeskyFlorbal

Partneři: