1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_249.jpgPři prvním pohledu na srovnání týmů, které vyhrály své krajské ligy a budou soupeřit o postup do nejvyšší dorostenecké ligy, by se mohlo zdát, že v dvojzápase půjde o jasnou záležitost ve prospěch Olomouckého FBS.

Odmyslíme-li si jednoznačné výsledky našeho týmu s posledními týmy tabulky, ukáže se, že proti sobě nastoupí dva naprosto vyrovnané týmy s naprosto odlišným přístupem k zápasu. Po roce tak dojde znovu ke srovnání florbalu v Olomouckém a Moravskoslezském kraji.

  1. Zápas – 28. 4. Čeladná

Olomouc se rozhodla neustoupit ze své filozofie, která ji vynesla titul v Olomouckém kraji a od první vteřiny presovali naši hráči soupeře v každém koutu hřiště. Prvních pět minut byl soupeř rád, že se mu vůbec podařilo vyhodit míček na polovinu Olomouce a rychle vystřídat. Právě jedno takové zatlačení soupeře na jeho polovině přineslo první gól utkání. První třetina jednoznačně patřila Olomouci, kdy přestřílela Frýdek-Místek 13:4 a byla škoda, že z vypracovaných šancí nepadlo do sítě soupeře více gólů.

Přesuneme se do druhé poloviny zápasu, kdy na tabuli svítil stav 5:1 pro Olomouc, máme míček na svých čepelích a pocit, že i zápas ve svých rukou. Soupeř se však otřepal z šoku, jakým směrem se utkání vyvíjí a začal hrát svůj Moravskoslezský florbal – co souboj, to náš hráč za mantinelem. Rozhodčí pravděpodobně zvyklí na tento styl hry nechali Frýdku-Místku nastavenou laťku, což vyústilo v několik zákroků na hraně zdravého rozumu, po kterých se soupeř vždy hlasitě divil, že si rozhodčí vůbec dovolil písknout nedovolený zákrok. V těchto chvílích tak začal na lavičce Olomouce panovat místy zmatek, když trenér lepil formace hráči, kteří byli zrovna schopni hrát.

Průběh utkání a skvělí fanoušci v hledišti tak jednoznačně nahrávali do karet soupeři, který toho maximálně využil a srovnal skóre na 5:5. Velice si musíme cenit našich hráčů, kteří se v těchto těžkých chvílích nesesypali. Naopak se znovu zakousli do utkání a v rozmezí 11 sekund odskočili na rozdíl dvou branek.

Habrnál – Šimík. Právě tito hráči se postarali o polovinu gólů svého týmu v sezoně. Věděli jsme o nich, připravovali jsme se na ně. A právě tito hráči se postarali o srovnání zápasu na konečných 7:7. Může se to zdát až ironií, protože tito hráči se zároveň postarali o všechny góly svého týmů v tomto prvním zápase.

Ztráta dvougólového náskoku v závěru utkání se nijak neprojevila na pozápasové atmosféře v šatně. Z každého hráče čišela sebejistota, že doma uhlídáme dvě soupeřova esa a postup urveme!

Video ze zápasu: https://www.youtube.com/watch?v=WBPJHS8HGkw

  1. zápas 5.5. Olomouc

Nemá cenu popisovat jednotlivé akce, ze kterých padly góly. Na ty se vážení čtenáři koukněte v přiloženém videu. Jen se pokusíme lehce nastínit, co se ten den dělo na Čajkáréně. Fanoušci Olomouce společně s fanoušky Frýdku-Místku vytvořili elektrizující atmosféru. V první třetině soupeř odskakuje na dvě branky (Habrnála se zase nedařilo zkrotit…). Druhé eso Šimík je však střežen pečlivěji. Za celý zapas se prakticky neprojeví a své dvě jediné šance v zápase zahazuje. Rozhodčí pískají každý nečistý kontakt a mají utkání pod kontrolou. Soupeř tak začíná být lehce nervózní a z převahy v první polovině zápasu nedokáže vytěžit víc než dvougólový náskok. Do třetí třetiny už ale jdeme za srovnaného stavu 3:3. Hned v úvodu třetiny poskládá hráč soupeře našeho hráče za mantinel. Tohle mu však tady neprojde a jde se schladit na trestnou lavici. Dlouho tam ale nevydrží. Skoupil zamíří přesně a jdeme do vedení. Hala bouří.

Soupeř urputně bojuje, Habrnál zase uniká, tentokrát volí přihrávku a máme to zase srovnané. Uplyne 30 vteřin, Borik s Hanákem sehrají svoji typickou akci a Olomouc je zase na koni. Hloupý faul Kořenka dává vzápětí výhodu pro soupeře. Oslabení naši hráči odehrají famózně a soupeř se nedostane ke střele. V pěti se hraje jen chvíli. V 10. minutě je vyloučen hráč soupeře a Olomouc získává početní výhodu. Tu sehrajeme jistě s míčkem na čepeli. Zbytečnou střelu volíme až 8 vteřin před koncem utkání. Po teči se však dostane míček do autu. Rozehráváme z rohu. Soupeř má rudo před očima a Hanák leží za mantinelem poprvé. Píská se - 5 vteřin. Hanák leží za mantinelem podruhé. 3 vteřiny. Hanák letí za mantinel potřetí, tentokrát nevstává, museli ho spoluhráči odnést, ale bude v pořádku. Je však konec utkání a Olomouc postupuje do první ligy dorostenců.

Video ze zápasu: https://www.youtube.com/watch?v=f_Z3TNI19sU

Vyhecované dvojutkání, které nás zase posunulo na další florbalovou úroveň a Olomoucký florbal se může těšit na dvacet takových s nejlepšími tými.