Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_249.jpgPři prvním pohledu na srovnání týmů, které vyhrály své krajské ligy a budou soupeřit o postup do nejvyšší dorostenecké ligy, by se mohlo zdát, že v dvojzápase půjde o jasnou záležitost ve prospěch Olomouckého FBS.

Odmyslíme-li si jednoznačné výsledky našeho týmu s posledními týmy tabulky, ukáže se, že proti sobě nastoupí dva naprosto vyrovnané týmy s naprosto odlišným přístupem k zápasu. Po roce tak dojde znovu ke srovnání florbalu v Olomouckém a Moravskoslezském kraji.

  1. Zápas – 28. 4. Čeladná

Olomouc se rozhodla neustoupit ze své filozofie, která ji vynesla titul v Olomouckém kraji a od první vteřiny presovali naši hráči soupeře v každém koutu hřiště. Prvních pět minut byl soupeř rád, že se mu vůbec podařilo vyhodit míček na polovinu Olomouce a rychle vystřídat. Právě jedno takové zatlačení soupeře na jeho polovině přineslo první gól utkání. První třetina jednoznačně patřila Olomouci, kdy přestřílela Frýdek-Místek 13:4 a byla škoda, že z vypracovaných šancí nepadlo do sítě soupeře více gólů.

Přesuneme se do druhé poloviny zápasu, kdy na tabuli svítil stav 5:1 pro Olomouc, máme míček na svých čepelích a pocit, že i zápas ve svých rukou. Soupeř se však otřepal z šoku, jakým směrem se utkání vyvíjí a začal hrát svůj Moravskoslezský florbal – co souboj, to náš hráč za mantinelem. Rozhodčí pravděpodobně zvyklí na tento styl hry nechali Frýdku-Místku nastavenou laťku, což vyústilo v několik zákroků na hraně zdravého rozumu, po kterých se soupeř vždy hlasitě divil, že si rozhodčí vůbec dovolil písknout nedovolený zákrok. V těchto chvílích tak začal na lavičce Olomouce panovat místy zmatek, když trenér lepil formace hráči, kteří byli zrovna schopni hrát.

Průběh utkání a skvělí fanoušci v hledišti tak jednoznačně nahrávali do karet soupeři, který toho maximálně využil a srovnal skóre na 5:5. Velice si musíme cenit našich hráčů, kteří se v těchto těžkých chvílích nesesypali. Naopak se znovu zakousli do utkání a v rozmezí 11 sekund odskočili na rozdíl dvou branek.

Habrnál – Šimík. Právě tito hráči se postarali o polovinu gólů svého týmu v sezoně. Věděli jsme o nich, připravovali jsme se na ně. A právě tito hráči se postarali o srovnání zápasu na konečných 7:7. Může se to zdát až ironií, protože tito hráči se zároveň postarali o všechny góly svého týmů v tomto prvním zápase.

Ztráta dvougólového náskoku v závěru utkání se nijak neprojevila na pozápasové atmosféře v šatně. Z každého hráče čišela sebejistota, že doma uhlídáme dvě soupeřova esa a postup urveme!

Video ze zápasu: https://www.youtube.com/watch?v=WBPJHS8HGkw

  1. zápas 5.5. Olomouc

Nemá cenu popisovat jednotlivé akce, ze kterých padly góly. Na ty se vážení čtenáři koukněte v přiloženém videu. Jen se pokusíme lehce nastínit, co se ten den dělo na Čajkáréně. Fanoušci Olomouce společně s fanoušky Frýdku-Místku vytvořili elektrizující atmosféru. V první třetině soupeř odskakuje na dvě branky (Habrnála se zase nedařilo zkrotit…). Druhé eso Šimík je však střežen pečlivěji. Za celý zapas se prakticky neprojeví a své dvě jediné šance v zápase zahazuje. Rozhodčí pískají každý nečistý kontakt a mají utkání pod kontrolou. Soupeř tak začíná být lehce nervózní a z převahy v první polovině zápasu nedokáže vytěžit víc než dvougólový náskok. Do třetí třetiny už ale jdeme za srovnaného stavu 3:3. Hned v úvodu třetiny poskládá hráč soupeře našeho hráče za mantinel. Tohle mu však tady neprojde a jde se schladit na trestnou lavici. Dlouho tam ale nevydrží. Skoupil zamíří přesně a jdeme do vedení. Hala bouří.

Soupeř urputně bojuje, Habrnál zase uniká, tentokrát volí přihrávku a máme to zase srovnané. Uplyne 30 vteřin, Borik s Hanákem sehrají svoji typickou akci a Olomouc je zase na koni. Hloupý faul Kořenka dává vzápětí výhodu pro soupeře. Oslabení naši hráči odehrají famózně a soupeř se nedostane ke střele. V pěti se hraje jen chvíli. V 10. minutě je vyloučen hráč soupeře a Olomouc získává početní výhodu. Tu sehrajeme jistě s míčkem na čepeli. Zbytečnou střelu volíme až 8 vteřin před koncem utkání. Po teči se však dostane míček do autu. Rozehráváme z rohu. Soupeř má rudo před očima a Hanák leží za mantinelem poprvé. Píská se - 5 vteřin. Hanák leží za mantinelem podruhé. 3 vteřiny. Hanák letí za mantinel potřetí, tentokrát nevstává, museli ho spoluhráči odnést, ale bude v pořádku. Je však konec utkání a Olomouc postupuje do první ligy dorostenců.

Video ze zápasu: https://www.youtube.com/watch?v=f_Z3TNI19sU

Vyhecované dvojutkání, které nás zase posunulo na další florbalovou úroveň a Olomoucký florbal se může těšit na dvacet takových s nejlepšími tými.

CeskyFlorbal

Partneři: