Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_161.jpgOlomoučtí dorostenci se v pátek 5. 1. 2018 sešli na hlavním nádraží a vydali se do Prahy na první turnaj tohoto roku Prague Floorball Cup.

Hned úvodní cesta nabídla zajímavý moment, když se v blízkosti Pardubic stalo vlakové neštěstí, jež mělo znamenat dvouhodinové zpoždění. To se nakonec nekonalo, a tak jsme mohli na hale Jedenáctka nastoupit k zápasu proti FBC Draci Říčany.

Utkání s Říčany mělo být nejlehčí ze zápasů ve skupině, avšak nechtěli jsme soupeře podcenit. Naši hráči se zhostili režie hry a po dobře odehraných dvou patnáctiminutovkách zvítězili 8:2. Po dvou brankách skórovali Skoupil i Hanák. V bráně zažil vítěznou premiéru „vypůjčený“ gólman Vorálek.

Pro naše dorostence ale nebyl den u konce. O půl desáté se totiž na stejném kolbišti utkali ještě s FBŠ Bohemians, momentálně nejlepším dorosteneckým týmem v republice. V zápase olomoučtí tahali za horší konec a navzdory velké snaze prohráli 1:8. Bohemians předvedli skvělou hru a zaslouženě brali tři body.

Poté se naši hráči přesunuli na ubytování ve škole ZŠ Chodov, kde se připravili na další náročný den.

V sobotu totiž na dorostence čekalo utkání s FBŠ Slavia Plzeň, které mělo rozhodnout o výsledném postavení ve skupině. Olomoučtí ale nevstoupili do utkání vůbec dobře. Plzeň vstřelila dva rychlé góly a kontrolovala hru. Průběh utkání byl podobný tomu s Bohemians. Soupeř napravil své zaváhání s Říčany a zvítězil 9:2. Tímto výsledkem se situace ve skupině zamotala a o druhém až čtvrtém místě rozhodovalo skóre. Naši hráči nakonec skončili třetí. Tím pádem jim těsně uniklo play-off A.

Večer se dorostenci vydali na sportovní halu Chodov, kde byli svědky zápasu mezi domácím Chodovem a Tatranem Střešovice. Mohli tak vidět florbal na nejvyšší úrovni a také (asi) naposledy v letošní sezoně superligy Filipa Langera. Utkání skončilo 7:3.

V neděli ráno olomoučtí potvrdili, že vstali správnou nohou a v semifinále play-off B porazili FBK Olymp Praha 3:1.

Ve finále je tak čekal prvoligový Florbal Chomutov. Zápas se hrál ve vysokém tempu a naši hráči se prezentovali pěknou kombinační hrou, nacvičenou z dosavadní části sezony. V první polovině dvakrát rozvlnil síť Hanák a jednu branku vsítil i Soušek. Ve druhé části se však soupeři podařilo snížit na 2:3. V posledních minutách navíc Chomutov dostal možnost přesilové hry. Chomutovští se tlačili do branky, ale olomoučtí tlak ustáli a mohli se radovat z vítězství.

Šatnou zazněla tradiční vítězná píseň a svěřenci trenéra Linharta se mohli vrátit do Olomouce s medailí na krku.

Vojtěch Sedlák

 

Hodnocení trenéra:

Na turnaji jsme měli možnost se utkat se soupeřem obdobné výkonnosti naší olomoucké ligy, ale i se soupeřem, který se může řadit mezi nejlepší v Evropě. Soupeř z první ligy byl schopen potrestat sebemenší chybu v naší hře a každé utkání nám tak přineslo nové zkušenosti a nápady do tréninku. Zároveň věřím, že byl turnaj kvalitní přípravou na druhou část sezony. Rozloučení s turnajem výhrou a medailí na krku bylo odměnou klukům za jejich přístup po celou dosavadní sezonu a pro mě potvrzením, že jdeme správnou cestou.

https://www.youtube.com/watch?v=JuDQCMiKUpA&t=10s

CeskyFlorbal

Partneři: