Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_142.jpgOlomoučtí dorostenci se v sobotu 9. 12. představili v Mohelnici, kde jako první tým tabulky měli potvrdit svou dosavadní stoprocentní bilanci osmi zápasů, osmi výher.

FBS Olomouc A – FBC ZŠ Uničov 5:4 (2:2, 0:1, 3:1)

První utkání bylo soubojem týmů z čela ligy, tudíž o důležitosti nebylo pochyb. Lépe do zápasu vstoupili naši hráči, když po dvou minutách hry přesně zamířil Matějů. Hned o minutu později dokonce navýšil Skoupil. Zápas se hrál ve velkém tempu a i přesto, že olomouckým se dařilo kontrolovat hru, dokázal soupeř na konci periody srovnat. Ve druhé třetině se hráčům Uničova dokonce podařilo dostat do vedení. Zmrzlý proměnil trestné střílení. Olomoučtí vyrovnali až ve třetí části, kdy se prosadil Pavlíček. Utkání se vyhrotilo a po vyloučení Hanáka proměnili Uničovští přesilovou hru. Nadšení jim ovšem nevydrželo dlouho. Odpočatý Hanák po půl minutě srovnal a o minutu později i otočil skóre v prospěch Olomouce. Naši dorostenci si poté zkušeně pohlídali konec utkání a mohli se radovat z veledůležitých tří bodů.

Branky: Matějů (Sedlák), Skoupil (Matějů), Pavlíček, 2x Hanák (2x Borik)

FBS Olomouc A – FBC Asper Šumperk 15:2 (3:1, 4:0, 8:1)

Druhý zápas byl pro naše hráče, toužících po baráži, povinnou výhrou, a přestože se utkání nehrálo v takovém tempu, jako to předešlé, ihned po pěti minutách jsme vedli o tři branky. Zemánek dokonce ukončil svůj gólový půst. Ještě před přestávkou se však soupeři povedlo snížit pěknou ranou od mantinelu. Ovšem ve druhé periodě se našim dorostencům podařilo navýšit skóre o čtyři góly a bylo po zápase. Ve třetí třetině si olomoučtí hráči prohodili role. Útočníci si tak vyzkoušeli, jaké to je býti obránci a naopak. Tento tah vedl překvapivě ještě k větší gólové produkci. Za zmínku stojí například čtyři, někdy trochu šťastné, branky Tomáše Prchly. Dorostenci rozvlnili síť celkem osmkrát a dovedli utkání do zdárného konce. Zůstavají tak na špici tabulky s plným možným počtem bodů.

Branky: 2x Borik (Hanák, Zemánek), 3x Matějů (Frydrych, Skoupil), Zemánek (Pavlíček), Skoupil, Hanák (Borik), 2x Pavlíček (Zemánek, Prchla), 5x Prchla (Skoupil, Zemánek, Pavlíček)

Vojtěch Sedlák

CeskyFlorbal

Partneři: