1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00

b_150_100_16777215_00_images_2016-2017_2017_039.jpgDne 11. 3. zavítali dorostenci na mohelnickou palubovku, na níž se utkali s třetím Droždínem a předposledním Jeseníkem.

FBS Olomouc – FBC Droždín 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Tento zápas byl velmi důležitý, a proto se odehrával ve vysokém tempu. Začátek utkání byl trochu zmatečný, hrálo se „nahoru, dolů“. Až přesilová hra přinesla klid na florbalky a olomoučtí si během ní vytvořili mnoho šancí, bohužel se jim ale nepovedlo je proměnit. Od té doby tahali droždínští za kratší konec, i když občas zahrozili z protiútoku. Oba gólmani podávali skvělé zákroky a drželi bezbrankový stav. V půlce třetí třetiny došlo k zahrání vysoké hole posledním hráčem v Droždínské obraně, ale rozhodčí odpískal pouze standardní situaci namísto trestného střílení. Po zápase přiznal, že to pravděpodobně nájezd měl být. Touto křivdou se náš tým nechal částečně srazit dolů a nebyl tak aktivní v druhé půlce třetí třetiny. Atraktivní střetnutí bylo, bohužel pro naše hráče, rozhodnuto minutu před koncem, po náhodném odrazu na Dobeše. Olomoučtí se ještě dostali do velmi dobrého tlaku ve hře bez brankáře ale už nestihli zápas srovnat a tak si po našem skvělém výkonu odvezl všechny body Droždín.

FBS Olomouc – FBK Jeseník 3:2 (0:0, 2:3, 0:0)

Vlivem nezdařilého prvního utkání a asi i únavou nastoupili naši hráči do hry bez zápalu, aktivity, bez chuti po vítězství. Toho dokázali využít soupeři, kteří přijeli pouze s šesti hráči, a vstřelili první branku. Olomoučtí ale rychle odpověděli, když rozvlnil síť Šenkeřík ve hře pět na čtyři. Po třech minutách jsme se dostali do vedení. Přesně zamířil Borik. Za šedesát vteřin navýšil na 3:1 znovu Šenkeřík. Avšak bláznivou pětiminutovku gólem zakončili Jeseničtí. Do konce zápasu se už skóre nezměnilo a naši se po trestuhodné hře „radovali“ ze tří bodů.

Branky: Šenkeřík (Sedlák), Borik (Frydrych), Šenkeřík (Zemánek)

Hodnocení trenéra:

Proti Droždínu jsme zahráli jeden z našich nejlepších výkonů. Bohužel ne vždy vyhrává lepší team, občas vyhrává ten šťastnější. Droždín měl svůj beton nacvičený velmi dobře, a navíc je neuvěřitelným výkonem podržel golman.

Druhý zápas patřil na druhou stranu mezi naše nejhorší výkony, ale účel splnil – vezli jsme si domu vítězství. Těšíme se na další zápasy a určitě se ještě porveme o další body!