1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2016-2017_2017_015.jpgDne 4. 2. se naši hráči vydali na cestu do Postřelmova, kde chtěli navázat na předchozí výhry a dále stíhat v tabulce první domácí hráče.

Za zvuků hudebního hitu od Eda Sheerana se v kabině chystali na zápasy se čtvrtým Prostějovem a třetím Droždínem.

FBS Olomouc – SK K2 sportcentrum Prostějov 8:1 (3:0, 3:0, 2:1)

Do zápasu jsme vstoupili v tempu, které jsme hned v 21. vteřině stvrdili první brankou. Skoupilovo přiťuknutí dokázal využít Frydrych. Tlak pokračoval a v 6 minutě se v přesilovce prosadil Coufal, jenž dorazil Sedlákovu střelu. Další gól přidal Skoupil a do přestávky jsme šli s pohodlným náskokem. Ve druhé třetině se nám podařilo vsítit další tři míčky. Postupně se prosadili Mynář, Šenkeřík a znovu Coufal. Ve třetí periodě se sice povedlo Prostějovu snížit, ale olomoučtí se poučili z minulého utkání proti Hranicím, kdy soupeř masivně dotahoval během našeho polevení, a ukončili zápas brankou Šenkeříka v přesilové hře. Poté naši výhru zpečetil Skoupil, který zvýšil na konečných 8:1.

Branky: Frydrych (Skoupil), Coufal (Sedlák), 2x Skoupil, Mynář, Šenkeřík (Mynář), Coufal, Šenkeřík (Frydrych)

FBS Olomouc – FBC Droždín 2:6 (0:3, 0:2, 2:1)

Na střetnutí s Droždínem se hráči opravdu soustředili, vědomi si nepříznivé bilance z předchozích vzájemných zápasů. Dorostenci byli po většinu zápasu na balónku a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Jenže problém byl tyto příležitosti využít. Neschopnost pohotového zakončení nás stála vítězství. Droždínští byli nesmírně efektivní a v první části vstřelili tři branky. Náš gólman bohužel nebyl v ideální formě a do třetí třetiny jsme vstupovali s pětigólovým mankem. Soupeř bránil v sevřeném bloku, který našim činil velké problémy. Zkorigovat stav se nám povedlo až při hře šest na pět. Utkání skončilo 2:6.

Branky:  Stavarčík (Šenkeřík), Prchla (Mynář)

Tříbodový zisk nás sice udržel na druhém místě, ale Postřelmov nám opět odskočil na pět bodů. Pokud chceme postoupit do vyšší ligy, musíme na trénincích odevzdat vše, vyhrát zbývající utkání a doufat v zaváhání našeho souseda v tabulce.

Sestava: Kovařík, Mikulášek, Šenkeřík, Matějů, Sedlák, Prchla, Skoupil, Frydrych, Coufal, Stavarčík, Zemánek, Kotek, Mynář, Bernard