1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50

b_150_100_16777215_00_images_2016-2017_2017_003.jpgV sobotu 21. 1. 2017 se dorostenci přijeli porvat o body do Mohelnice, kde je čekaly zatím nejdůležitější zápasy této sezony.

Utkali se s prvním Postřelmovem a třetími Hranicemi. Pro udržení se ve hře o postup byly výhry v obou střetnutích klíčové.

FBS Olomouc – TJ Postřelmov 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Naši hráči nastoupili do utkání s totálním nasazením, vědomi si jeho důležitosti. A tak hned ve druhé minutě, po tvrdé střele Prchly k pravé tyči, vedli 1:0. Olomoučtí hráči byli v držení míčku a nepouštěli soupeře téměř k ničemu. Na začátku druhé třetiny se nám podařilo náskok navýšit. Šenkeřík vystřelil přesně nad nohu gólmana. Naši dorostenci měli opět na hřišti převahu, ale několikátá ztráta míčku na středu pole způsobila brejk a následné snížení stavu na 2:1. Ve třicáté minutě to byl ale znovu Šenkeřík, jenž rozvlnil síť a vrátil tak olomouckým klid na florbalky. Důsledné bránění a skvělý výkon Kráčmara v brance zajistilo bezbrankovou třetí třetinu a dorostenci se mohli radovat z výhry.

Branky: Prchla (Kotek), 2x Šenkeřík

FBS Olomouc – FBC Hranice 6:4 (2:1, 4:0, 0:3)

V minulém utkání jsme s tímto nevyzpytatelným soupeřem prohráli, a tak jim měli naši hráči co vracet. Bohužel jsme inkasovali jako první, když Hranice využili přesilovku. Odpovědět jsme dokázali v desáté minutě poté, co Bernardovu střelu dorazil za záda gólmana Kotek. Druhou třetinu jsme měli už v plné režii. Důraznou hrou na brankovišti se nám povedlo vstřelit tři branky. Poslední z nich završil Coufal svůj hattrick. Těsně před koncem třetiny zatloukl další hřebík do rakve Kotek a zdálo se, že je rozhodnuto. V poslední části ale naši hráči polevili a soupeř toho dokázal využít. Zdramatizovali sice utkání třemi góly, ale olomoučtí už si vítězství nenechali utéct.

Po těchto zápasech se nacházíme na druhém místě tabulky se ztrátou dvou bodů na vedoucí Postřelmov.

Branky: Kotek (Bernard), Coufal (Šenkeřík), Mynař, Coufal (Matějů), Coufal, Kotek (Mynař)

Sestava: Kráčmar, Mikulášek, Šenkeřík, Matějů, Sedlák, Prchla, Skoupil, Frydrych, Coufal, Stavarčík, Zemánek, Kotek, Bernard, Hanák, Mynař

Hodnocení trenéra:

Naši hráči opět dokázali, co se v nich skrývá, když je potřeba zabrat. Pět třetin odjezdili na sto procent a jednu si bohužel nechali utéct pod dojmem rozhodnutého zápasu. Když budeme hrát tímto způsobem i proti ostatním teamům už se nemusíme bát ztráty bodů. Na místě je poděkování starším žákům za kvalitní výkony ve hře proti až o tři roky starším klukům. Velká pochvala hráčům za zvládnuté velmi náročné zápasy!

Vojtěch Sedlák