1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2016-2017_2016_158.jpgV neděli 11.12.2016 se dorostenci představili na domácím turnaji v Olomouci. V prvním utkání poměřili síly s nevyzpytatelným Šumperkem a v druhém utkání nastoupili proti dosud poslednímu Jeseníku.

FBS Olomouc – FbC Asper Šumperk 4:4 (0:1,1:1,3:2)

Hned začátek utkání ukázal, že soupeř do Olomouce nepřijel jenom na výlet. Vlétl na domácí hráče a nedaroval jim ani jediný míček. Ve 3. minutě vstřelil Šumperk vedoucí branku utkání, když využil zaváhání naší obrany. Náš soupeř několikrát hrozil z protiútoků, ale naštěstí nás několikrát podržel výborně chytající Kráčmar. Do druhé třetiny jsme vstoupili aktivněji a tlačili se za vyrovnáním. Ale nakonec jsme to byli my, kdo inkasoval branku, když úplně osamocený hráč Šumperka neměl problém doklepnout míček do prázdné branky. Poté se o snížení stavu postaral přesnou střelou Mynář a snížil na rozdíl jediné branky. Ve třetí třetině jsme měli míček na hokejkách my a Šumperk už jenom sázel na rychlé protiútoky. A jeden z nich jim vyšel, když ve hře 4 na 4 vstřelili branku na 1:3. Za chvíli se podařilo snížit z inviduální akce Šenkeříkovi. Hráči se tlačili za vyrovnáním, ale znovu byli potrestáni po rychlém brejku. 4 minuty před koncem vykřesal Borik naději, když se ocitl sám před brankářem a proměnil. O vyrovnání jsme se pokoušeli hrou v šesti, což nám vyšlo, když nahození Sedláka zapadlo do branky. Zápas tak skončil nerozhodně 4:4.

Branky: Mynář (Skoupil), Šenkeřík (Skoupil), Borik (Šenkeřík), Sedlák (Matějů)

FBS Olomouc – FBK Jeseník 12:1 (0:0,7:0,5:1)

Jeseník přijel na zápas pouze v šesti lidech, takže cíl byl jasný, urvat 3 body a spravit si sebevědomí po předchozím utkání, které se nezdařilo. V tomto zápase jsme se hned od začátku ujali míčku a soupeři jsme ho půjčili jen vyjímečně. Přesto skončila první třetina bez branek. Ve druhé třetině jsme vstřelili šťastnou branku a potom hráči spustili brankový kolotoč. Po druhé třetině byl tedy stav utkání 7:0 a bylo po zápase. V poslední třetině se povedlo Holátkovi vstřelit branku, když se zcela sám objevil před brankářem a s přehledem proměnil. Na konci utkání se podařilo Jeseníku překonat, jinak nudícího se brankáře Kovaříka, když mu mezi nohama proskákal míček až do branky. Dorostenci si tak připsali do tabulky povinné 3 body.

Branky: Skoupil (Kořenek), Šenkeřík.(Bernard), Bernard (Skoupil), Šenkeřík (Frydrych), Skoupil (Bernard), Kotek (), Šenkeřík (Borik), Holátko (Kořenek), Bernard (Skoupil), Mynář (), Skoupil (Bernard), Frydrych (Šenkeřík)

Sestava: Kovařík, Kráčmar – Sedlák, Prchla, Matějů, Šenkeřík, Stavarčík,Holátko - Zemánek, Borik, Skoupil, Frydrych, Kořenek, Mynář, Kotek, Bernard

Shrnutí: Turnaj lze brát jako nepovedený, protože jsme odevzdali 2 body. Momentálně se nacházíme na 2 místě tabulky a ztrácíme 5 bodů na zatím překvapivého lídra naší ligy Postřelmov.