1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2014-2015_2014_031.jpgV neděli 23.2.2014 hráli dorostenci Tempish FBS Olomouc těžké turnajové kolo v Přerovské tenisové  „puzzle“ aréně.

Už když jsme odjížděli z Olomouce, tak bylo jasné, že tři zápasy za den nebudou to pravé ořechové.
Ale po rozběhání a důkladném rozcvičení pod taktovkou dorosteneckého kapitána byla nálada v týmu více než bojovná. Každý hráč si uvědomoval, že tři zápasy jsou extrémně náročná zátěž. Do zápasu se Šternberkem naši borci nastoupili ve třech lajnách a trenér jim v šatně jen řekl, že pokud chtějí postoupit do první dorostenecké ligy, tak prostě musí vyhrát všechny zbývající zápasy. Jinak to nechal na hráčích. Kluci to, zdá se, pochopili a vyrazili do útoku. Po šesti minutách už vedli 2:0 a trošku polevili. Toho střelhbitě využil soupeř a vsítil první branku. Druhá třetina byla jako přes kopírák. Vedli jsme opět 2:0 a šup, už byl míček zase v brance za naším gólmanem. Ale pak začala třetí část hry a tam už Šternberk neměl nejmenší šanci. Pět pěkných akcí perfektně zakončilo první zápas.

Mezi zápasy jsme měli jen jednu velkou přestávku a tu chlapci využili k důkladnému odpočinku a přípravě na dva hned po sobě jdoucí soupeře. Lipník vypadal tak, že vletíme na hřiště a rozstřílíme je na mraky. Jenže jsme nemohli být dále od pravdy. První třetina byla svižná, rychlá, útočná a dravá. Jen bezgólová. To naše hráče kapku zaskočilo a sami se vyhecovali k tomu, aby do druhé části hry nastoupili trochu tvrději. Samozřejmě to bylo hned znát a na konci jsme vedli s dvougólovým náskokem. Ale třetí třetina byla velmi, velmi těžká a Lipničtí doráželi a dávali góly. Naši kluci i přes to, že posledních pět minut hráli ve čtyřech proti šesti (neb soupeř odvolal kvůli touze po vítězství i svého gólmana a my jsme měli vyloučeného hráče) udrželi výsledek 4:3. Musím pochválit především gólmany, kteří v brance předváděli zajímavé chytací techniky a ulovili všechny střely.

Nicméně na naše borce čekal ještě jeden, těžší soupeř a to Přerov. Dali jsme si 15 minutovou pauzu, aby hráčům neztuhly svaly a hurá do posledního boje. Na začátku jsme si řekli, že je to dnešní poslední zápas a kluci do toho vloží srdce i duši. Splnili to vzorně a hned v půlce první třetiny jsme vedli tři ku jedné. Ve druhé části jsme přidali ještě dva góly a třetí část už byla viditelně unavenější.

I přes únavu chlapci bojovali jako draci a i když třetina skončila 2:2, tak celkové vítězství 7:3 bylo o to hřejivější. Na konci turnaje jsme si na středu hřiště zaskandovali:“Vyhráli jsme tady dnes, my jsme kluci z FBS“ a odjeli jsme zaslouženě doprožívat nedělní odpoledne. Ale ještě pořád nemáme vyhráno. Pořád na nás čeká 6 zápasů a pokud je všechny vyhrajeme, tak ještě dva duely o postup do první dorostenecké ligy.

Sestava a výsledky:

1.Vodička(G), 69.Kráčmar(G), 4.Kořenek, 5.Lehar, 6.Skokan, 9.Minář, 11.Čáp, 12.Tichý, 14.Matoušek, 15.Smékal, 17.Chmelík, 19.Orna(C), 20.Borik, 28.Zajonc, 34.Duda, 42.Halíř

Tempish FBS Olomouc –Fbc Šternberk 9:2 (2:1, 2:1, 5:0), rozhodčí – Huryta, Rus

FBC Lipník - Tempish FBS Olomouc  3:4 (0:0, 1:3, 2:1), rozhodčí – Kroupa, Krčmář

FBC Spartak Teiwaz Přerov – Tempish FBS Olomouc 3:7 (1:3, 0:2, 2:2) rozhodčí – Kroupa, Krčmář