Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2014-2015_2014_031.jpgV neděli 23.2.2014 hráli dorostenci Tempish FBS Olomouc těžké turnajové kolo v Přerovské tenisové  „puzzle“ aréně.

Už když jsme odjížděli z Olomouce, tak bylo jasné, že tři zápasy za den nebudou to pravé ořechové.
Ale po rozběhání a důkladném rozcvičení pod taktovkou dorosteneckého kapitána byla nálada v týmu více než bojovná. Každý hráč si uvědomoval, že tři zápasy jsou extrémně náročná zátěž. Do zápasu se Šternberkem naši borci nastoupili ve třech lajnách a trenér jim v šatně jen řekl, že pokud chtějí postoupit do první dorostenecké ligy, tak prostě musí vyhrát všechny zbývající zápasy. Jinak to nechal na hráčích. Kluci to, zdá se, pochopili a vyrazili do útoku. Po šesti minutách už vedli 2:0 a trošku polevili. Toho střelhbitě využil soupeř a vsítil první branku. Druhá třetina byla jako přes kopírák. Vedli jsme opět 2:0 a šup, už byl míček zase v brance za naším gólmanem. Ale pak začala třetí část hry a tam už Šternberk neměl nejmenší šanci. Pět pěkných akcí perfektně zakončilo první zápas.

Mezi zápasy jsme měli jen jednu velkou přestávku a tu chlapci využili k důkladnému odpočinku a přípravě na dva hned po sobě jdoucí soupeře. Lipník vypadal tak, že vletíme na hřiště a rozstřílíme je na mraky. Jenže jsme nemohli být dále od pravdy. První třetina byla svižná, rychlá, útočná a dravá. Jen bezgólová. To naše hráče kapku zaskočilo a sami se vyhecovali k tomu, aby do druhé části hry nastoupili trochu tvrději. Samozřejmě to bylo hned znát a na konci jsme vedli s dvougólovým náskokem. Ale třetí třetina byla velmi, velmi těžká a Lipničtí doráželi a dávali góly. Naši kluci i přes to, že posledních pět minut hráli ve čtyřech proti šesti (neb soupeř odvolal kvůli touze po vítězství i svého gólmana a my jsme měli vyloučeného hráče) udrželi výsledek 4:3. Musím pochválit především gólmany, kteří v brance předváděli zajímavé chytací techniky a ulovili všechny střely.

Nicméně na naše borce čekal ještě jeden, těžší soupeř a to Přerov. Dali jsme si 15 minutovou pauzu, aby hráčům neztuhly svaly a hurá do posledního boje. Na začátku jsme si řekli, že je to dnešní poslední zápas a kluci do toho vloží srdce i duši. Splnili to vzorně a hned v půlce první třetiny jsme vedli tři ku jedné. Ve druhé části jsme přidali ještě dva góly a třetí část už byla viditelně unavenější.

I přes únavu chlapci bojovali jako draci a i když třetina skončila 2:2, tak celkové vítězství 7:3 bylo o to hřejivější. Na konci turnaje jsme si na středu hřiště zaskandovali:“Vyhráli jsme tady dnes, my jsme kluci z FBS“ a odjeli jsme zaslouženě doprožívat nedělní odpoledne. Ale ještě pořád nemáme vyhráno. Pořád na nás čeká 6 zápasů a pokud je všechny vyhrajeme, tak ještě dva duely o postup do první dorostenecké ligy.

Sestava a výsledky:

1.Vodička(G), 69.Kráčmar(G), 4.Kořenek, 5.Lehar, 6.Skokan, 9.Minář, 11.Čáp, 12.Tichý, 14.Matoušek, 15.Smékal, 17.Chmelík, 19.Orna(C), 20.Borik, 28.Zajonc, 34.Duda, 42.Halíř

Tempish FBS Olomouc –Fbc Šternberk 9:2 (2:1, 2:1, 5:0), rozhodčí – Huryta, Rus

FBC Lipník - Tempish FBS Olomouc  3:4 (0:0, 1:3, 2:1), rozhodčí – Kroupa, Krčmář

FBC Spartak Teiwaz Přerov – Tempish FBS Olomouc 3:7 (1:3, 0:2, 2:2) rozhodčí – Kroupa, Krčmář

CeskyFlorbal

Partneři: