1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_025.jpgNa výjezd na dvojzápas do nedalekého Kojetína se sešlo neskutečných 15 hráčů do pole a k tomu ještě 2 brankáři.

Tahle početná sešlost se totiž sejde snad jen jednou za dva roky, anebo na párty na ukončení sezóny. Kolona čtyř vozidel tak mohla vyrazit pro body. První start na hřišti si připsali matadoři jako např. Richard Beran, který oblékl dres Olomouce po devíti a půl letech. Po problémech se zády se v plné síle vrátil kapitán, trenér a člověk mnoha funkcí Jiří Malík. A nakonec bylo na hřišti vidět i Viléma Skybu, pro něhož to byl první zápas po tříleté pauze. Třetím zápasem pak byla dohrávka kola v náhradním termínu na domácí Čajkaréně.

FBS Olomouc C - Fbc Asper Šumperk B 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)

Zápas začal jak jinak než opatrně z obou stran, přičemž nezvykle velký počet hráčů na střídačce umožňující hrát na tři plné pětice způsoboval mírné komplikace v komunikaci mezi hráči a taky to, že tempo nebylo nijak závratné po celý zápas. A tak jediným střelcem v první třetině se stal Doubek, kterému nahrával do prázdné Roletzký. Druhá část již byla o něco aktivnější a začaly padat branky, které postupně přidal Plachý po necelé minutě hry a následně Willmann svou typickou střelou ze středu hřiště. Marné dobývání branek na obou stranách dále nic nepřineslo a tak jsme šli do třetí třetiny s třígólovým náskokem. Necelou minutu a půl po začátku třetiny přidal svůj druhý gól Plachý, kterému nahrával Doubek. Za cca 10 sekund se prosadil ze středu hřiště kanonýr Ženčák, který za další čtyři minuty vsítil další branku a náskok již byl vysoký. V osmé minutě třetí třetiny vyslal Malík do brejku Doubka a ten nedal brankáři hostí šanci. Poslední slovo však měli hosté, kteří do té chvíle komplexně a skvěle pracující obranou prošli jako nůž máslem a znemožnili Konečnému dosáhnout na nulu. Pohledný florbal z obou stran!

Statistiky hráčů: Martin Willmann 1+0, Pavel Švec 0+0, Ondřej Stehlík 0+1, Tomáš Pírek 0+0, Jaroslav Vychodil 0+1, Ladislav Plachý 2+0, Vladimír Ženčák 2+0, Jiří Malík (C) 0+1, Tomáš Doubek 2+1, Jan Roletzký 0+2, Vojtěch Lička 0+0, Michal Hanusek 0+0, Richard Beran 0+1, Vilém Skyba 0+0, Aleš Mach 0+0, Jiří Konečný -1

 

JAMAJKA KOJETÍN - FBS Olomouc C 8:5 (1:0, 4:2, 3:3)

Na druhý zápas nás opustil MUDr. Doubek, který odcestoval s hráči fotbalové Sigmy Olomouc do Karviné. Dopředu bylo jasné, že domácí hráči Kojetína se budou prezentovat svou typickou agresivní hrou plnou zákeřností, tedy čekal nás soupeř, se kterým se nám hraje těžce díky jeho antiflorbalu. Byli to právě hráči domácích, kteří jako první otevřeli skóre zápasu a vstřelili jedinou branku první třetiny. Soupeř však bojoval a navýšil skóre po třech minutách třetí třetiny. Odpovědí na to bylo snížení od Roletzkého, který si několikrát vyměnil míček s Plachým. Vyrovnávací branku vstřelil Plachý, kterého vyslal do úniku nahrávkou Mach. O necelé dvě minuty později ale přišel výpadek po několika zásadních chybách v obranné činnosti. Už dávno víme, že nesmíme diskutovat, ale věnovat se hře a soustředit se na ni. Porušení tohoto jednoduchého pravidla soupeř potrestal hned dvakrát a odskočil na rozdíl tří branek. Tři a půl minuty po začátku třetí třetiny se prosadil opět Plachý po krásné individuální akci. Za nedlouho poté nám byla nabídnuta přesilová hra po opravdu hnusném faulu na Roletzkého, jenž to odnesl poraněním loktu a do hry již nezasáhl. Tu využil z levé strany rychlou střelou Lička. Místo vzpruhy však přišel pád. Soupeř ani ne za minutu vstřelil dva po sobě jdoucí góly po našich chybách při bránění a odskočil opět na rozdíl tří branek. Lehkou korekci pak provedl Willmann, kterému nahrával zprava Beran. V závěru zápasu Kojetín vstřelil poslední branku a my si donesli porážku téměř totožnou jako při zápase s Libinou. Soupeř byl hratelný a my se tak těšíme na odvetu!

Statistiky hráčů: Martin Willmann 1+1, Pavel Švec 0+0, Ondřej Stehlík 0+0, Tomáš Pírek 0+0, Jaroslav Vychodil 0+0, Ladislav Plachý 2+1, Vladimír Ženčák 0+0, Jiří Malík (C) 0+0, Jan Roletzký 1+0, Vojtěch Lička 1+0, Michal Hanusek 0+0, Richard Beran 0+1, Vilém Skyba 0+0, Aleš Mach 0+1, Jakub Kowolowski -8

Sestava: Martin Willmann (U), Pavel Švec (O), Ondřej Stehlík (U), Tomáš Pírek (U), Jaroslav Vychodil (U), Ladislav Plachý (U), Vladimír Ženčák (U), Jiří Malík (C)(O), Tomáš Doubek (U) Jan Roletzký (U), Vojtěch Lička (U), Michal Hanusek (O), Richard Beran (U), Vilém Skyba (O), Aleš Mach (O), Jiří Konečný (G), Jakub Kowolowski (G)

Realizační tým: Jiří Konečný (vedoucí)

 

FBS Olomouc C - SK K2 Prostějov 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

První dohrávka s Prostějovem měla být zápasem, v němž si jdeme pro jasné body, to se však úplně nestalo. Propršené ospalé ráno bylo pro některé velmi kruté zvláště po páteční noci. Nečekané dvě omluvenky zapříčinily, že se šlo do pole jen v devíti lidech. Skvělou zprávou bylo, že loket Jana Roletzkého po malých úpravách tejpovací páskou fungoval zase jak má. Svou premiéru v bráně si odbyl po šestileté pauze Tomáš Martínek, který nakoukl i do tehdejší české Fortuna extraligy. Při pohledu na něj však bylo všem jasné, že pauza na něm nezanechala žádné stopy a ruky má stálé rychlé! Hra začala v poměrně vysokém tempu, což bylo způsobeno mladou běhavou krví v řadách Prostějova. Přelévání šancí zleva doprava vyústilo inkasovanou brankou v desáté minutě zápasu. Ale po minutě už byl stav nerozhodný, když Willmann střílel po souhře se skvěle hrajícím Schneiderem. Druhá část zápasu patřila jednoznačně oběma gólmanům, kteří předváděli opravdu krásné zákroky a likvidovali jednu šanci za druhou na obou stranách. Až v šesté minutě třetí třetiny se prosadil z rozehrávky standartní situace Stehlík, který dostal míček od Roletzkého. O dvě minuty později ale soupeř vyrovnal po nedůsledném bránění a za další čtyři minuty otočil zápas ve svůj prospěch. Ach ten nedůraz ve vlastním brankovišti! Závěrečná hra v šesti proti čtyřem vyrovnávací branku nepřinesla a tak jsme zápas prohráli. Nutno podotknout, že nebýt obou gólmanů, mohlo by skóre být jakékoliv.

Další zápas nás čeká v sobotu 10.11.2018 v oblíbené hale v Litovli, kde se potkáme s hráči Droždína a přerovskými Bisons.

Statistiky hráčů: Jan Schneider 0+1, Martin Willmann 1+0, Ondřej Stehlík 1+0, Tomáš Doubek 0+0, Jan Roletzký 0+1, Vojtěch Lička 1+0, Michal Hanusek 0+0, Richard Beran 0+0, Vladimír Žižlavský 0+0, Aleš Mach 0+1, Tomáš Martínek -3

Sestava Jan Schneider (O), Martin Willmann (U), Ondřej Stehlík (U), Tomáš Doubek (U), Jan Roletzký (U), Michal Hanusek (U), Richard Beran (U), Vladimír Žižlavský (O), Aleš Mach (O), Tomáš Martínek (G) Jiří Konečný (G)

Realizační tým: Jiří Konečný (vedoucí)