1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_009.jpgSkončily prázdniny a mužský C-tým složený z bývalých trenérů a hráčů včetně legend klubu čekal první výjezd na palubovku v sezóně 2018/2019, a to konkrétně do sportovní haly místního gymnázia v Šumperku.

Tým neprošel téměř žádnými změnami, tou asi jedinou a zásadní změnou pro fanoušky Ládi Plachého je jeho návrat z Brna, kde oblákal dresy prvoligového Hattricku a následně i Telnice, do Olomouce za svými spoluhráči a především kamarády. Vinou zranění, nemocí, svateb a dalších okolností přijel tým do Šumperka pouze s osmi hráči do pole. Avšak to neměnilo nic na bojovnosti této skvěle naladěné party, aby zabojovala o první body ve vyšší soutěži, kam postoupila po loňské jasné dominanci v Olomouckém přeboru.

FBS Olomouc C - FBC Playmakers Prostějov 11:9 (1:3, 9:3, 1:3)
Polovina první třetiny se nesla v duchu sehrávání se týmu po dlouhé pauze, opatrnosti v rozehrávce není nikdy dost. Prvním týmem, který se jsme byli my, když Plachý nahrával z poza brány Pírkovi, který vymetl šibenici. To ale bylo do konce první části vše a trefoval se už jen soupeř. Třemi rychlými brankami během tří minut dokázal otočit skóre na svou stranu. Nedůrazem a naivitou jsme mu k tomu snadno pomohli. Necelou minutu po první třetině se trefil dělovkou Willmann, kterému nahrával Pírek a o minutu později se vyslal Willmann do brejku Stehlíka, který nedal gólmanovi soupeře žádnou šanci a srovnal tak skóre. Soupeř následně přidal další branku, ale odpovědí byly tři rychlé branky během dvou minut z hole Willmanna, což donutilo soupeře vzít si oddechový čas. Ten však soupeři v ničem nepomohl a my se mohli radovat z dalšího gólu, který připravil krosovou nahrávkou Willmann na úplně volného Doubka u levé tyče soupeřovi brány. Neuběhlo ani dvacet sekund a Willmann s Doubkem si role prohodili, když první jmenovaný ze středu prostřelil hradbu těl před sebou. Lehká korekce v podobě jednoho inkasovaného gólu nás nerozhodila a první premiérovou branku v C-týmu mohl slavit Plachý po krásné výměně se Stehlíkem, když uklízel míček do prázdné brány. Následná hra nahoru a dolů přinesla po jedné brance na obou stranách. Za nás přidal už svou šestou branku v utkání Willmann, který se trefil při úniku ve vlastním oslabení, když si na trestné lavici odpykával trest A. Žižlavský, a stanovil tak počet vstřelených branek na konci druhé třetiny na deset. Lehké opojení náskokem čtyř branek zapříčinilo po začátku třetí třetiny, že koncentrovanost v obrané fázi hry šla ta tam. Soupeř i s pomocí našich chyb dokázal vstřelit dvě branky a přiblížil se na rozdíl dvou branek. Tři minuty před koncem přidal poslední zářez v utkání Plachý, který se Stehlíkem téměř okopírovali svou předchozí souhru do prázdné brány. Prostějov nakonec přidal ještě jednu branku, avšak první body jsme si už dokázali pohlídat. Škoda neproměněných šancí a spousty nastřelených tyček. Třeba ta z hole Vládi Žižlavského z téměř půlky hřiště byla výstavní.
Statistiky hráčů: Martin Willmann 6+2, Ondřej Stehlík 1+4, Tomáš Pírek 1+1, Ladislav Plachý 2+1, Tomáš Doubek 1+1, Adam Žižlavský 0+0, Vladimír Žižlavský 0+0, Jakub Kowolowski -9

FBC Beerboys TJ Libina - FBS Olomouc C 8:5 (3:1, 2:2, 3:2)
Na druhý zápas dorazila posila v podobě špičkového rozehrávače a střelce Honzy Roletzkého, který ve stejný den slavil své 26. narozeniny, stejně tak, jako tomu je na jeho dresu. Nemohl tak chybět týmový pokřik v podobě popřání všeho nejlepšího a stejně tak pořádný „hobl“. Předchozí utkání však naznačilo, kde je nejvíce nedostatků v naší hře a ty jsme s nástupem do utkání proti mnohem silnějšímu soupeři z Libiny chtěli odstranit. To se však jaksi nedařilo, když prvotní vývoj utkání kopíroval předchozí zápas a my opět prohrávali 1:3, když soupeř zápas otočil ve svůj prospěch. Za nás se trefoval Stehlík, který si prohodil roli s Plachým střelou do šibenice. Konec třetiny se dohrával ve znamení nepřesností, ale naopak zvýšeného tempa hry na obou stranách. K vidění byla dvě vyloučení, soupeř ani my výhodu počtu hráčů v poli nedokázali využít. Po minutě a půl druhé třetiny našel Roletzký na středu volného Willmanna a ten pohotovou střelou bez přípravy nad nohu nedal gólmanovi šanci. To však bylo od nás na dlouho vše a soupeř po vlastních chybách přidal dvě branky. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny dokázal Plachý snížit na rozdíl dvou branek. V úvodu třetí třetiny se vystupňovalo tempo i agresivita hry, což (konečně) vedlo k vyloučení soupeřova hráče na 2 minuty. Místo vstřelené branky však přišel gól ve vlastní přesilové hře, když si z nás soupeř udělal kužely. Naštěstí se o devět sekund později podařilo vstřelit branku Roletzkému, kterému nahrával Stehlík. Následně si šel na trestnou lavici odpočinout opět nešťastník Adam Žižlavský, gól v oslabení jsme ale vstřelili my, když pořádný laser ze středu vyslal Roletzký a prostřelil úplně vše, co mu stálo v cestě. Po závaru před velkým brankovištěm soupeř neváhal, postavil míček a vystřelil, čímž překonal obranou zeď, která se teprve formovala do svého postavení. Opět chyba koncentrovanosti a zbytečných řečí mezi hráči. Ke konci třetiny byl dvakrát po sobě vyloučen opět stejný protihráč za svou místy nečestnou hru za hranicí pravidel, ale my už vstřelit branku nedokázali. Naopak soupeř přidal poslední zářez v jeho vlastním oslabení a tak i zápas skončil. Soupeř jasně ukázal své kvality a tvrdost. My se však těšíme, až mu porážku oplatíme především v hojnějším počtu hráčů. Snad jsme „Rolimu“ nezkazili narozeninový den .
Statistiky hráčů: Martin Willmann 1+2, Ondřej Stehlík 1+1, Tomáš Pírek 0+0, Ladislav Plachý 1+0, Tomáš Doubek 0+0, Jan Roletzký 2+1, Adam Žižlavský 0+0, Vladimír Žižlavský 0+0, Jakub Kowolowski -8
První ligový turnaj naznačil, že úroveň v lize je prakticky stejná, jako minulý rok. Na soupisce početný tým má na to, aby potrápil každého soupeře. První body si připsal Láďa Plachý, musí tak donést zápisné! Do obrany se natrvalo přesunul Adam Žižlavský a vytvořil tak s tátou šikovnou obranou dvojici. Zbytek legend však na svůj start stále čeká. Příští zápas nás čeká 7.10.2018 v Mohelnici, kde se střetneme s oběma celky z Prostějova, K2 a znovu Playmakery.
Sestava: Martin Willmann (U), Ondřej Stehlík (U), Tomáš Pírek (U), Ladislav Plachý (U), Tomáš Doubek (O) , Jan Roletzký (U), Adam Žižlavský (O), Vladimír Žižlavský(O, C), Jakub Kowolowski (G)
Realizační tým: Jiří Konečný (vedoucí), Klára Přikrylová (masér)