1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_247.jpgPoslední turnaj letošní sezóny Olomouckého přeboru mužů 2017/2018 nás zavedl do haly v Postřelmově.

Sluníčko a 27°C naznačovalo, že tento den bude nadmíru vydařený. Našimi soupeři byli kluci z Arkticu Olomouc a následně borci z Lipníka nad Bečvou, kteří se na zápas velmi těšili, jelikož v našich řadách hraje jejich kamarád a bývalý spoluhráč Honza Schneider. Klasickou sestavu plnou špílmachrů doplnil na druhý zápas místo Tomáše Doubka, který odcestoval s hráči fotbalové Sigmy Olomouc do Teplic, veterinář Dominik Procházka a tak počet hráčů se ustanovil na devíti v poli a jednom brankáři, jelikož druhý gólman, který je stále zraněný, pouze komandoval spoluhráče ze střídačky.

FBS Olomouc C – Arktic Olomouc 12:4 (3:3, 4:0, 5:1)

Tak nějak klasický start zápasu obvykle právě proti Arkticu znamenal, že než jsme se rozkoukali, kde se co děje, soupeř hattrickem Ivo Opletala vedl o tři branky. To však byloz jeho strany na dlouho dobu vše, jelikož se začal prosazovat zejména první a letos nejsilnější útok ve složení Pírek, Willmann a Doubek. Jako první odpověděl na korekci stavu Doubek, kterému předložil Willmann. Následně si vzal míček Ženčáka samostatný průnik zakončil střelou na bližší tyčku, načež nemohla chybět typická oslava gólu. Na nerozhodný stav srovnával ze středu hřiště Willmann po nahrávce od Doubka. Druhá třetina se nesla ve znamení souboje obou brankářů, přičemž Hradil v bráně Arkticu místy až čaroval. Anebo šlo jen o pouhou nemohoucnost našich snajprů. Jako první se prosadil po krásné kombinaci s Willmannem Pírek a po něm Doubek, kterého dlouhým nahozením vyslal Řečínský. Na branku číslo 6 a 7 zvyšovali před koncem druhé třetiny Willmann a Pírek. Prvním hráčem, který skóroval ve třetině třetí, byl Pírek, jenž zkompletoval hattrick. Následně se prosadili hráči Arkticu. O tři minuty později se však opět rozjela mašina první lajny a skóre dále rostlo. Hattrick zkompletoval i Doubek po Pírkově nahrávce a z následného vhazování po vstřelené brance si míček vzal opět Doubek a udělal si ze soupeře kuželky, přičemž s klidem zavěsil. Svůj čtvrtý gól od pravého mantinelu vstřelil Pírek a jako poslední se prosadil výborně hrající Hanusek a stanovil tak výsledné skóre zápasu na 12:4.

Branky a asistence: Doubek (Willmann), Ženčák (bez asistence), Willmann (Doubek), Pírek (Willmann), Doubek (Řečínský), Willmann (Doubek), Pírek (Willmann), Pírek (Willmann), Doubek (Pírek), Doubek (Willmann), Pírek (Willmann), Hanusek (bez asistence)

FBC Cannibals Lipník – FBS Olomouc C 1:8 (1:2, 0:4, 0:2)

Po dvouzápasové pauze strávené na zapadlé avšak útulné letní zahrádce nás čekal druhý zápas s Lipníkem, který měl být papírově těžším soupeřem. Tempo hry se o poznání zvýšilo a nouze o krásné akce rozhodně nebyla. Tu první vytvořila dvojice Pírek a Willmannem, když druhý jmenovaný krásným krosem našel Pírka a ten pálil z první do šibenice. Svou první branku za C-tým si připsal velmi aktivní Procházka, jenž v souboji o míček přetlačil obránce Lipníka a z nulového, ne-li záporného úhlu, prostřelil s trochou štěstí soupeřova gólmana. Před koncem třetiny se podařilo Lipníku snížit na rozdíl jedné branky, když s notnou dávkou štěstí a trochou smůly pro Kowolowského skóroval po zemi. NA více se už Lipník po zbytek zápasu nezmohl, je nutno říci, že hráči Lipníku předváděli velice pěknou hru, která však končila na poctivé obraně tria Willmann, Řečínský a Švec a také pak na Kowolowském, jenž tahal jeden zákrok za druhým. Prvním střelcem v druhé třetině se stal Hanusek, který si zkušeně položil gólmana, počkal a podíval se, kam to chce a zavěsil pod břevno. O necelé dvě minuty při přečíslení dva na jednoho našel Pírek Procházku, který ač bráněn, vstřelil z nulového úhlu další branku. Na začátku šesté minuty předvedl svůj um backhandem Švec, jenž si počkal na reakci gólmana a poslal míček ukázkově k tyči. Přeci jen se takové góly backhandem jen tak nevidí. Velký podíl na vstřelené brance měla jeho stará Unihočka, kterou oprášil po nešťastném zlomení jeho zánovní hokejky. Asistenci si připsal díky přesné nahrávce Mach. První přesilovou hru se podařilo osm sekund před koncem druhé třetiny zužitkovat Pírkovi, který se podíval před půlkou hřiště na gólmana a rozhodl se využít jeho nesmyslného postavení a zvýšil na přední tyč po zemi. Obdobný gól pak vstřelil Procházka, který tak zkompletoval hattrick, když propálil soupeřova gólmana od půlky po zemi opět na bližší tyč i s tím, že musel měnit hokejku, kterou mu soupeř doslova přesekl. Sedm sekund před koncem zápasu, kdy bylo vše již rozhodnuté, jsme se rozhodli jít při dvojité přesilové hře jen tak do šesti hráčů v poli a zkusit přesilovou hru 6 proti 3. Tu využil svým druhým gólem v zápase skvěle hrající Švec a stanovil konečné skóre na 8:1.

Branky a asistence: Pírek (Willmann), Procházka (Pírek), Hanusek (Schneider), Procházka (Pírek), Švec (Mach), Pírek (bez asistence), Procházka (Willmann), Švec (Willmann)

Před začátkem sezóny jsme si řekli, že nadále budeme hrát náš pohodový florbal bez jakýchkoliv cílů. V průběhu soutěže se však naskytla možnost jít za postupem do vyšší soutěže, jelikož bodový příděl byl nad míru příznivý. Myšlenku postoupit utvrdili i kluci z B-týmu, kteří taktéž myšlenku a cíl postupu měli v hlavě stejně jako my. A také díky jejich práci jsme dosáhli na dvojitý úspěch a povedlo se nám dotlačit obě mužstva za po stupem do vyšších soutěží. A tak tedy jako vítězové Olomouckého přeboru mužů 17/18 postupujeme do Olomoucké ligy mužů, tedy do soutěže papírově lepší, avšak kvalitou velice podobné lize současné. V mnoha případech staronovými soupeři nám budou hráči Jamajky Kojetín, dále pak týmy FbC Asper Šumperk B, SK K2 Prostějov B, Fbc Šternberk, FBC Hranice B, FBC TJ Tatran Litovel, FBC Droždín, IBK Bisons a nakonec TJ Sokol Kostelec na Hané – HK B. Kanadské bodování ligy jasně ovládl Tomáš Pírek s 80 kanadskými body! Druhé místo obsadil Martin Willmann s 63 body a čtvrtý byl Tomáš Doubek s 53 body. Nejvíce branek nastřílel Tomáš Pírek, a to celkem 52. Třetí místo v lize bral Martin Willmann s 31 vstřelenými brankami a páté místo patří Tomáši Doubkovi, který boj o lepší pozici prohrál s Ivo Opletalem z Arkticu v posledním vzájemném zápase. Jako nejlepší nahrávač se prezentoval Martin Willmann s 32 asistencemi následovaný druhým Tomášem Pírkem s 28 body a Tomášem Doubkem na třetím místě s 25 asistencemi. Staitstiky brankářů z celé ligy vyhrál jiří Konečný s úspěšností 2,75 branky na zápas. Třetí místo celkově pak patří Jakubovi Kowolowskému za průměr 3,53 branky na zápas. Celkový zisk bodů byl 69 ze 72 možných, a to když nás překvapivě obral tým Postřelmova. Dobrá střelba znamenala, že se počet vstřelených branek zastavil těsně pod hranicí 200 bodů a to konktrétně na 198 a pevná obrana pak znamenala nejnižší počet branek inkasovaných z přesilových her soupeře. Všem hráčům děkujeme za úspěšnou sezónu a budeme se těšit na tu příští. Dále děkujeme všem z klubu a všem, kteří nám vypomohli s pořádáním, organizací a dalšími drobnostmi, které k tomu patří. A v neposlední řadě také maminkám, ženám, přítelkyním a dětem za strpení, když syn, manžel, přítel a tatínek o víkendech nebyl doma. Nezbývá než si v klidu a ve zdraví užít letní pauzu a nachystat se na podzim. Zdraví Vás olomoucké legendy z C-týmu :)

Sestava: Kowolowski – Jan Schneider, Martin Willmann, Pavel Švec, Tomáš Pírek, Radek Řečínský, Tomáš Doubek, Vladimír Ženčák (C), Michal Hanusek, Aleš Mach, Dominik Procházka