1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

FBS Olomouc o.s. - FBS Olomouc - Kontakt

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_235.jpgV jedné z nejlepších hal v okolí Olomouce, v Litovli, nás za svitu slunce a příjemných jarních teplot čekala družstva Arkticu Olomouc a FBC Falcons Šternberk B.

První soupeřem nám byli kluci z Arkticu, se kterými jsme sehráli poslední domácí zápas před dvěma týdny a v něm vysoko zvítězili. Motivací jim tak bylo nám porážku oplatit. V druhém zápase se nás snažili potrápit borci ze Šternberka, kteří v prvním zápase docela překvapivě smetli Postřelmov a teď byla řada na nás. V ideálním počtu deseti hráčů do pole a dvou brankářů jsme tak nastoupili do prvního utkání, avšak před začátkem druhého zápasu nás ještě posílili Jan Houserek s Michalem Hanuskem. Nevyřčeným cílem těchto zápasů byl samozřejmě souboj o druhé místo v kanadském bodování v týmu mez Tomášem Doubkem a Martinem Willmannem.

Arktic Olomouc – FBS Olomouc C 16:7 (3:6, 3:6, 1:4)
Pohled na obě nastoupená družstva napovídal, že plesová sezóna ještě nebyla z daleka ukončena. Tento faktor určil i náš vstup do zápasu, kdy jsme po začátku první minuty inkasovali a to hned dvakrát za sebou s odstupem deseti sekund. Jako vždy zavelel k obratu mírný bouřlivák Willlmann a dvěma brankami srovnal skóre zápasu. Následná pasáž hry trvající necelou půlminutu přinesla razantní navýšení skóre o tři branky, když se trefil Roletzký po původně zamýšlené střele Doubka, Pírek po nahrávce Stehlíka a nakonec opět Willmann, který díky asistenci Pírka zkompletoval hattrick. Po tragickém zaváhaní v obraně od Doubka vstřelil soupeř třetí gól, avšak poslední slovo v první třetině měl Roletzký, jenž krásnou individuální akcí určil skóre po první třetině 3:6. Vstup do druhé třetiny byl raketový, když se po půl minutě hry prosadil opět Willmann a chvíli po něm Stehlík. No obě branky přesně nahrával Pírek. Kluci z Arkticu nic nevzdávali a tak se jejich snaha přetavila ve vstřelenou branku. Zhruba v půlce druhé třetiny dvěma rychlými brankami navýšili vedení Doubek s Pírkem. Euforie z vysokého rozdílu ve skóre však zapříčinila polevení v koncentraci a dvě inkasované branky. Opět poslední slovo ve druhé třetině měl Pírek kompletující hattrick, kterému nahrával Willmann a chvílí na to skóroval Willmann sám, když si asistenci připsal Stehlík. Třetí třetina, tak jako téměř celý zápas byla jasně v naší režii a krásnou akci střídala druhá neméně pěkná. Jednu z nich předvedla opět dvojice Willmann se Stehlíkem, kdy se trefil prvně jmenovaný a zkompletoval tak dvojnásobný hattrick. Poslední branku soupeř vstřelil opět po nedisciplinovaném odbránění útočné akce, to však bylo z jeho strany vše a branky padaly už jen do soupeřovy brány. Čtvrtou branku si připsal Pírek po nahrávce Stehlíka, hattrick zkompletoval Roletzký, kterého k tomu vybídl Lička a skóre zápasu uzavřel Doubek po nahrávce kapitána Macha. Je třeba podotknout, že oba brankáři rovna neměli svůj den a tak se i skóre zastavilo vysoko a to na konečných 16:7 pro nás.

Branky a asistence: Willmann (Švec), Willmann (Stehlík), Roletzký (Doubek), Pírek (Stehlík), Willmann (Pírek), Roletzký (bez asistence), Willmann (Pírek), Stehlík (Pírek), Doubek (Roletzký), Pírek (Stehlík), Pírek (Willmann), Willmann (Stehlík), Willmann (Stehlík), Pírek (Stehlík), Roletzký (Lička), Doubek (Mach)

FBS Olomouc C – FBC Falcons Šternberk C 10:1 (0:1, 6:1, 4:0)
Po jednozápasové pauze strávené u stolečku v místním velmi oblíbeném bufetu jsme se vrhli na našeho druhého soupeře. Šternberk od první minuty velmi dobře bránil a přistupoval k našim hráčům zodpovědně a to i v útočné fázi, z čehož vyplynulo několik nebezpečných šancí. Tato hra jim tak přinesla ovoce, když obraně utekl do brejkové situace útočník hostí a blafákem zakončil. Nečekaně vyrovnaná první třetina tak skončila jednobrankovým vedením soupeře. Do druhé třetiny už nastoupil jiný tým a to díky několik emotivním proslovům z úst kapitána Macha a také bouřliváka Willmanna :). Prvním střelcem v druhé třetině se stal Hanusek, který dostal nahrávku od Ličky při přesilové hře. Vzápětí se rozjela kanonáda, když se trefil Pírek, Lička a Stehlík. V polovině jedenácté minuty si šel na trestnou lavici sednout Hanusek a šlo se do čtyř. Jak už poslední dobou bývá zvykem, tato nevýhoda se pro nás stává spíše výhodou. To předvedl Pírek, který sám všem utekl, vykoupal gólmana soupeře a s klidem zavěsil. Obdobnou akci předvedl Doubek o minutu později, kdy po vybídnutí Willmanna také skóroval ve vlastním oslabení. Šternberk hrozil svými akcemi jen výjimečně a tak se šlo do třetího dějství za stavu 6:1. Necelou minutu po začátku třetí třetiny se dokázal prosadit opět Doubek, jehož nahrávačem se stal Roletzký. Při následné útočné akci chytil míček Konečný a výhozem přes celé hřiště vybídl sprintujícího Stehlíka k navýšení skóre. Ten nepohrdnul a s trochou štěstí vykoupal soupeřova gólmana. Po začátku čtvrté minuty si nešťastně zlomil hůl o mantinel špílmachr Švec a vzteky s ní o něj flákl, za což si vysloužil trest na dvě minuty, ke kterým se přidalo dalších 10 minut jako trest osobní. Pavel tak prakticky mohl jít třeba na pivo, jelikož pro něj zápas s ohledem na čas skončil. Před koncem osmé minuty zkompletoval hattrick Pírek, když si s Doubkem rozebrali obranu soupeře. Poslední slovo měl tři čtvrtě minuty před koncem zápasu Lička, který si pro přihrávku od Roletzkého, jenž na špici rozdával míčky při přesilové hře, doslova skočil a stanovil tak konečné skóre na 10:1.

Branky a asistence: Hanusek (Lička), Pírek (Willmann), Lička (Pírek), Stehlík (Willmann), Pírek (bez asistence), Doubek (Willmann), Doubek (Roletzký), Stehlík (Konečný), Pírek (Doubek), Lička (Roletzký)

Díky prohře druhých Troubelic s Přerovem jsme se stali vítězi Olomoucké přeboru mužů v sezóně 2017/2018. Náš bodový náskok už tak nemůže nic ohrozit. Honbu za body jistě umocnil i souboj Tomáše Doubka s Martinem Willmannem o pořadí v kanadském bodování v rámci týmu. Jak je již patrné, Martin dokázal svůj náskok na Tomáše navýšit na 6 bodů. Vtipné však bylo poslouchat Martina nebo Tomáše, kteří hráli v jednotlivých lajnách, jak na střídačce fandí brankáři soupeře, aby jejich sok neskóroval nebo neměl bod za asistenci. Toto zdravé hecování pak stmelilo tým a vytvořilo malý souboj první a druhé formace, které se dnes perfektně sehrály. Jak se již několik hráčů shodlo, je škoda nebodovat druhé asistence, kterých by dnes bylo jako máku. Ohledně bodování však není nic ztracené ani pro jednoho borce, jelikož nás čekají ještě čtyři zápasy. Pravděpodobně už nedostižitelným králem bodování celé ligy se stal Tomáš Pírek (67 bodů), ale pořád může ještě překvapit troubelický Rotrekl. Možná neblahou událostí může být zlomená hokejka Pavla Švece, avšak jak sám prohlásil, současná mu moc nevyhovuje a tak si pravděpodobně koupí novou a lepší. Další zápasy nás čekají až 14.4.2018 ve Velké Bystřici proti soupeřům z Postřelmova a Troubelic. Na zápas jsou všichni srdečně zváni. Zdraví Vás olomoucké legendy z C-týmu :)

Sestava: Kowolowski (1.), Konečný (2.) – Martin Willmann, Pavel Švec, Ondřej Stehlík, Tomáš Pírek, Radek Řečínský, Jan Roletzký, Tomáš Doubek, Vojtěch Lička, Michal Hanusek, Jan Houserek, Vladimír Žižlavský, Aleš Mach (C)