1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_221.jpgNeděli plnou florbalu nám přinesl námi pořádaný třetí domácí turnaj. Jako již tradičně bylo našim útočištěm hala Rooseveltova.

Tentokrát kromě tradičních dvou zápasů nás čekala ještě dohrávka prvního kola, takže na nás čekaly hned 3 zápasy. V prvním zápase jsme se střetli s oblíbeným soupeřem z Přerova, dále pak s hráči Lipníku nad Bečvou a nakonec kluky z olomouckého Arkticu. Tři zápasy nabízely možnost rozhodit porce utkání mezi všechny brankáře C-týmu, avšak nemoc Konečného zapříčinila, že si Kowolowski s Lelkem rozdělili zápasy téměř napůl. Netradičně jsme se pak sešli dokonce v neobvyklých třech útočných lajnách. Skvělou zprávou pak byl návrat Pavla „Foresta“ Švece, který se na hřiště vrátil po delší odmlce způsobené zraněním. Za přihlížení svých přítelkyň, žen, dětí anebo rodičů se šlo do toho.

FBS Olomouc C – FBC Oldies Přerov C 5:3 (1:1, 0:2, 4:0)
Zápas s Přerovem začal ve velmi vlažném tempu. Bylo to i tím, že se sešlo hráčů právě až na 3 lajny, na což nejsme úplně zrovna zvyklí. Paradoxně to úrovni zápasu spíše uškodilo, protože jsme se nemohli dostat do tempa. Na úvodní gól hostů reagoval minutu a půl před koncem první třetiny Willmann, takže po první třetině bylo skóre srovnané 1:1. Ve druhé třetině ale laxní tempo pokračovalo a v kombinaci se střeleckou nemohoucností a nejistým Lelkem v brance bylo skóre po dvou třetinách najednou 3:1 pro Přerov. Před začátkem třetí třetiny došlo k výměně gólmanů, hra se stáhla na dvě lajny a razantně se zvýšilo tempo. Výsledkem tohoto počinu bylo, že za necelých 5 minut se zásluhou tria Pírek, Stehlík a Doubek otočil celý zápas v náš prospěch. Prvním střelcem se stal Pírek, kterému nahrával Doubek a o zhruba dvacet sekund později srovnával skóre Stehlík po nahrávce Pírka. To však od Pírka jako vedoucího hráče kanadského bodování soutěže nebylo vše. Dalšími dvěma přesnými zásahy zkompletoval hattrick a dokonal tak obrat. Jako nahrávači se zapsali právě Stehlík s Doubkem. Po jemně infarktovém stavu na začátku zápasu se nakonec podařilo brát plný počet bodů. Tomáš Pírek tak nepochybně navýšil svůj náskok na čele soutěže, když si připsal 3 branky a 2 asistence.

Branky a asistence: Willmann (Pírek), Pírek (Doubek), Stehlík (Pírek), Pírek (Doubek), Pírek (Stehlík)

FBC Cannibals Lipník – FBS Olomouc C 2:8 (1:4, 0:2, 1:2)
Druhý zápas měl zcela jiný průběh, když hned v páté sekundě jsme se zásluhou Pírka ujali vedení a nastolili směr utkání. Dalším, kdo se zapsal mezi střelce, byl Stehlík, jenž dostal nahrávku od Willmannna. Následně Lipník snížil při naší přesilové hře na rozdíl jedné branky, avšak náskok zvýšil Houserek v přesilové hře a po něm se trefil i Doubek. Po první třetině tak byl rozdíl třech branek, což nám přineslo klid na hokejky. Ve druhé části zvyšoval opět z přesilové hry Schneider po nahrávce Hanuska a zhruba v půlce třetiny navrátilec Švec, kdy mu přihrával taktéž Hanusek. Začátek poslední třetiny vyšel lépe hráčům Lipníka, kteří se trefili už po 25 sekundách hry. Naši herní pohodu to však nijak zvlášť nerozhodilo a tak jsme ještě navýšili skóre zásluhou Pírka v přesilové hře, kterému nahrával opět Hanusek a Doubka, jenž pálil po nahrávce Řečínského. Ten tak stanovil konečné skóre zápasu. Negativem zápasu byly jistě 2 zlomené hokejky Doubka a Schneidera a taky chování některých hráčů soupeře, kteří se chovali hodně agresivně, až to bylo na hranici nějakého zbytečného zranění. Byli zde borci, kteří nasbírali i 18 trestných minut, ze kterých vyplynulo několik přesilových her. Nám se podařilo přesilové hry využívat, když jsme 3 z nich proměnili. Druhá výhra za turnaj nám tak přinesla další tři body.

Branky a asistence: Pírek (bez asistence), Stehlík (Willmann), Houserek (Zehnula), Doubek (Lička), Schneider (Hanusek), Švec (Hanusek), Pírek (Hanusek), Doubek (Řečínský)

FBS Olomouc C – Arktic Olomouc 20:6 (7:2, 9:3, 4:1)
Poslední zápas dne byl speciální nejen tím, že byl třetí za den, ale i celkovým skóre. Zápas byl víceméně rozhodnutý po sedmi minutách hry, kdy na tabuli svítilo skóre 7:2. Je nutno podotknout, že brankáři obou týmů neměli zrovna svůj den a hráči Arctiku. Jednak byli pouze v sedmi lidech do pole a třetí zápas byl pro jejich fyzičku zřejmě už příliš. Zápas se nehrál v nikterak oslnivém tempu, nutno říci, že některé pasáže hry byly doslova odchozené a pro oko přítomných opravdovým hororem, jelikož předváděná hra měla od florbalu velmi daleko. Střelecká úspěšnost našich hráčů byla v tomto zápase vysoká a zastavila se až na kulatém čísle 20. O jednotlivých brankách se snad ani nechce rozepisovat avšak je potřeba vyzdvihnout několik krásných čísel. Nejvíce v zápase vynikl Tomáš Doubek, který si z tohoto zápasu odnesl osm kanadských bodů za dvojnásobný hattrick a dvě přihrávky. Tentokrát jako skvělý nahrávač se ukázal Tomáš Pírek, jenž hned 4x nahrával. Po jednom krásném hattricku si připsal Martin Willmann a Vojta Lička. Svůj originální tanec na oslavu vstřelené branky si mohl zatančit Vláďa Ženčák, který ještě připsal tři asistence. Svou typicky zvláštně vstřelenou brankou se prezentoval i Jarda Vychodil. Zbytek týmu se však na vysoké výhře podílel neméně zdatně, a to když si každý připsal alespoň jeden kanadský bod. Jediným smolařem zápasu, který zůstal bez bodu, byl Michal Hanusek. Ten však ukázal, že body sbírat nemusí a že hraje především srdíčkem pro tým. Tento odchozený zápas pak znamenal, že jsme si připsali celkově devět bodů do tabulky.

Branky a asistence: Schneider (Řečínský), Lička (Švec), Willmann (Pírek), Doubek (bez asistence), Ženčák (Zehnula), Zehnula (Schneider), Doubek (Švec), Willmann (Pírek), Doubek (Ženčák), Mach (Lička), Lička (Doubek), Willmann (Pírek), Doubek (bez asistence), Švec (Vychodil), Stehlík (Doubek), Pírek (bez asistence), Doubek (Pírek), Doubek (Schneider), Vychodil (Ženčák), Lička (Ženčák)

Díky krásným devíti bodům jsme si vybudovali už slušný náskok deseti bodů na druhé Troubelice. Velmi mnoho hráčů si dnes s chutí zastřílelo a tak třeba Tomáš Pírek si vybudoval na čele kanadského bodování sedmibodový náskok. Tím však utekl druhému Martinu Willmannovi (bodování v týmu). Toho však může z druhého místa brzy sesadit Tomáš Doubek, který na něj ztrácí pouhý bod. Nutno podotknout, že je Tomáš skvěle namotivovaný sázkou právě s Martinem o láhev dobrého pití. Až na pár spoluhráčů jsme se sešli téměř všichni a turnaj si společně jako tým užili. Důkazem mohou být slova Vojty Ličky: “Kluci,díky moc za dnešní hru, tři zápasy, každý z nich dost specifický ... jsem fakt rád, že jsme tak dobrý tým, dobrá parta. Díky!“ Závěrem je třeba poděkovat Standovi Koskovi a ogarům ze starších žáků za pomoc při pořádání turnaje a za jeho bezproblémový průběh. Příští turnaj se hraje v oblíbené hale v Litovli 24.3.2018. Zdraví Vás olomoucké legendy z C-týmu :)

Sestava: Lelek (1., 3.), Kowolowski (1., 2.) – Jan Schneider, Martin Willmann, Pavel Švec, Ondřej Stehlík, Tomáš Pírek, Radek Řečínský, Jaroslav Vychodil, Vladimír Ženčák (C), Jan Houserek, Tomáš Doubek, Vojtěch Lička, Pavel Zehnula, Michal Hanusek, Aleš Mach