1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_199.jpgVe velmi oblíbené a útulné hale v Litovli nás čekaly dva docela odlišné zápasy.

První s Uničovem, který se nachází ve spodní části tabulky a druhý zápas, kde nám byli soupeřem hráči Troubelic hájící momentálně hned druhé místo za námi. Příjemným překvapením byl návrat olomoucké legendy Jirky Malíka, tedy kapitána C-týmu a zároveň vedoucího družstva. Novou tváři pak byl Radek Řečínský, šikovný obránce rekrutovaný právě navrátivším se kapitánem. Do pole pak netradičně s hokejkou vyběhl dlouholetý brankář Adam Žižlavský a vytvořil tak se svým otcem Vláďou Žižlavským skvělou dvojici. V brance se na oba zápasy představil Kuba Kowolowski a svou úlohu zvládl skvěle. Asistentem trenéra pak byl zraněný brankář Jiří Konečný.

FBS Olomouc C – FBC ZŠ Uničov B 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Jak to v posledních zápasech bývá, vstup do zápasu je obvykle doprovázen hlemýždím tempem. To se i pro tentokrát potvrdilo a nepřidalo tomu i hledaní jisté pozitivní chemie v týmu po akvizici nových posil. A tak došlo k tomu, že se soupeř záhy dostal do vedení. Z naší strany stojí za zmínku snad jen nastřelená tyčka a trápení se v koncovce. Druhá třetina přinesla razantní zlepšení. To vyvrcholilo srovnáním z hokejky Willmana, který se vymotal v klubku hráčů a překonal hostujícího gólmana. První bod za asistenci si připsal Adam Žižlavský. Druhá branka padla, když své štěstí zkusil Pírek a od půlky prostřelil vše, branka však byla připsána hostujícímu obránci jako vlastní. Jenomže následně Uničov srovnal a rázem naše aktivita opadla. Na třetí třetinu vyběhl na hřiště jiný tým. Krásné kombinace, nahrávky a zakončení však končily většinou na šikovně chytajícím brankáři soupeře. Jiný pohled na věc měl Doubek, který jednoduše vzal míček od Vychodila, projel si hřiště přes čtyři hráče soupeře a nakonec nedal šanci ani brankáři. Této akci nezbývalo než zatleskat. Posledním střelcem zápasu se stal Pírek, který z velké vzdálenosti potrestal špatnou hru brankáře v brankovišti a upravil tak na konečných 4:2.

Branky a asistence: Willmann (A. Žižlavský), vlastní branka, Doubek (Vychodil), Pírek (bez asistence)

Orel Jednota Troubelice – FBS Olomouc C 6:7 (2:1, 1:2, 3:4)
Pravděpodobně nejvyrovnanější zápas, který jsme letos v lize odehráli, znamenal, že by se v případě naší prohry dostaly Troubelice před nás. Opačně bychom pak měli náskok 5 bodů na našeho soupeře. První třetina začala poměrně krutou sprchou od Troubelic, které už po 12 sekundách hry vstřelily úvodní gól a druhý přidaly ještě dokonce první minuty zápasu po špatné komunikaci brankáře s postavenou zdí. Naštěstí se povedlo snížit o chvíli později Doubkovi, kterému se díky důrazu v brankovišti podařilo trefit do šibenice. V druhé třetině byla mírná převaha na naší straně, přesto ale soupeř neustále z brejků. Kralovali však oba brankáři a tak branek moc nepřibylo. Za nás se trefil Willmann přímo do šibenice po nahrávce Pírka a následně po něm Roletzký. Jeho gól by mohl taktéž aspirovat na „gól roku“, jelikož taková žabka, která proskákala až za brankáře se jen tak nevidí. Udiven byl nejen střelec, ale především hostující gólman Šiška. První bod za asistenci si připsal Malík. Nicméně soupeři z Troubelic ještě do konce druhé třetiny stačili zápas srovnat. Třetí třetina přinesla opatrnou a vyrovnanou hru na obou stranách, avšak na hráčích Troubelic se začaly projevovat náznaky agresivní hry. To také přineslo naši první přesilovou hru. Poctivé oťukávání soupeře zakončil střelou z neskutečného úhlu netradiční střelec Hanusek. Přesně o minutu později už ale bylo opět srovnáno po brejku soupeře. Ten se však neradoval dlouho, a to když o 7 sekund později, tedy hned z buly si vzalo duo Pírek s Willmannem míček a druhý jmenovaný zakončoval. Po několika šancích na obou stranách soupeř opět srovnal a to nejen skóre ale i tempo hry. Hra se vyostřila a došlo k mnoha tvrdým osobním soubojům. Zhruba po půl minutě hry došlo k dalšímu vyloučení soupeře a možnost vstřelit gól z přesilové hry si nenechal ujít opět Willmann, který díky dobré práci před brankovištěm soupeře důrazně zakončil po nahrávce Pírka a zkompletoval tak hattrick. O minutu později si míček mezi nohama šikovně prohodil Doubek a v úniku nedal brankáři hostí šanci. Avšak k vážné komplikaci došlo zhruba půl minuty před koncem třetí třetiny, kdy při signalizovaném vyloučení za sekání od Malíka zahrál Doubek podle rozhodčích v brankovišti a bylo tak nařízeno trestné střílení. To však skvěle zneškodnil Kowolowski! Přesto hra pokračovala v pěti proti třem. Toho dokázali hráči Troubelic využít a zadělali tak na řádné drama. Jenomže Doubek, který se vrátil z trestné lavice, předvedl skvělý obraný výkon a obětavým zakleknutím zneškodnil jednu z posledních obrovských šancí soupeře. Ten však místo toho aby pokračoval v honbě za srovnáním, začal reklamovat hru na zemi a připravil se tak o možné vyrovnání zápasu, jelikož dobrých deset sekund prodiskutoval v gestech s rozhodčími, čímž nám snáze umožnil ubránit těsný výsledek.

Branky a asistence: Doubek (Roletzký), Willmann (Pírek), Roletzký (Malík), Hanusek (Pírek), Willmann (Pírek), Willmann (Malík), Doubek (bez asistence)

Díky poměrně tvrdě vybojovaným 6 bodům jsme si vypracovali na druhé Troubelice pětibodový náskok, přičemž máme stále zápas k dobru. Martin Willmann se probudil ze střeleckého prokletí a dnes zkompletoval důležitý hattrick, přesto však na prvního Pírka, který dnes plnil funkci jeho dvorního nahrávače, ztrácí ještě sedm bodů. Skvělou obrannou hrou (i přes rychlostní a věkový hendikep) se dnes prezentoval Vláďa Žižlavský, který především skvěle a čistě ničil brejky Troubelic. Obětavě a aktivně na levém křídle pracoval Adam Žižlavský, kterého kvůli bolavým kolenům budeme v roli hráče v poli vídat častěji. Je tedy třeba říct, že otec se synem zahráli povedené zápasy. Velmi pěkně se předvedl teprve devatenáctiletý Ráďa Řečínský, který v obraně poctivě plnil zadané úlohy až na drobné chybičky a do týmu krásně zapadl. A také především rádi vidíme návrat Jirky Malíka, který překonal problémy se zády a hned se zapsal jako kapitán pod dvě výhry jeho týmu, ale také pod dvě asistence v zápase s Troubelicemi. V neposlední řadě je třeba pochválit Kubu Kowolowského za skvělý výkon v obou zápasech! Další zápasy nás čekají až 11.3.2018 v Olomouci na „Roosveltce“, kde si pro tentokrát střihneme hned tři zápasy, jelikož se bude dohrávat utkání s Arkticem a tak s ním proběhne dvojzápas. Na zápas jsou všichni srdečně zváni. Zdraví Vás olomoucké legendy z C-týmu :)

Sestava: Kowolowski – Martin Willmann, Tomáš Pírek, Radek Řečínský, Jaroslav Vychodil, Jiří Malík (C), Jan Roletzký, Tomáš Doubek, Michal Hanusek, Adam Žižlavský, Vladimír Žižlavský, Aleš Mach