1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_183.jpgDruhým turnajem v letošním roce pokračoval souboj o postup do Olomoucké ligy.

Zápasy to byly nadmíru rozdílné, nepříjemným aspektem těchto dvou zápasů bylo, že jsme je museli odehrát prakticky hned po sobě, tedy bez pauzy mezi zápasy, přesto nám však týmový duch získal plný počet bodů do tabulky.

FBC Playmakers Prostějov C – FBS Olomouc C 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
První třetina zápasu se hrála s úsměvy na rtech. Nejvíce práce však měli oba brankáři, kteří se činili. AŽ v polovině 9. minuty si ze hry přestal dělat srandu Doubek po nahrávce od Stehlíka a vzápětí po něm také Pírek, který se prosadil střelou na bližší tyč. Před koncem třetiny nám byla nabídnuta množnost přesilové hry, ale místo abychom branku vstřelili, soupeř vstřelil branku v oslabení po tragické hrubce Roletzkého. Jak by řekl Jarda Vychodil: „Dostali jsme gól v přeslabení.“ Druhá třetina se nesla v duchu střeleckých nepřesností z naší strany. To, co útočné trojky neproměnily, bylo chvílemi až neskutečné. Mezi největší paliče šancí rozhodně patřil Willmann, který netrefil prakticky vše, co šlo. Naštěstí, se mu však podařilo po přihrávce od Pírka alespoň jeden míček dostat až do brány. Ve třetí třetině opět kralovali gólmani. Jenže 2 minuty před koncem se Prostějovu podařilo srovnat na 3:3 V obou případech při nepokrytí hráče před bránou a bylo rázem drama. Všechny ale uklidnil krásnou sólovou akcí Roletzký, který si „udělal“ 3 hráče Prostějova a prostřelil vše, co mu stálo v cestě a zachránil tak 3 body. Nutno však říci, že tak utrápené vítězství tu ještě nebylo.

Branky a asistence: Doubek (Stehlík), Pírek (Willmann), Willmann (Pírek), Roletzký (bez asistence)

FBS Olomouc C – Fbc Falcons Šternberk B 13:4 (4:1, 3:2, 6:1)
Deset minut pauzy mezi zápasy stačilo, aby se zahřál Kowolowski do zápasové teploty a šlo se na věc. První změna skóre přišla po dvou minutách, kdy šibenici vymetl Vychodil. O půl minuty později však bylo srovnáno. Klid na hokejky přineslo navýšení skóre v podobě dvou tref Pírka a jedné od Doubka. Od této chvíle se konečně dostavila herní pohoda a po předchozím dramatickém závěru předešlého zápasu jsme začali krásnými akcemi drtivě přehrávat soupeře a také tak trochu ztrapňovat jejich brankáře, což například předvedl Pírek, který dvakrát cílil mezi jeho nohy. Po 4 minutách druhé třetiny zamířil Ženčák přesně a navýšil skóre už na 5:1. O 20 vteřin později, ten samý hráč parádní šibenicí vymetl pavučinky v soupeřově bráně, což mělo za následek Vláďův typický radostný taneček. Následně se blýskl Doubek, který po taktéž tragické chybě daroval soupeři snadnou branku. S úsměvem na rtech však prohlásil, že soupeře stejně převálcujeme. Po nespočtu akcí, kdy jsme opět netrefili absolutně nic kromě házenkářské brány za bránou Šternberku, navýšil vedení Vychodil po přihrávce Stehlíka, který se od prvního zápasu vůbec necítil ve své kůži, jelikož hrál s cizí hokejkou. I přes tyto drobné hendikepy se nám však dařilo držet soupeře na uzdě a ten se dostával do zakončení jen sporadicky. To se mu však se štěstím pomohlo, když soupeř snížil bekhendovou střelou ze středu hřiště. Třetí třetina byla jasně v naší režii a zápas se přehoupl do lehce exhibičního tempa. Jako první zakončovatel se předvedl Roletzký, když krásným jako peří lehoučkým dloubákem přehodil soupeřova brankáře. Asistenci si připsal Doubek. O půl minuty později završoval hattrick Pírek střelou mezi nohy. Dobrý příklad si z něj vzal Ženčák a taktéž dovršil hattricku okořeněného kreacemi zkušeného tanečníka. Šternberk před koncem 7. minuty kosmeticky snížil skóre a to bylo z jeho strany vše, neboť jsme se dokázali prosadit ještě třikrát. Nejdříve střílel nad nohu Pírek po nahrávce Doubka. Následně prolomil neskutečné prokletí Willmann, který konečně trefil zařízení a vyvolal tak emoce u prakticky celého týmu, který mu to neskutečně přál! Posledním, kdo si připsal úspěšný zásah, se stal Hanusek po střílené nahrávce Stehlíka. Ani bolavý kotník nezastavil tohoto zkušeného mazáka, a tak z malého brankoviště stanovil konečný počet vstřelených branek na 13. Toto nešťastné číslo nás provázelo téměř po celou dobu, přičemž například Martin Willmann zlostí sám nad sebou málem zlomil hokejku a přidal k tomu i nemálo ostrých slov. Tento zápas se musel líbit i rodině Ličkových, která nás přijela podpořit v honbě za body.

Branky a asistence: Vychodil (Doubek), Pírek (bez asistence), Doubek (Vychodil), Pírek (Willmann), Ženčák (Doubek), Ženčák (Willmann), Vychodil (Stehlík), Roletzký (Doubek), Pírek (Willmann), Ženčák (Willmann), Pírek (Doubek), Willmann (Ženčák), Hanusek (Stehlík)

Plný bodový zisk nás stále drží na první pozici v tabulce Olomouckého přeboru, což nám dává výhled na postup do vyšší soutěže. I přes obrovskou střeleckou nemohoucnost se nám podařilo ukořistit plný počet bodů a udržet si tak náskok na druhé Troubelice. Další vývoj v honbě za kanadskými body mezi Tomášem Pírkem a Martinem Willmannem nepřinesl žádné větší změny a to z toho důvodu, že Pírek nebyl schopný nahrát a Willmann naopak trefit v mnoha případech prázdnou bránu. Nadále je tak vítěz v nedohlednu. Dále všichni doufáme, že si Ondřej „Olaf“ Stehlík pořídí novou střelku a začne mu to tam padat stejně jako dříve. Dnes se povedlo dokonat dva krásné hattricky a to jak u Tomáše Pírka, tak u Vláďi Ženčáka, který se navíc vrátil na palubovku po delší pauze. Nakonec je třeba pochválit oba gólmany, týmového ducha a také velmi dobrý výkon rozhodcovského tria Fráňa, Kubáč, Klimecký! Na palubovce se uvidíme 17.2.2018 v Litovli, kdy změříme síly s hráči Uničova a právě na nás dotírajících Troubelic. Všichni jste na tento malý výlet do Hanáckých Benátek srdečně zváni!

Sestava: Konečný (1.), Kowolowski (2.) – Martin Willmann, Tomáš Pírek, Ondřej Stehlík, Jaroslav Vychodil, Vladimír Ženčák (C), Jan Roletzký, Tomáš Doubek, Michal Hanusek, Vladimír Žižlavský