1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_163.jpgDruhý domácí turnaj a první dvojice zápasů v roce 2018 nám nadělil soupeře z Přerova a Postřelmova.

Po organizačních komplikacích a mírném drama v druhém zápase nám však v tabulce přistálo krásných 6 bodů.

FBC Oldies Přerov C – FBS Olomouc C 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)
Úžasný vstup do zápasu vyšel Willmannovi, který pohotově dorazil dalekonosnou střelu Žižlavského už po 23 sekundách hry. Následnou nahrávkou od Vychodila zvyšoval Doubek. Ke konci třetiny však po dvou hrubých chybách v obraně soupeř srovnal stav na 2:2. Ve druhé třetině se dostal Přerov do vedení, kdy po špatně postavené zdi a malé koncentraci na hru bleskově rozehrál standartní situaci a vsítil rychlý gól. Jenomže o 12 sekund později už byl stav opět vyrovnaný po krásné nahrávajícího Pírka a střílejícího Willmanna. O dvě minuty později si své role tito hráči vyměnili a bylo to už o dvě branky. Třetí třetina přinesla spíše opatrnou hru, což ale neznamenalo pokles útočnosti obou týmů. Jako první se trefil Schneider po nahrávce z rohu od Vychodila. Soupeř snížil o dvě minuty později na rozdíl jedné branky, jenomže poslední slovo měl olomoucký Kosek, který proměnil trestné střílení a ustanovil tak konečné skóre na 6:4 pro Olomouc.

Branky a asistence: Willmann (Žižlavský), Doubek (Vychodil), Willmann (Pírek), Pírek (Willmann), Schneider (Vychodil), Kosek (trestné střílení)

FBS Olomouc C – TJ Postřelmov 10:7 (2:3, 3:0, 5:4)
Před začátkem utkání se k nám připojily Hanusek s Matúšem a rázem byly obranné řady ještě lépe vyztuženy. Všichni jsme doufali, aby zápas s Postřelmovem neměl obdobný průběh jako naše poslední vzájemné střetnutí, kdy jsme díky předvedenému antiflorbalu museli ostudně sklopit uši. Jenomže tomu vše nasvědčovalo především v poslední třetině. Už po 20 sekundách první třetiny bylo nařízeno trestné střílení, kterého se ujmul legendární exekutor trestných střílení Hanusek, avšak co nikdo nečekal, přestřelil bránu. Z následné přesilovky se však trefil Schneider po kombinaci s Pírkem. Pak ale přišel v zápase první výpadek, kdy soupeř během necelé minuty a půl vstřelil 3 branky a dostal se do vedení. Willmann však nenechal nic náhodě a po přihrávce od Pírka snížil na rozdíl jedné branky. Jako správný a příkladný kapitán se ujal řeči Alda Mach a všem hluboce promluvil do duše. Jeho slova si všichni vzali k srdci a tak druhá třetina patřila jen Olomouci. Prvním a pravděpodobně nejkurióznějším gólem se prezentoval Vychodil, kdy jeho tečovaná střela od jednoho z clonících hráčů opravdu ale opravdu vysokým obloukem zapadla za brankářova záda, což bylo okomentováno slovy „drátovec“ a zároveň tak vykouzlil mnoho úsměvu na tvářích jeho spoluhráčů. O 20 sekund později se opět prosadil Vychodil tentokrát už florbalovějším způsobem, kdy mu nahrával Doubek. Vzápětí přenesl hru šikovně dopředu Hanusek a střílející Pírek se už nemýlil. Třetí třetina přinesla asi nejzajímavější část utkání, nechyběly infarktové stavy, emoce, nadávky i radost. Po minutě a půl rozvlnil síťku za brankářem Postřelmova Kosek po „nahrávce“ Doubka v přesilové hře. Jenže dále následovala minuta hrůzy. Přestože byl ještě stále vyloučen hostující Poulík na 5 minut za úder do hlavy, dokázali hráči Postřelmova vstřelit 2 branky v oslabení a ještě jednu přidat v normálním počtu hráčů na hřišti. Ať už jim k tomu dopomohlo notné štěstí nebo nepříliš jisté zákroky Lelka, Postřelmov byl rázem ve hře. S touto situací se nechtěl smířit Kosek a poslal Olomouc opět do vedení. To trvalo celých 9 sekund a bylo opět srovnáno. Kapitán tak následně rozhodl o vystřídání brankářů a 4 minuty dochytal zápas Konečný. Naštěstí tato epizoda skončila a konec zápasu patřil Olomouci, když se trefil Vychodil, který zkompletoval hattrick, dála pak Doubek se Schneiderem a zachránili tak 3 body. Nečekaná přestřelka skončila poměrem 10:7!

Branky a asistence: Schneider (Pírek), Willmann (Pírek), Vychodil (Kosek), Vychodil (Doubek), Pírek (Hanusek), Kosek (Doubek), Kosek (Schneider), Vychodil (Doubek), Doubek (Vychodil), Schneider (Doubek)

První novoroční turnaj dopadl skvěle a my brali plný počet bodů. Přestože bylo na drama zaděláno hlavně během druhého zápasu, vše jsme zvládli a mohli tak plným bodovým ziskem oslavit narozeniny Vládi Žižlavského, který nás mimo jiné pohostil výbornými chlebíčky a ještě lepší slivovičkou. Vláďo přejeme ti vše nejlepší! Mimochodem bychom také chtěli za skvěle odvedený výkon v utkáních pochválit rozhodčí, kteří se nebáli pískat i hru hlavou. A nakonec je třeba ještě poděkovat pořadatelskému stolku za ochotu a pomoc při pořádání. Děkujeme!

Sestava: Konečný (1.), Lelek (2.) – Jan Schneider, Martin Willmann, Tomáš Pírek, Jaroslav Vychodil, Jan Matúš, Stanislav Kosek, Tomáš Doubek, Vojtěch Lička, Michal Hanusek, Vladimír Žižlavský, Aleš Mach (C)