1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_150.jpgTurnaj nás letos poprvé přivedl mužský C-tým do známé haly v Kostelci na Hané, kde v sestavě o pouhých sedmi hráčích a dvou brankářích bral tým legend plný bodový zisk.

FBS Olomouc C – FBC Playmakers Prostějov B
Po úvodní oťukávané obou týmů vstřelili první branku utkání hosté z Prostějova. Avšak o minutu a půl později srovnal Willmann. Druhé naší brance, kterou vstřelil Pírek po nahrávce Doubka, předcházelo opětovné vedení Prostějova. Dalé jsme stříleli jen my, když Roletzký šikovně proměnil trestné střílení a po něm skóroval Pírek po nahrávce Švece. Po půl minutě druhé třetiny se nečekaně prosadili hosté a snížili tak na rozdíl jedné branky. Tato uběhaná a utrápená třetina, ve které se blýskali především gólmani na obou stranách, nepřinesla nic zajímavého, snad kromě další vstřelené branky od Willmannna. Úvodem třetí třetiny byla cítit předvánoční atmosféra, kdy jsme si začali ze hry dělat srandu a to vyústilo v inkasovanou branku. Uklidnění hry a koncentraci na hokejky přinesl „sváteční“ střelec Vychodil a po něm velmi běhavý Doubek, který uzavřel na konečný 7:4. Prostějov jsme tak porazili i napodruhé.

Branky a asistence: Willmann (Roletzký), Pírek (Doubek), Roletzký, Pírek (Švec), Willmann (Doubek), Vychodil (Roletzký), Doubek (Mach)

Fbc Falcons Šternberk B – FBS Olomouc C
Na druhé utkání dne proti poslednímu Šternberku dorazila posila v podobě Stehlíka, a tak nás bylo „neskutečných“ 8 do pole. Start zápasu byl pro nás jako ze snu, když po 7 minutách svítilo na tabuli skóre 4:0 pro nás. Souboj o kanadské body probíhal mezi Willmannem a Pírekem, přičemž Willmann zkompletoval hattrick. Následně se nedůsledností v obraně způsobené nahoněným brankovým rozdílem, ale také pořádnou dávkou štěstí, prosadili třikrát hosté. Například chyba Doubka byla výstavní! (J) Mezi ně se však svým příspěvkem do brány Šternberku zapsal svým čtvrtým gólem v utkání Willmann. Druhá třetina, která nabídla opět souboj gólmanů, byla čistá nuda pro oko diváka. Výjimkou byla krásná přesilová souhra, na jejímž konci střílel Roletzký. Skvěle naladěni jsme vstoupili do třetí třetiny. Ta patřila především Pírkovi, který vstřelil další 3 branky a postaral se o další hattrick v týmu. Mezi jeho zásahy se ještě vměstnala kosmetická úprava skóre hráči Šternberka. To však bylo vše, a my tak brali další 3 body po vítězství 9:4. Šest bodů nás rázem posunulo na průběžné první místo tabulky před Troubelice.

Branky a asistence: Pírek (Mach), Willmann (Stehlík), Willmann (Roletzký), Willmann (Pírek), Willmann (Pírek), Roletzký (Doubek), Pírek (Roletzký), Pírek, Pírek (Willmann)

Vánoce a Nový rok přezimujeme na prvním místě tabulky. Rozhodně nás však všechny zajímá, jak se dál bude vyvíjet souboj Pírka s Willmanemm o kanadské body. A to rozhodně stojí za sledování! Všem našim příznivcům děkujeme a budeme se na ně těšit v roce 2018.

Sestava: Kowolowski (1.), Konečný (2.) – Martin Willmann, Pavel Švec, Tomáš Pírek, Jaroslav Vychodil, Jan Roletzký, Ondřej Stehlík, Tomáš Doubek, Aleš Mach (C)