1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_131.jpgV sobotu 25.11.2017 se na SH SŠP Rooseveltova děly věci. V utkáních na domácí půdě záloha mužů uhájila 4 body a také díky soubojům soupeřů je první.

JAMAJKA KOJETÍN - (2:2, 0:2, 3:1) - 5:5

rozhodčí: Fráňa Martin, Šenk Patrik

Hned první ranní utkání nás čekal souboj mezi špičkou tabulky. Olomouc vzala otěže pevně do svých rukou a prvnímu mančaftu tabulky názorně ukazovala, kdo je tady domácí. První gól vstřelil Linhart, ovšem soupeři vyšla taktika vysokého náhozu do přečíslení a osamocený protihráč tento brejk využil. Vedení nám opět navrátil Chmelík záludnou střelou těsně nad zemí. Kojetín však dokázal znovu odpovědět a krutě potrestat naši chybu v rozehrávce (2:2).
     Druhá část byla opět více v naší režii a odskočili jsme na 2 gólový rozdíl, přestože ani jeden nepadl v přesilovce. První přesilu jsme si po minutě sami vynulovali špatným střídáním. Při hře 4 na 4 ale Duda předvedl krásný samostatný únik po mantinelu s nekompromisním zakončením a Linhart parádní kličku a přesný pass na Chmelíka, který neminul. Takže největší zásluhu nese Milan Skokan z trestné lavice. :-) Druhá přesilovka nebyla o moc lepší, ale hlavně že pak naši borci před druhou přestávkou ubránili vyloučení Dominika Paláska.
     Poslední třetinu vedení ještě navýšil Skokan po úniku na zadní tyč (5:2), pak se ale začalo krutě nedařit. Kojetín do toho šlápnul a přitvrdil, bohužel se jim podařilo ovlivnit i skóre. Slepený třetí a čtvrtý gól jim tam padl s notným štěstím, nejdříve při pádu z velké výšky a 12 vteřin poté z úniku o zadní tyčku (5:4). V oddechovém čase jsme se snažili uklidnit a najít opět koncentraci, chvíli to i stačilo. Nakonec se však Kojetínu podařilo srovnat opět z dlouhého lobu a našeho nedůrazu u branky. Posledních 3 minuty měli naši borci ještě pár nadějných šancí, nakonec jsme ale rádi, že jsme ubránili alespoň remízu.

FBC TJ TATRAN LITOVEL - (2:0, 2:2, 2:3) - 6:5
rozhodčí: Killar Václav, Čadek Jan

Na pod námi umístěný tým jsme si věřili více. Kanonýr s kapitánskou páskou Tomáš Hruška předváděl luxusní koncert kliček a přepychových akcí. I jediná dívka na hřišti Veronika Rozenbergová ukazovala, že se chlapů nebojí a posílala jednoho za druhým za mantinely.
     První gól vstřelil Chmelík z otočky po zemi a pak přidal Duda, kdy skvěle vymotal soupeře. Přesto, že jsme celou dobu vedli, průběh nebyl zas tak hladký. Před první přestávkou Olomouc nevyužila přesilovku a utkání s aktuálně čtvrtým týmem bylo nakonec dramatický souboj.

V druhé třetině jsme další přesilovku již konečně využili, po milimetrové přihrávce Linharta zasunul Chmelík (3:0). Ovšem potom jsme inkasovali z dorážky. Čtvrtý gól Olomouce byl z naprosto podobné situace ve stejném složení jako předešlý po narážečce v rohu. Pak ale zase přišlo snížení (4:2).
     V poslední části se hned v prvním střídání konečně prosadil matador Pírek, když nahradil zátah příklepem. Duda pak vyšperkoval náskok krásnou šibenicí z vytočení od mantinelu 4 sekundy po buly (6:2). Soupeř však stačil opět rychle odpovědět a za 37 sekund rozvlnil naši síťku. Konec byl tedy ještě lehce zdramatizován. Navíc Palásek zlomil svou jedinou hůl a my museli jít na 3 beky.
     Rozenbergová v útoku upadla na půlce a soupeř tuto výhodu bez rozmýšlení využil. 3 minuty před koncem zůstala nevyužitá další přesilová hra Olomouce. Poslední úprava skóre pak byla spíše trapas, když nikdo nedokázal zabránit míčku, který se dostal do naší branky po zemi až od půlky. Ovšem na to se historie neptá a výhru bereme. ;-)