1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75

b_150_100_16777215_00_images_2016-2017_2016_132.jpgV sobotu 12. 11. 2016 vyrazila Olomouc do Mohelnice bojovat o další body v Olomoucké lize mužů.

Na FBS Olomouc tentokrát čekaly týmy FBC Asper Šumperk B a domácí FBC Mohelnice B.  Minule Olomouc získala 3 body, a tak chtěla ve svém tažení pokračovat.

FBS Olomouc B – FBC Mohelnice B 10:3

Už od první minuty bylo znát, kdo má v tomto zápase větší chuť po výhře. Olomoucký rezervní tým dokázal vstřelit branku hned v druhé minutě díky dvojici Hruška Pudil. Ve třetí minutě již upravovala ta samá dvojice stav utkání na 2:0. Tlak Olomouce nepřestával a v páté minutě po samostatné akci zakončil Halíř a stav zápasu byl 3:0. Mohelnici zaskočilo, s jakou sílou se na ni vrhala Olomouc, ale po třetím gólu se dokázali začít bránit velkému tlaku od soupeře. To nakonec vyústilo ve stav 3:1. Hra se tedy trochu zklidnila, ale převahu opět získal náš rezervní tým a ke konci třetiny ještě přidal Halíř jeden gól. V druhé třetině tlak z olomoucké strany neustal a díky tomu mohl nejprve hráč Pudil a pak Halíř slavit hattrick. V jedenácté minutě Mohelnice ukázala, že to nevzdala a přidala taky jeden gól. Zápas po druhé třetině tedy byl 6:2. Ve třetí třetině začal znova olomoucký kolotoč a další dva góly přidal hráč Minář. Jeden z nich byl po nádherné samostatné akci, na druhý mu asistoval hráč Hynek. Mohelnici se ještě povedlo jednou ukázat, že nedá nic zadarmo a vstřelila svůj třetí gól. Zápas však zakončil náš hráč Hruška, kdy po vybojovaném míčku vstřelil další branku a v poslední minutě ještě jednou upravuje stav na 10:3.

FBS Olomouc B – FBC Asper Šumperk B 4:6

Zápas byl v první třetině velice vyrovnaný. Šance byli na obou stranách, rozdíl mezi týmy byl nepatrný. Olomouc si tvořila šance díky lepší technice, naopak Šumperk díky tvrdé hře do těla. První gól padl až na konci třetiny a stav na jejím konci byl 0:1. V druhé třetině přišel velký zlom. Možná kvůli tomu, že olomouckou sestavu tvořili z části olomoučtí junioři. Po několika bolestných osobních soubojích se začal rezervní tým mužů stahovat. Šumperk pokračoval ve své tvrdé hře na hranici pravidel a dokázal vstřelit další dva góly. Stav tedy byl velice nepříznivý 0:3. Všichni věděli, že pokud chce Olomouc vyhrát musí se přestat vyhýbat osobním soubojům a začít je vyhrávat. Všem dodal sílu první olomoucký gól, který vstřelil Minář po asistenci od Sedláře. Hráč Pudil na něj vzápětí navazuje a stav začal vypadat příznivěji a to 2:3. Šumperk však stačil ještě v druhé třetině zareagovat a stav se opět měnil. Na konci třetiny tabule ukazovala 2:4. Ve čtvrté minutě třetí třetiny FBS Olomouc zaspala. Dostala 2 góly hned po sobě. Naštěstí rezervní tým olomouckých mužů stav 2:6 nezastrašil a v přesilové hře vstřelil gól olomoucký hráč Minář. Stav 6:3 nahecoval Olomouc a ta se ze všech sil tlačila do brány. Zápas byl nakonec velice vyhrocený. V posledních minutách rozhodčí dokonce udělili červenou kartu šumperskému hráči. Toho Olomouc využila a vstřelila poslední gól zápasu. Olomoucký kapitán Pluskal tedy ještě upravil stav na 4:6.

FBS Olomouc B – FBC Mohelnice B 10:3 (4:1, 2:1, 4:1) rozhodčí: Čadek, Killar

FBS Olomouc B – FBC Asper Šumperk B 4:6 (0:1, 3:2, 2:2) rozhodčí: Klimencký, Otáhal