1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2015-2016_2016_064.jpgSezóna se nám pomalu, ale jistě chýlí ke konci a na programu bylo i poslední kolo Olomoucké ligy mužů.

V něm naše mužská rezerva na domácí palubovce nejprve nadělila výprask prostějovskému SK K2 B 10:5, aby poté remizovala s „Céčkem“ přerovského Spartaku.

TEMPISH FBS Olomouc B – SK K2 Sportcentrum Prostějov B 10:5

V minulém klání na prostějovské palubovce jsme podlehli tomuto soupeři poměrem 4:7. Dnešní utkání však bylo ve velmi pohodovém tempu. Ani jeden tým tento zápas „nehrotil“, ale každý si chtěl tento zápas užít. V první třetině vždy Prostějov tahal za kratší konec provazu, když dotahoval naše vedení. 1. třetinu jsme nakonec vyhráli 4:2 a stále to vypadalo na souboj o body, jenže ve 2. třetině padlo do prostějovské klece snad všechno, co na ni letělo a rázem jsme vedli 9:3. Třetí třetinu dokonce vyhrál Prostějov poměrem 2:1, ale na obrazu hry, ani na výsledku to nic neměnilo. Černou kaňkou na zápase bylo snad jenom zranění prostějovské ikony Jindřicha Kratochvíla, který si poranil kotník. Gólově se hned třikrát prosadil Tomáš Hruška, dvakrát Michal Kořenek a Ondřej Chmelík, po jednom gólu se přidali Ondřej Stehlík, Martin Willman a Radek Pluskal.

TEMPISH FBS Olomouc B – FBC Spartak Přerov C 2:2

Abychom připomenuli výsledek minulého klání, tak tehdy na hranické palubovce se z výhry radoval Přerov, když nás zdolal poměrem 8:2. Dnes jsme určitě chtěli soupeři porážku oplatit, jenže nás po prvním utkání opustil Ondřej Chmelík a Honza Sedlář, takže jsme si museli poradit v osmi hráčích do pole proti takřka diviznímu celku. Vstup utkání nám vyšel skvěle, když Radek Pluskal zpoza brány nahrál Hruškovi, který propálil Ceha „mezi betony“ a již ve 37. sekundě jsme se ujali vedení, které vydrželo až do konce třetiny. Ve druhé třetině vyrovnal Malina, ale v 7. minutě jsme dostali výhodu přesilové hry 5 na 3, kterou využil Ondřej Stehlík a dostal tak olomoucký tým do vedení! Dvě minuty na to však vyrovnal Kubáč. Ve třetí třetině se už skóre neměnilo a oba týmy tak odešly po bodu. Nutno objektivně uznat, že remíza tomuto utkání sluší nejvíc.

Sestava: Zajonc – Schejbal, Štěpáník, Kořenek M., Chmelík (1. zápas) – Sedlář (1. zápas), Smékal, Hruška, Pluskal, Stehlík, Willman

Na konci sezony tedy patří olomouckému béčku konečná 9. příčka, což rozhodně nezní kdovíjak lichotivě, ale jak už se budu opakovat po několikáté – cílem nebyl nějaký úspěch, ale začlenění juniorů do mužské soutěže, což se povedlo více než dobře! Soutěž se udržela levou zadní a junioři získali potřebné zkušenosti!