1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_210.jpgMuži v minulém víkendu čekali soupeři, kteří byli našimi nejbližšími protivníky v souboji o udržení v Divizi.

První zápas nás čekal proti poměrně tvrdě hrající Orlové, druhý proti nevyzpytatelnému Frýdku-Místku a třetí proti věčnému rivalovi z Přerova.

FBS Olomouc - 1. FBK Eagles Orlová 6:7p
V prvním utkání nás čekala Orlová. Hned prvním překvapivým bodem na hale bylo, že středová čára nebyla na středu, takže celkově hřiště působilo opravdu zmateně. Nicméně i přes tuto výhodu soupeřova domácího prostředí jsme dokázali skórovat jako první. Standardní situaci na velkém brankovišti zakončil přesnou střelou do šibenice pohotový Doubek. Soupeř nečekal z odpovědí dlouho a po chvíli srovnal, ale na druhé straně ukázal svou pohotovost Sklenovský, který sice nepřijel stoprocentně fit, ale na jeho výkonu to znát nebylo. Vyrovnání opět přišlo záhy, ale i na toto jsme dokázali odpovědět brankou, když střelu Tichého dokázal ještě Pudil dorazit na místo určení, takže jsme si do šaten nesli pěkný výsledek 3:2. Druhá část byla z našeho pohledu silně nevydařená. Zbytečné chyby v obraně daly Orlové jednoduché šance ke skórování, které náš soupeř také využil a najednou byl výsledek 3:6. Do třetí třetiny jsme šli s vědomím, že není co ztratit. Hned po 3 minutách závěrečného dějství se prosadil spíše sváteční střelec Liška, poté v oslabení Pudil vyslal na zteč Tichého, který se v úniku nemýlil a v přesilové hře dokázal svým druhým gólem v zápase stav z pohotové dorážky vyrovnat Sklenovský. Do prodloužení jsme vstupovali s výhodou přesilové hry. Ale co čert nechtěl, tak i tato šance nám byla málo a z vlastní nepozornosti jsme soupeře pustili do protiútoku, který soupeř kalibru Orlové využil a druhý bod si nechal doma.

FBS Olomouc - FbC KOVO KM Frýdek-Místek 6:7p
Proti Frýdku se nám na začátku zápasu povedlo, co ještě v sezóně vůbec. Po pěkné ráně Schneidera, parádní individuální akci Doubka a úniku Roletzkého jsme vedli v 16. minutě už 3:0. V této fázi otěže zápasu byly na naší straně, ale soupeř ve druhé třetině se dostal do hry poměrně náhodnou brankou, když nahození od poloviny hřiště bylo několikrát zajímavě tečováno a nakonec zapadlo šťastně pro soupeře až do naší klece. Hrací kuličku dokázal ovšem zachvíli vybojovat Blana, nahrát Pudilovi, který se ukázal jako správný kapitán a vrátil nám náskok zpět. Necelou půl minutu před koncem ještě přišel gól do šatny, ale náskok dvou branek před závěrečnou částí vypadal více než nadějně. Bohužel soupeř se dokázal zmátořit a během 7 minut třetí třetiny zvládl srovnat. O chvíli později se do role režiséra proměnil Blana, objel část útočného pásma a našel Tichého, který se přesnou ránou prosadil. Na toto soupeř dokázal reagovat, ale souhra Blana - Tichý zvládla znovu zafungovat. Střelu Tichého ještě domácí brankář vyrazil, ale Blana nakonec dostal míček za jeho záda. Stav už vypadal opravdu nadějně. Ještě umocněná byla tato výhoda tím, že jsme šli hrát přesilovou hru, ale soupeř se nevzdal a odvolal brankáře. Tento odvážný tah jim vyšel a bylo srovnáno. Absolutně stejně jako proti Orlové, tak i tentokrát náš soupeř hrál v prodloužení oslabení, které však dokázal z protiútoku využít, takže druhá prohra v nastaveném čase byla na světě.

FBS Olomouc - FBC MSEM Přerov 4:6
Tradiční hanácké derby proti Přerovu. Tyto utkání vždy bývají specifická a všem bylo jasné, že ani toto nebude výjimkou. Už ve druhé minutě jsme bohužel inkasovali z nedůslednosti ve velkém brankovišti. O necelé dvě minuty později ukázal herní vyspělost Pudil, když v akci dva na jednoho trefil přesně na bližší tyč. V 8. minutě ale opět přišel nedůraz v brankovišti a další branka. Utkání se jevilo tradičně vyrovnaně. Ve 26. minutě byl nařízen nájezd, ke kterému se na naší straně nepostavil nikdo jiný než Honza Roletzký. Tentokrát mu ovšem v klíčové fázi ujel míček z čepele. Vyrovnání ale nakonec přeci jen přišlo. Sklenovského geniální nahrávka našla Roletzkého, který dokázal pohotově zakončit. O další chvíli později jsme šli dokonce do vedení. Tentokrát se prosadil Willmann. Ale vedení nevydrželo dlouho. Během chvíle soupeř dvěmi slepenými góly otočil stav a v souladu s neproměněným trestným střílením Sklenovského přišel další gól z hole Kaďorka. Poté jsme opět přišli k "nevýhodě" zvané přesilová hra. Tentokrát se Tichý nebál střílet. Na první pokus ještě trefil tyč, ale jeho druhá rána přinesla šťastnou teč a snížení. Do závěrečné části tak šel soupeř s náskokem jedné branky. V závěrečné části jsme několikrát měli na svých holích vyrovnání, ale střelecká impotence nám skórovat nedovolila a při naší hře bez brankáře ještě soupeř přidal jednu branku a bylo rozhodnuto.

Celkově těžko hodnotit. Ač výkony špatné úplně nebyly, tak dva body z těchto tří duelů jsou zkrátka málo a nyní je před námi existenční víkend, kdy budeme muset stoprocentně bodovat proti Uničovu a pokusit se překvapit i favorizovaný Šumperk.

Výsledky:

FBS Olomouc - 1. FBK Eagles Orlová 6:7p (3:2, 0:4, 3:0) rozhodčí: Čadek, Killar
branky (asistence): 00:18 Tomáš Doubek (Jan Roletzký), 08:17 Filip Sklenovský (Jan Roletzký), 17:18 Martin Pudil (Daniel Tichý), 42:10 Patrik Liška (Jan Roletzký), 51:25 Daniel Tichý (Martin Pudil), 54:06 Filip Sklenovský (Martin Pudil) - 01:35 Radek Jantoš (Jakub Závoda), 15:53 Jaroslav Nečas (Tomáš Milerský), 21:51 Michal Starostka (Filip Cihlář), 32:37 Tomáš Milerský(Lukáš Milerský), 35:40 Jakub Závoda (Jaroslav Nečas), 37:29 Tomáš Milerský (Radek Jantoš), 61:10 Tomáš Milerský (Lukáš Louda)

FBS Olomouc - FbC KOVO KM Frýdek-Místek 6:7p (3:0, 1:2, 2:4) rozhodčí: Frömmel, Večeřek
branky (asistence): 05:22 Jan Schneider (Tomáš Doubek), 05:45 Tomáš Doubek (Patrik Liška), 15:03 Jan Roletzký (Jan Schneider), 36:49 Martin Pudil(Vojtěch Blana), 50:10 Daniel Tichý (Vojtěch Blana), 52:04 Vojtěch Blana (Daniel Tichý) - 35:07 Martin Kalivoda, 39:31 Vít Kahánek (Martin Kalivoda), 43:28 Václav Štrbák (Vojtěch Gřundel), 47:01 Vít Kahánek (Jan Lojkásek), 51:29 Daniel Žurek (Martin Kalivoda), 59:32 Vít Kahánek (Vojtěch Gřundel), 60:31 Vojtěch Gřundel

FBS Olomouc - FBC MSEM Přerov 4:6 (1:2, 3:3, 0:1) rozhodčí: Fráňa, Kratochvíl
branky (asistence): 02:48 Martin Pudil (Jan Minář), 30:27 Jan Roletzký (Filip Sklenovský), 32:15 Martin Willmann (Filip Sklenovský), 37:47 Daniel Tichý (Jan Roletzký) - 01:31 Lukáš Kaďorek (Dalibor Koutný), 07:32 Dalibor Koutný (Lukáš Kaďorek), 32:34 Matěj Ševčík (Dalibor Koutný), 32:38 Martin Jurečka, 37:00 Lukáš Kaďorek (Dalibor Koutný), 58:40 Lukáš Kaďorek (Marek Vychodil)

Sestava: 94. Šobota, 34. Šauer, 69. Kráčmar - 2. Blana, 8. Minář, 9. Pudil, 11. Willmann, 12. Tichý, 13. Špaček, 27. Kosek, 26. Roletzký, 21. Sklenovský, 32. Šenkeřík, 44. Liška, 20. Borik, 63. Král, 4. Schneider, 10. Haliř, 69. Doubek, 88. Procházka