1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_185.jpgSezóna už se blíží ke svému závěru a mužský A tým je stále nepříjemně blízko sestupovým pozicím, takže každý zápas se už stává důležitým a body nutností.

První ze dvou soků, který muže čekal, byly nepříjemné Hranice. Druhým brněnští Hornets, kteří se zatím lepí na posledním místě ligové tabulky.

FBS Olomouc - FBC Hranice 3:9
Do utkání nastoupila naše nová velká posila v podobě Honzy Smičky, který předvedl opravdu snovou premiéru v olomouckém dresu. Když se hned po buly dostal k míčku a přesnou střelou už po 4 vteřinách hry překonal hranického Kosara. Hranice ovšem tento úvodní hřebíček do rakve pohřbít nedokázal a už ve 14. minutě zvládl náš soupeř skóre otočit ve svůj prospěch. Toto skóre drželo dlouho naděje na vítězství na obou stranách. Ale to by se zápas nesměl dostat do své poloviny, kdy Hranice v rozmezí 3 minut dokázaly hned 3x skórovat a vrátily tak otěže na svoji misku na vahách. O dalších pár minut později dokázal soupeř ještě snížit, ale naše branka nakonec taky přišla, když se neposedná kulička dostala až k Willmannovi, který dokázal zavěsit do sítě. V poslední třetině už náš sok jen potvrzoval územní převahu a nepouštěl nás prakticky k ničemu a dokázal zápas v poklidu dovést do vítězného konce. Celkové skóre se zastavilo na poměru 9:3 v náš neprospěch.

FBS Olomouc - Hornets Brno ZŠ Horní 7:3
Netypicky domácí zápas na slavné "Roosveltce" čekal mužský A tým o minulém víkendu. Už od prvních vteřin bylo všem v hale jasné, že tento zápas bude hlavně o nás. První část byla na našich hokejkách nemastná neslaná, což by ocenili poradci pro zdravou výživu, ale rozhodně ne trenéři na naší střídačce. Už ve 2. minutě dokázal brněnský tým skórovat. V 9. minutě byl únik Blany zastaven faulem vedoucím k trestnému střílení, k němuž se nepostavil nikdo jiný než matador Roletzký, který dokázal opět jednoznačným způsobem proměnit. Mírná převaha byla na naší straně, ale ta předvedená hra mohla být určitě lepší. Ve druhé periodě se dlouho nedělo nic moc divácky zajímavého, ale to jen do té doby než si vzal na svá bedra odpovědnost Doubek, kterému se podařilo pěknou nahrávkou najít Borika volného před bránou a ten už proměnil. O chvíli později se zapojil do útočení také rozený bek Liška, jehož přízemní střela k překvapení všech nakonec skončila v síti. Až ve 3. části přišlo další zvýšení, když Doubek byl dostatečně důrazný a procpal se do střely a zvýšil na 4:1. Poté důraz Pudila s Blanou nebyl marný a tato dvojice vybojovala míček do svých spárů a druhý jmenovaný našel před brankou Tichého, který se bekhendem nemýlil a zvýšil stav. Soupeř dokázal dvěmi brankami snížit, ale my jsme si dokázali stejně zápas s přehledem hlídat. Ještě větší klid na olomoucké hokejky přinesla kombinace Pudila a Tichého, když první jmenovaný vystoupil ze své komfortní zóny a střelou z první prostřelil Prokeše. Konečný stav zápasu udal Borik střelou do prázdné branky.

Celkově se těžko hodnotí, ale každopádně 3 body do tabulky jsou v boji ve spodních patrech ligy cenným úspěchem. V dalších zápasech už nás čekají opět soupeři, kteří jsou na tom obdobně jako my, čili důležitost bodovat bude opravdu důležitější než kdy předtím.

Statistiky:

FBS Olomouc - FBC Hranice 3:9 (1:2, 1:4, 1:3) rozhodčí: Kroupa, Chovanec

Branky: 00:04 Jan Smička, 39:21 Martin Willmann (Daniel Mikeška), 58:07 Patrik Liška (Martin Pudil) - 07:54 Marek Hloch (Štěpán Potsch), 13:31 Vladimír Blažek, 28:10 Radim Klimecký (Petr Velech), 30:54 Vladimír Blažek (Tomáš Václavík), 31:47 Jan Kolajta, 34:54 Marek Hloch (Marek Vraj), 40:58 Štěpán Potsch (Jan Kolajta), 56:00 Radim Klimecký (Štěpán Potsch), 58:26 Petr Velech (Radim Klimecký)

FBS Olomouc - Hornets Brno ZŠ Horní 7:3 (1:1, 2:0, 4:2) rozhodčí: Kroupa, Axmann

Branky: 08:06 Jan Roletzký, 31:23 Ondřej Borik (Tomáš Doubek), 33:46 Patrik Liška (Vojtěch Blana), 43:39 Tomáš Doubek, 47:10 Daniel Tichý(Vojtěch Blana), 56:49 Martin Pudil (Daniel Tichý), 59:04 Ondřej Borik (Jan Roletzký) - 01:44 Lukáš Šmarda (Lukáš Vašínek), 49:19 Lukáš Šmarda (Lukáš Vašínek), 52:51 Lukáš Vašínek (Lukáš Šmarda)

Sestava: 34. Šauer, 69. Kráčmar - 2. Blana, 4. Schneider, 9. Pudil (C), 10. Haliř, 12. Tichý, 19. Veselík, 20. Borik, 23. Kalus, 26. Roletzký, 27. Kosek, 44. Liška, 88. Doubek, 11. Willmann, 15. Smička, 88. Mikeška

Závěrem už jen zbývá poděkovat všem hráčům a členům realizačního týmu.