Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_152.jpgO uplynulém víkendu čekaly mužské áčko dva výjezdní zápasy. V sobotu to byl duel s Uničovem, který hraje své domácí zápasy letos v Litovli a v neděli střetnutí se silným Šumperkem. 

O 14 dní později si naše výprava vyrazila na dva zápasy v Moravskoslezském kraji. První duel měl být s Krnovem a druhý s lídrem dosavadního průběhu soutěže - FBC Letka.

V těchto zápasech se představila i naše čerstvá posila, konkrétně odchovanec Vítkovic - Filip Sklenovský. A aby toho nebylo málo, tak další víkend se ukázala další obrovská posila, kterou je bývalý hráč extraligových Otrokovic - Daniel Mikeška.

FBS Olomouc - FBC MARTECH ZŠ Uničov 7:8

Vstup do utkání tradičně není naší silnou stránkou, ale zápas s Uničovem nebyl v tomto ohledu až zase tak děsivý. Sice jsme prohrávali gólem z 5. minuty, ale branky Blany a Sklenovského průběh utkání otočily. Necelou půl minutu před koncem první části zvládl soupeř vyrovnat, takže do kabin oba týmy odešly se skóre 2:2. Ve 3. minutě druhé periody předvedla první formace pěknou souhru, kterou zakončoval po nahrávce Pudila Blana. Poté nedokázal Honza Konečný proměnit své trestné střílení, ale o necelé 4 minuty později dokonal hattrick Blana. Poté přišla lehce divočejší část utkání, když během 5 minut druhé třetiny padlo několik branek a skóre najednou bylo 5:4 v náš prospěch. Ještě před odchodem do šaten se nám ovšem povedl skvělý počin. Díky brankám Tichého z přesilové hry a následné trefě Šišky jsme vedli dokonce už 7:4. Ve třetí části přišel bohužel zkrat. Chyby a nervozita z možného vítězství nás dostala do kolen a soupeř si na nás pochutnal jako na malině. V 53. minutě zvládl Uničov vyrovnat na 7:7 a přesně dvě minuty před koncem zápasu dokonce otočit průběh zápasu na svoji stranu. Smolná porážka byla dalším hřebíčkem do rakve, kterou si pomalu ale jistě začínáme kopat.

 

FBS Olomouc - FBC ASPER Šumperk 4:9

Ani další zápas neměl být jednoduchý. Jestli v souboji s Uničovem jsme byli mírnými favority, tak proti Šumperku to bylo určitě obráceně. Herní výkon ovšem neukazoval až takový rozdíl, ale i přesto ukázala první perioda, proč si oba týmu vedou letos tímto způsobem. Herní převaha olomouckých, ale branky dává soupeř. Nějak tak se dá popsat naše cesta letošní sezónou, ale i průběh první třetiny tohoto zápasu, když jsme soupeře dokázali přehrát, ale výsledek na tabuli byl 0:4 z našeho pohledu. Ve druhé části jsme tento výkon dokázali ještě pozvednout a být jednoznačně lepším týmem v duelu. Branky Willmanna, Blany a Sklenovského znamenaly snížení na rozdíl pouhé jedné branky. Bohužel těsně po snížení jsme neubránili dobře situaci v našem velkém brankovišti a soupeř zvýšil svůj náskok na 5:3. Posledních 20 minut už byla naše bída a zmar. Špatný výkon a zbytečná vyloučení zapříčínila potupné představení našeho týmu. Debakl jen mírně zmírnil 40 vteřin před koncem Tichý, ale celkové skóre 4:9 k radosti určitě není. 

 

FBS Olomouc - FBC ORCA KRNOV 2:7 

V zápase s Krnovem byl jeden z hlavních úkolů hlídat soupeřovu hvězdu Filipa, který nám v předešlém zápase dokázal vsítit hned 7 branek. A ani teď nezačal krnovský kanonýr zrovna nejhůře, když skóroval už ve 3. minutě. Po další brance soupeře poté se nám v 11. minutě podařilo snížit. Pěknou individuální akcí se prezentoval Tichý. Ještě do přestávky se našemu soupeři podařilo zvýšit na 3:1. Druhé část nabídla vyrovnané představení obou mančaftů. Vrcholem naší snahy byla branka Sklenovského z první po parádní nahrávce Roletzkého. Domácí se ovšem dokázali také prosadit, takže naš ztráta byla před koncem utkání stále stejná. Ve třetí části byl průběh zápasu stejný, ale naše opravdu zbytečná vyloučení dala soupeři příležitost k lepšímu závěru utkání, kterou soupeř krnovského kalibru popadl za pačesy a dokráčel si pro celkové vítězství 7:2.

 

FBS Olomouc - FBC Letka 5:4 pn

Soupeř z největších a nejlepších. I takto by se dal nazvat náš poslední soupeř v roce 2017. Už od samého začátku prokazoval soupeř z Ostravy svou sílu. V 15. minutě už zakončoval svoji druhou branku. Důraz a chtíč po gólu jsme v naší špatné první části prokázali i my, když souhru s Haliřem zakončil Tichý. Domácí do přestávky ovšem ještě zvýšili na 3:1. Od druhé části jakoby snad ale nastoupil jiný tým. Perfektně fungující obranu dokázal doplňovat i kompaktní útok a i přes mírnou soupeřovu převahu jsme díky brankám Blany a Sklenovského dokázali vyrovnat. Fantastický výkon v utkání předvedl i náš gólman Šauer, který se evidentně na tento den skvěle vyspal a jeho zásahy dováděly soupeře k šílenství, ale ani on nedokázal zastavit rychlou akci soupeře a následnou ránu do odkryté klece. Ani toto ještě nebyl pro nás konec. V 56. minutě se do brány doplazil kulatý nástroj senzace vystřelený Schneiderem a bylo vyrovnáno. Zázrak trval nejen do konce třetiny, ale i prodloužení. Rozhodnout měly samostatné nájezdy. V těch se prosadil kromě Sklenovského hlavně Roletzký, který svou trefou v náhlé smrti rozhodl o největší senzaci ligy. Poslední Olomouc porazila vedoucí Letku! 

 

I přes zdárný konec prosince je nutné si přiznat, že celkové postavení v tabulce není z našeho pohledu zrovna vyhovující, takže do roku 2018 máme jednoznačně na čem pracovat. 

 

Výsledky:

 

FBS Olomouc - FBC MARTECH ZŠ Uničov 7:8 (2:2, 5:2, 0:4) rozhodčí: Axmann, Šiška

Branky: 6. Vojtěch Blana, 6. Filip Sklenovský, 23. Vojtěch Blana, 31. Vojtěch Blana, 36. Filip Sklenovský, 38. Daniel Tichý, 40. Ondřej Šiška -  5. Jiří Šincl, 20. Jiří Šesták, 33. Kristián Dufek, 36. Jíří Novák, 47. Tomáš Šalda, 49. Lukáš Jemelka, 53. Jiří Šincl, 59. Jiří Šincl 

 

FBS Olomouc - FBC ASPER Šumperk 4:9 (0:4, 3:1, 1:4) rozhodčí: Axmann, Šiška

Branky: 25. Martin Willmann, 32. Vojtěch Blana, 36. Filip Sklenovský, 60. Daniel Tichý

 -  4. Ondřej Mrázek, 14. Jiří Trávníček, 19. Ondřej Mrázek, 20. Ondřej Mrázek, 38. Jiří Trávníček, 41. Jiří Trávníček, 42. Jindřich Kamler, 44. Jindřich Kamler, 54. Jiří Trávníček 

 

FBS Olomouc - FBC ORCA KRNOV 2:7 (1:3, 1:1, 0:3) rozhodčí: Jekielek, Piško

Branky: 11. Daniel Tichý, 36. Filip Sklenovský - 3. Jaromír Filip, 8. Ondřej Miškov, 17. Jaromír Filip, 39. Jaromír Filip, 43. Ondřej Miškov, 49. Jakub Mičlo, 50. Ondřej Miškov FBS Olomouc - FBC Letka 5:4 pn (1:3, 2:0, 1:1, 0:0) rozhodčí: Vybíhal, Kopřiva

Branky: 16. Daniel Tichý, 34. Vojtěch Blana, 34. Filip Sklenovský, 56. Jan Roletzký, roz. sn. Jan Roletzký - 13. Dominik Hubl, 15. Tomáš Lokša, 19. Radim Kahánek, 54. Petr Pavlík 

 

Sestava:

  1. Šobota, 34. Šauer, 69. Kráčmar - 2. Blana, 8. Minář, 9. Pudil, 10. Haliř, 11. Willmann, 12. Tichý, 13. Špaček, 16. Šiška, 23. Kalus, 61. Konečný, 78. Charvát, 4. Schneider, 26. Roletzký, 15. Mikeška, 32. Šenkeřík, 66. Sklenovský, 44. Liška, 20. Borik, 63. Král

 

Závěrem už zbývá jenom všem poděkovat za rok 2017 a popřát hodně štěstí, zdraví a sportovních úspěchů do roku 2018 všem včetně našeho týmu. 

CeskyFlorbal

Partneři: