1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_113.jpgOlomoučtí muži se o víkendu vydali do Brna, kde je měl čekat další v nováčků v Divizi - Hornets Brno.

Toto utkání bylo v letošní sezoně první, kde jsme vstupovali v roli favorita.

FBS Olomouc - Hornets Brno ZŠ Horní 3:2
Samotný vstup do zápasu se nám poměrně vydařil. Od úvodních vteřin byl míček průměrně častěji na našich hokejkách, ale vyložené šance přicházeli zřídka. Po pár neproměněných si vzal míček pod svá křídla po nahrávce od Borika Kalus a přesnou střelou od mantinelu se dokázal v 15. minutě prosadit. Netrvalo to ani 20 vteřin a přišla další branka. Po nahrávce Pudila se k míčku dostal Blana a jeho bekhendovou nabídku přebral Tichý, který se už z jasné pozice na středu nemýlil a zvýšil stav. Vydařená úvodní část znamenala dvou brankový náskok do dalšího průběhu střetnutí. Ve druhé periodě naše aktivita značně polevila, čehož soupeř využil ve 26. minutě, když jsme nechali soupeřova útočníka volného na středu hřiště a ten se dokázal prosadit pěknou ránou do šibenice. Odpověď na sebe naštěstí nenechala dlouho čekat. Tichý našel žabkou od mantinelu Blanu, ten si zpracoval dírkovaný kus plastu a poslal ho nekompromisně mezi nohy gólmana a zvýšil na 3:1. V dalším průběhu zápasu už to nebyla naše hra a soupeře jsme zbytečně dostávali do hry, což by nám proti silnějším soupeřům mohlo hodně zavařit. Nicméně Horneti zvládli pouze snížit, takže 3 body nakonec putovaly do Olomouce.

Zdaleka to nebyl náš nejlepší zápas, ale body potřebujeme jako sůl, takže se tento zápas musí hodnotit kladně. Každopádně vstřelit pouho pouhé 3 branky za 60 minut hracího času mnoho není a jen to poukazuje na náš největší letošní problém - proměňování šancí.

Statistiky:

FBS Olomouc - Hornets Brno ZŠ Horní 3:2 (2:0, 1:1, 0:1) rozhodčí: Busínský, Srna
Branky: 14:08 Radim Kalus (Ondřej Borik), 14:23 Daniel Tichý (Vojtěch Blana), 28:51 Vojtěch Blana (Daniel Tichý) - 25:29 Filip Barus (Robin Růžicka), 51:59 Tomáš Rak (Ondřej Bartoška)