1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_110.jpgPřed mužským A týmem byl velice náročný týden, když nejprve měli odcestovat ve středu večer do města Tomáše Bati - Zlín.

Poté byl v očekávání náročný víkend ve znamení domácích utkání proti tradičnímu rivalovi z Hranic a už velmi známému soupeři z Přerova.

FBS Olomouc - Zlín Lions 0:5
Zlín měl být soupeřem, proti kterému naše bodové ambice byly zatím největší. Nečekal nás ale nikterak jednoduchý úkol. Ve zlínské sestavě byli k naleznutí legendární bývalí extraligový hráči - Matěj Koňařík a Jaroslav Vaněk. A byly to právě tyto dvě osobnosti, které řídily zlínské vítězství. Náš vstup do zápasu byl poměrně mátožný, čehož dokázal koncentrovaný Zlín využít v 10. minutě, kdy se dostal do vedení. Ač naše aktivita začala polehoučku stoupat, tak jsme se neubránili další ráně, když v 16. minutě soupeř využil standardní situaci od mantinelu. Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny jsme bohužel znovu inkasovali, což už bylo opravdu alarmující. Druhé perioda byla herně poměrně vyrovnaná, ale pokračovalo naše střelecké trápení. Bez brankovou pasáž v zápase ukončil Zlín ve 39. minutě, když využil akci 2 na 1. Ve třetí části už jsme konečně začali ukazovat tvář, ale zbytečná vyloučení znemožnila jakýkoliv herní vzestup. Soupeř se ještě dokázal v 56. minutě prosadit po páté, což ukončilo gólový účet našeho letošního nejhoršího ligového utkání.

FBS Olomouc - FBC Hranice 8:7
Hranice byly naším tradičním rivalem už od mládežnických kategorií, ale po loňské sezóně byla rivalita ještě o nečo větší, kdy ze dvou vzájemných duelů jsme urvali pouze bod za remízu. Letos byla ovšem situace opět o něco jiná a oba soupeři v pozměněných sestavách. Náš vstup do utkání byl více než tragický, když už v 8. minutě jsme prohrávali 0:3. Reakce naštěstí přišla ještě včas, když souhru první útočné formace zakončoval střelou do prázdné branky Pudil. V 11. minutě byl v gólové šanci faulován Blana. Zodpovědnost vzal na sebe při trestném střílení Roletzký, který zkušeně vykoupal hranického Kadlece a snížil na 2:3. Už v 15. minutě jsme dokázali dokonce vyrovnat, když po standardní situaci tradičně vykroužil Blana a jeho padáček skončil překvapivě v bráně. V 18. minutě přišel dokonce 4. gól, když se důrazný Konečný dostal ke střele a důraz na brankovišti přinesl druhou branku v sezóně Schneiderovi. Po katastrofickém začátku jsme do kabin mohli odcházet nakonec poměrně spokojeni. Druhá perioda dlouho nic zvláštního nepřinesla, až ve 33. minutě se do brankoviště procpal důrazně Blana a kulatý plastový výmysl se ocitl před Tichým, který jej dokázal uklidit do sítě. Ve 38. minutě bohužel soupeř dokázal snížit střelou pod horní tyč od mantinelu. Rozuzlení příběhu měla tak přinést třetí třetina. Do té vstoupil o něco lépe soupeř, když dokázal ve 44. minutě vyrovnat. Netrvalo to ovšem dlouho a dokázali jsme strhnout vedení zpět na svoji stranu, když Charvát našel Borika a ten ze středu vypálil přesně nad nohu Kadlece. Drama pokračovalo. V 50. minutě se dokázal po mantinelu prosadit Blana a najít před bránou naběhnutého Tichého, který jen nastavil bekhendovou stranu hole a dostal míček do sítě. V 54. minutě soupeř dokázal opět snížit. Hned po buly si ovšem vzal míček pod svá křídla Blana a parádním zátahem z poloviny hřišti překonal Kadlece. Soupeř sice ještě dokázal snížit, ale v infarktovém závěru jsme nakonec dokázali vedení udržet a připsat si tak první body od návratu do celostátní Divize.

FBS Olomouc - FBC MSEM Přerov 6:7p
Další zápas a další katastrofický začátek. Neuběhli ani dvě minuty utkání a už jsme opět proti našemu soupeři inkasovali. Tradiční zápas s Přerovem se nesl od začátku utkání ve znamení rychlé a fyzické hry. Vyrovnaní na sebe nenechalo až tak dlouho čekat. Ve 12. minutě se chytře uvolnil s míčkem Roletzký a zakončil přesně za Raškova záda. Ve 14. minutě předvedla perfektní souhru první formace, když Blana prohodil míček mezi nohy přerovského obránce na Tichého, který dokázal bekhendovou nahrávkou najít před bránou osamoceného Pudila, jenž se nemýlil a poslal nás do vedení. Do druhé třetiny jsme tak vstupovali z poměrně solidní pozice. Dokonce ve 22. minutě jsme dokázali využít standardní situaci ze středu hřiště, když si míček nevzal na starost nikdo jiný než Blana a svým klasickým výběhem se dokázal prosadit. Slibný náskok nevydržel dlouho. Soupeř nejdříve využil přesilovou hru a následně dokazál dokonce srovnat. Vyloučení se pomalu stávala osudnými, když další nabídnutou šanci přesilové hry dokázal Přerov využít a zvrátit stav na svoji stranu. Do třetí periody jsme už vstoupili lépe my. Ve 45. minutě jsme dostali k dispozici přesilovou hru 5 na 3, kterou dokázal zužitkovat střelou z první Blana. V 52. minutě dokonal obrat Charvát, který si převzal přihrávku od Lišky u mantinelu a po výběhu a střele ze zátahu upravil stav na 5:4. V 56. minutě dokázal soupeř vyrovnat a o dvě minuty později dokonce otočit vývoj zápasu na svoji stranu. Necelé dvě minuty před koncem utkání opět první formace způsobila závar před Raškovou bránou. Ve skrumáži se balónek odrazil před Tichého, jenž ze vzduchu napálil míček přesně a vyrovnal. Stav 6:6 po 60 minutách hry znamenal jediné - prodloužení. V tom jsme bohužel inkasovali hned při prvním střídání, kdy dokázal přerovský Budnik prostřelit Kráčmara střelou na bližší tyč, čímž přisoudil Přerovu bod navíc z velice vyrovnaného a divácky poměrně atraktivního duelu.

Jelikož tento týden konečně přinesl tížené body, tak lze celkově hodnotit jako kladný. Nicméně v dalších kolech nás opět čekají soupeři, se kterými naděje na body je veliká, takže se na ně musíme pořadně připravit.

Statistiky:

FBS Olomouc - Zlín Lions 0:5 (0:3, 0:1, 0:1) rozhodčí: Lukáš, Števček
branky (asistence): 09:38 Matěj Koňařík (Lukáš Ondroušek), 15:09 Jaroslav Vaněk (Matěj Koňařík), 18:05 Petr Graclík, 38:45 Michal Baroň (Antonín Tichý), 55:27 Matěj Koňařík (Filip Horník)

FBS Olomouc - FBC Hranice 8:7 (4:3, 1:1, 3:3) rozhodčí: Prouza, Rogowski
branky (asistence): 08:09 Martin Pudil (Vojtěch Blana), 10:44 Jan Roletzký, 14:54 Vojtěch Blana (Dominik Špaček), 17:36 Jan Schneider (Jan Konečný), 32:04 Daniel Tichý (Vojtěch Blana), 46:08 Ondřej Borik (Jakub Charvát), 49:26 Daniel Tichý (Vojtěch Blana), 54:00 Vojtěch Blana -  03:44 Marek Hloch (Tomáš Andrýsek), 04:13 Tomáš Václavík (Radim Klimecký), 07:22 Petr Velech (Jan Kolajta), 37:09 František Haša(Jan Kolajta), 43:21 Tomáš Václavík (Marek Hloch), 53:56 Marek Vraj (Radim Klimecký), 55:09 Marek Hloch (Jan Kolajta)

FBS Olomouc - FBC MSEM Přerov 6:7p (2:1, 1:3, 3:2, 0:1) rozhodčí: Axmann, Šiška
branky (asistence): 11:32 Jan Roletzký, 13:05 Martin Pudil (Daniel Tichý), 21:57 Vojtěch Blana (Daniel Tichý), 45:07 Vojtěch Blana (Jan Minář), 51:36 Jakub Charvát (Patrik Liška), 58:10 Daniel Tichý (Martin Pudil) - 01:49 Tomáš Hořecký (Jakub Vlček), 26:17 Adam Budnik (Martin Jurečka), 29:33 Martin Jurečka (Aleš Fafílek), 36:20 Martin Jurečka(Lukáš Kaďorek), 55:50 Adam Budnik (Jakub Vlček), 57:14 Martin Jurečka (Lukáš Kaďorek), 60:34 Adam Budnik (Lukáš Kaďorek)

Sestava: 34. Šauer, 69. Kráčmar - 2. Blana, 4. Schneider, 7. Hruška, 8. Minář, 9. Pudil, 10. Haliř, 12. Tichý, 13. Špaček, 18. Willmann, 20. Borik, 23. Kalus, 26. Roletzký, 37. Šiška, 68. Doubek, 70. Pírek, 78. Charvát, 44. Liška, 70. Kosek