1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_099.jpgV neděli brzy ráno se muži vydali do jedné z oblíbených destinací, konkrétně do místa, kde olomoucký oddíl tradičně pořádá soustředění celé mužské sekce - Hluk.

Hluk je tradičním lepším divizním týmem, takže do zápasu jednoznačně vstupoval v roli favorita utkání.

FBS Olomouc - FBK Spartak Hluk 5:6
Do samotného utkání Hluk vtrhl ještě v euforii ze zápasu, který hráli předchozí den s Hornets Brno a podařilo se jim zvítězit vysoko 21:7. Ve 2. minutě přišla chyba v naší rozehrávce a míček se objevil před hluckým kanonýrem Krchňáčkem, jenž se z pozice na středu hřiště nemýlil. Poté se hra začala vyrovnávat a začala naše nekonečná série neproměněných šancí, kdy brána jakoby byla zakletá vůči našim pokusům. V 10. minutě jsme se zbytečně oslabili špatným střídáním a soupeř kalibru Hluku už nabídnutou šanci přesilové hry neodmítl. Náš první gólový moment přišel až v 19. minutě, kdy Schneider nejprve pálil do břevno, ale jeho následná dorážka už dokázala zlomit prokletí hlucké klece. Do druhé periody jsme šli stále tedy z nadějí na solidní výsledek. Bohužel začátek druhé části, jak se později ukázalo, rozhodl zápas. Pouhé 3 minuty a 52 vteřin stačilo Hluku ke vstřelení hned tří branek, což dostalo soupeře do vedení 5:1. Tento stav už byl více než alarmující, ale zápas ještě nebyl ani ve své polovině, takže body byly stále ve hře. V dalším průběhu části se hra opět vyrovnala, možná jsme měli i mírnou územní převahu, ale to zakončení bylo opravdu kritické. Až v poslední minutě druhé třetiny vybojoval míček Pudil a našel před bránou Tichého, kterému nejprve střela sjela, ale následným pokusem už dokázal olomoucký útočník dopravit aerodynamicky upravenou kuličku do soupeřovi svatyně. O přestávce v kabině jasně zaznělo, že ještě zdaleka není nic ztraceno a že stále na body pomýšlet můžeme. Třetí část se jevila opět vyrovnaně, ale přeci jenom byl míček spíše na našich hokejkách. Ve 46. minutě si balónek vzal pod svá křídla střelec Blana a jeho střelu ze zátahu ještě tečovala hokejka jednoho z hluckých obránců do brány. Náskok dvou gólů už byl zase o něco hratelnější. O necelé dvě minuty později se dostal ke střele Pírek a jeho přízemní pokus nakonec skončil za zády soupeřova gólmana. Naděje na body ze zápasu už zase vypadala o něco reálněji. Bohužel jsme opět doplatili na chabý důraz před vlastní bránou, kdy jsme nechali soupeřova útočníka před Šauerem samotného a ten si zkušeně poradil a dopravil míček do sítě. Na žávěr jsme zkoušeli hru bez brankáře a necelou minutu před koncem se ještě dočkali snížení, kdy po přihrávce od Špačka zpoza klece se dokázal prosadit Tichý. Tíženého vyrovnání už jsme bohužel nedosáhli.

V tomto utkání jsme opět navázali na vzestupnou tendenci výkonů, ale bohužel stále ne na body, ale nutno podoknout, že za výkon a nasazení jsme si určitě nějaký ten bodík zasloužili, nicméně zapomínáme, že florbal stejně jako další sporty se stále hraje na góly a množství neproměněných vyložených šancí bylo v tomto utkání opravdu velké.

FBS Olomouc - FBK Spartak Hluk 5:6 (1:2, 1:3, 3:1) rozhodčí: Srna, Stavělík

1. Schneider, 40. Tichý (Pudil), 46. Blana, 48. Pírek (Doubek), 60. Tichý (Špaček) - 2. P. Krchňáček, 9. Šimíček (Olbert), 22. Janča (Holý), 23. Janča (M. Krchňáček), 24. Duda (Šimíček), 51. Olbert (Holý)