1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_090.jpgV úterý 26. 9. se od 18:00 na Čajkaréně odehrálo další kolo Poháru České pojišťovny.

Mužský tým FBS Olomouc byl nasazen přímo do 4. kola, kde jej čekal soupeř hrající Národní ligu, konkrétně tým Sokol Brno I.

Díky náročnému hernímu harmonogramu dostali volno junioři, s výjimkou 2 brankářů a 1 hráče v poli, kteří neměli možnost se prezentovat v Divizi o uplynulém víkendu. Pohár je brán jako další příprava na mnohem důležitější ligové zápasy. No, a protože zde regule dovolují, aby za tým nastoupili hráči mužského věku bez omezení soupisek, tak dostali prostor, kromě hráčů z mužského A týmu, i borci z obou rezervních týmů. Jmenovitě pak Dominik Palásek, Tomáš Pírek a Martin Willman. To se ukázalo jako dobrá volba a patří jim za zápas zvláštní poděkování.

FBS Olomouc - Sokol Brno I 3:8
Do zápasu však olomoucký tým vstoupil s přílišným respektem a notnou dávkou nervozity. Nutno říci, že zcela zbytečně a navíc nedostatečná sebedůvěra se nikdy nevyplácí. Už ve 2. minutě nám po trestuhodném nepokrytí našeho obránce a křídla po vykroužení do středu dává zbytečnou branku hostující hráč. Pak začínáme hrát, ale hra je těžkopádná a akce místo drivu do brány a střelám končí v rozích hřiště či ještě hůře nesmyslnými nahrávkami, ze kterého soupeř získává lacino míček pod svoji kontrolu. Aspoň, že obrana drží, ale s kuriózním počtem střel na branku 1:9 se zápas opravdu vyhrát nedá. Do druhé třetiny jdeme s cílem zjednodušení hry (hlavně v útočné fázi) a zaměření se na kvantitu i kvalitu střelby. To se sice zlepšuje (důkazem je vyrovnaný počet střel v této třetině v poměru 12:12) a dáváme první branku, kdy Doubek vybojovává míček dobrým presinkem, přihrává Willmanovi, který ještě zlepšuje situaci pro Pírka a ten si už ví rady kam balonek uklidit, bohužel ale v obranné fázi jsme pasivní a pouze stínujeme nebo zaklekáváme a to je pro soupeře velmi naivní hra a tak také přidává zásah, respektive dokonce 2 zásahy. Soupeř je ale i tak hratelný, minimálně ve druhé třetině rozhodně nemá víc ze hry, ale my nejsme schopni proměnit tutovky. Třetí třetina by měla být naše, to bychom ale nesměli dostat po 14 vteřinách další branku po nekoncentraci. O 3 minuty později snižuje svoji typickou střelou nad nohu k tyčce Pudil po nahrávce Paláska. Pak ale přijdou individuální chyby v rozehrávce a zbytečné ztráty na půlce hřiště, kdy jdou naši hráči nepochopitelně do dvou nebo volí nesmyslnou přihrávku, kterou zachytávají Brňané a jdou do přečíslení. Je vymalováno. Světlým momentem je alespoň pěkná akce Šišky, který vymyslí zajímavou nahrávku pro Pírka, který ukazuje, že má velmi dobrý střelecký potenciál. Zápas končí rozdílem

Pokud se máme z prvních mužských zápasů polepšit, tak je potřeba zapracovat na několika věcech. Zejména je potřeba se poučit ze zbytečných ztrát míčku po alibistických přihrávkách ve středu hřiště, dále na větší aktivitě v obranném pásmu a v útočné fázi zvýšit drive do branky. V posledních třetinách nám pak dělá problémy zbytečné chození do dvou hráčů a z toho vyplývající další zbytečné ztráty. To je pak zmar. Pokud ale hrajeme rychle od florbalky, tak je nejenom hra pohledná ale i účelná a můžeme se soupeři hrát vyrovnanou partii.

Závěrem zbývá poděkovat všem fanouškům, kteří si našli cestu do olomoucké Čajkarény.

Sestava:

1. Kráčmar, 94. Šobota - 4. Schneider, 6. Skokan, 7. Hruška, 9. Pudil, 12. Tichý, 18. Willman, 23. Kalus, 27. Kosek, 44. Liška, 69. Doubek, 70. Pírek, 78. Charvát, 89. Lepič, 97. Palásek.

FBS Olomouc - Sokol Brno I 3:8
branky:
27. Tomáš Pírek, 44. Martin Pudil, 55. Tomáš Pírek - 3. Ondřej Liška, 24. Lukáš Vancl, 25. Arnošt Nechvátal, 41. Ondřej Bílek, 50. Lukáš Vancl, 53. Tomáš Foret, 56. Sebastian Bajgar, 60. Michal Bernát; rozhodčí: Jaromír Kubáč - Radim Klimecký; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 35; zásahy brankářů: Dominik Šobota 12, Michal Kráčmar 5 - Martin Zapletálek 18; po třetinách: 0:1, 1:2, 2:5.