1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_087.jpgRok s rokem se sešel a mužský olomoucký tým se vrací do celostátní Divize D.

Ve zcela odlišné sestavě oproti poslednímu působení olomouckých v Divizi se měli muži vrhnout do prvních kol. Poměrně mladý tým měl narazit v prvním utkání na jednoho z předních celků ligy - FBC ORCA KRNOV a následující den proti obhájcům titulu - FBC Letka.

I přesto, že jsme vstupovali do ligy z pozice outsidera, tak v obou domácích zápasech bylo cílem vítězství.

FBS Olomouc - FBC ORCA KRNOV 5:11
V napětí a plní očekávání jsme vstoupili do prvního divizního utkání. Od začátků se zápas nejevil vůbec zle. Se soupeřem jsme herně poměrně drželi krok, ale přeci jenom nějaká počáteční nervozita byla znát, což se projevilo už ve 2. minutě, kdy se kanonýr soupeře Filip dostal do zakončení po standardní situaci a tím Krnov přišel ke snadnému vedení. Poté ovšem začala naše nejlepší pasáž v utkání. Ta byla podpořena v 11. minutě, kdy parádní individuální průnik předvedl Blana a pohotovou střelou na vzdálenější tyč vyrovnal. Vyrovnaný stav trval pouze do 15. minuty, když Láryš ještě zvládl vyrazit přízemní střelu Tichého, ale na dorážku Pudila už byl krátký. O necelou minutu později už to bylo 3:1. Kosek svůj samostatný únik proměnil zkušeně střelou do šibenice a tím udal překvapivý výsledek po první třetině. Do druhé části už Krnov nastoupil lépe a ukázal své zkušenosti. Blýskla se především krnovská dvojice Filip-Miškov. První jmenovaný jako zakončovatel a druhý jako nahrávač. Prakticky stejnou souhru těchto dvou špílmachrů jsme nedokázali pohlídat a to bylo zlomovým bodem v tomto střetnutí. Svým pátým gólem v utkání udal Filip po dvou periodách stav 5:3 ve prospěch hostí. Pasáž v prvních 7 minutách byla už definitivně zlomová, když náš soupeř dokázal hned 5 brankami odskočit už na výsledek 10:3. Zbytek zápasu přinesl už pouze další 3 branky, když nejprve Pudil zakončil střelou ze zátahu přesilovou hru, poté soupeř dokázal vsítit ještě 11. gól. O kosmetickou úpravu výsledku se v poslední vteřině ještě postaral Tichý, ale nějáký větší vliv na konečný výsledek už to nemělo.

FBS Olomouc - FBC Letka 6:11
Do zápasu s Letkou jsme vstupovali v roli papírového outsidera. To se ukázalo už z počátku utkání, kdy Letka už v 6. minutě vedla 2:0. Ve zbytku úvodní části diváci v hale už kulatý míček značky FAT PIPE nedokázal nikdo dopravit do sítě. Šance byli na obou stranách, ale nutno podoknout, že na straně soupeře jich bylo o poznání více a jen díky nepřesnostem Letky v zakončení a zákrokům Šauera v bráně jsme odcházeli do kabin o přestávce za stavu 0:2. Do druhé periody jakoby nastoupila úplně jiná Olomouc. Najednou jsme se soupeřem hráli více než vyrovnanou partii. To se ukázalo v 21. minutě, kdy Lepič našel na středu hřiště Koska, který už trefil zařízení. O 5 minut později vybojoval Blana díky dobrému napadání míček a našel před bránou Pudila, který dokázal v těžké pozici zakončit bekhendem přesně a najednou bylo srovnáno. Ovšem i ve druhé části jsme si vybrali horší pasáž a soupeř kalibru Letky ji po zásluze potrestal a dostal se až do vedení 5:2. Ve 33. minutě nám soupeř svým faulem dal k dispozici přesilovou hru. K té se postavila první formace a po minutě si vzal míček na starost Blana. Najednou začala naháněná, kdy našeho kanonýra honila celá čtveřice v ostravských dresech, ale Blana si s touto situací poradil jako zkušený mazák a našel úplně volného Tichého na středu hřiště, který si míček ještě potáhl a nakonec zakončil pod břevno a bylo sníženo. Všichni aktéři v olomouckých dresech se shodli, že kdyby tato scéna byla natočena, tak by mohla vypadat opravdu dobře ve zpomaleném závěru, obzvláště ostravští hráči padající do střel. Nicméně zpět k samotnému utkání. Tato branka udala stav druhé 20-minutovky na 3:5. Do třetí třetiny jsme tak vstupovali z nadějí, že ještě šance na solidní výsledek z utkání žije. Ve 48. minutě dokonce přišlo snížení. Odražený míček si našel Tichý a střelou ze zátahu překonal Fučíka. Poté nám soupeř bohužel dvěmi brankami odskočil na 7:4, ale my ještě nezabalili zbraně. V situaci 3 na 2 zvolil Tichý přihrávku na Pudila, který střelou z první vymetl šibenici a nedal Fučikovi šanci. Poté bohužel přišly naše nejhorší chvilky v zápase, kdy soupeř dokázal skóroval hned 4x v řadě. Na konci ještě kosmeticky upravil výsledek přesnou střelou Minář, ale ani to nestačilo na lepší konečný výsledek.

Celkově spokojeni být určitě z výsledky nemůžeme, ale tyto dva zápasy nám ukázaly, že v této lize je hratelný každý soupeř a naše výkony v celku nebyly až zas tak špatné. Určitě si musíme vzít z obou zápasů ty dobré věci, respektive pasáže utkání, ve kterých jsme dokázali zkušenější soupeře dokonce přehrávat. Ukázalo se, že je na čem stavět a sezónní cíl, dostat se do TOP 8 v této lize, není zdaleka nereálný.