e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel.:
+420 602 295 077

Olomoučtí muži se o víkendu vydali do Brna, kde je měl čekat další v nováčků v Divizi - Hornets Brno.

Před mužským A týmem byl velice náročný týden, když nejprve měli odcestovat ve středu večer do města Tomáše Bati - Zlín.

V neděli brzy ráno se muži vydali do jedné z oblíbených destinací, konkrétně do místa, kde olomoucký oddíl tradičně pořádá soustředění celé mužské sekce - Hluk.

V úterý 26. 9. se od 18:00 na Čajkaréně odehrálo další kolo Poháru České pojišťovny.

Rok s rokem se sešel a mužský olomoucký tým se vrací do celostátní Divize D.

2017 075O prodlouženém víkendu 25.–27. 8. se v Ostravě odehrál turnaj Ossiko Cup, tradiční florbalový turnaj dospělých. Zápasy probíhaly stejně jako v minulých letech na sportovních halách Dubina a Várenská. Letos však se zajímavou novinkou pro náš klub FBS Olomouc. Olomoucký mužský mančaft byl totiž zařazen do elitní kategorie (mezi týmy hrající 1. ligu či Národní ligu, což se ukázalo jako dobrý křest ohněm).

V letošním roce se muži FBS Olomouc účastnili znovu po několika letech legendárního mezinárodního florbalového turnaje Czech Open (10.–13. 8.).

Finální tečkou za uplynulou sezonou obecně bývá, kromě rozlučkových teambuildingových akcí, závěrečné zhodnocení týmů i hráčů samotných.

Poslední dva zápasy čekaly mužské áčko v Mohelnici, kde se chlapi měli střetnout s týmem TJ Stará Ves n/O Vosy a nevyzpytatelným Jeseníkem.

V sobotu 8. 4. vyjíždělo mužské áčko k polským hranicím až do dalekých Smilovic u Třince. Na programu byly těžké zápasy proti aktuálně prvnímu týmu Spartaku Přerov a pátému Sportcentru Prostějov.

Ke sportu patří jak šťastné chvíle, tak i momenty zklamání (o to víc si pak člověk váží dosažených úspěchů a šťastných okamžiků, které přicházejí s tvrdou pílí a nasazením). Naštěstí jeden z nejméně úspěšných turnajů je už definitivně za námi. Důvodů, které nám „nehráli do karet“ bylo hned několik. Krom zmiňovaného výjezdu do nejvzdálenější možné obce, tým trápila marodka, demotivace ze ztráty šance zvítězit v lize, právě ukončená fyzicky i psychicky náročná juniorská sezona a bohužel také významná neúčast většiny mužů na tréninkových jednotkách. Na turnaj tedy vyrazilo 12 statečných hráčů včetně 2 brankářů a 8 juniorů. O to víc si mladý tým vážil účasti svých 2 mužských spoluhráčů.

FBS Olomouc - FBC Piranha Spartak Přerov B 6:8 Do utkání nastoupil olomoucký tým unaveně a než se stačil pořádně rozkoukat, tak už prohrával. První třetina ze strany domácího týmu nabídla pouze branku Charváta (as. Ondroušek) a po řadě nedůrazných situací zejména v brankovém prostoru odcházel olomoucký mančaft zaslouženě na přestávkovou poradu s negativním skóre 1:4. Do druhé třetiny vstoupila Olomouce lépe. Sice na začátku paradoxně obdržela další gól, ale to jako kdyby ji definitivně nakoplo. V rychlém sledu za sebou dokázal mladý tým vsítit 3 branky a zásluhou Charváta, Pudila a Špačka (as. Tichý) se dostal opět do zápasu. Ve třetí třetině se pak hrálo otevřené utkání. Olomouc díky lepší, znovuobjevené, aktivitě dokázala srovnat skóre zápasu na 6:6, když nejprve završil hattrick olomoucký Charvát po asistenci Halíře a vyrovnával Borik po proměněné nahrávce Dudy. Pak ale soupeř ukázal větší důraz a 2 slepenými brankami strhl výhru zpět na svoji stranu v poměru 6:8.

SK K2 Sportcentrum Prostějov - FBS Olomouc 6:4 Druhé utkání probíhalo jako přes kopírák. Snad jen s tím rozdílem, že se olomoucký tým netrápil pouze jednu třetinu, ale rovnou celé dvě. Aktivita nízká, velký nedůraz a chyběla celková chuť se porvat o vítězství. Olomouc nenakopla ani pěkná gólová akce Blany a Pudila. Výsledek 1:6 po dvou třetinách mluví za vše. O přestávce do třetí třetiny se ale vše vyříkalo a nastoupil zcela jiný tým. Tým, který začal svého soupeře jasně přehrávat a spolu s tím se objevila řada vyložených šancí ke skórování. A ty jsme začali postupně proměňovat díky úspěšným zakončením Blany, Halíře a znovu Blany (as. Tichý), který tak dovršil také hattrick. Na víc proměněných situací už nezbyl čas a my jsme si mohli po zápase jen povzdechnout, že je škoda, že se takto nehrálo od začátku zápasu. Pak by o vítězi nebylo pochyb.

Turnaj lze tak hodnotit jednoznačně nepovedeně. A to ani ne tak z hlediska výsledků jako spíše z hlediska předvedené aktivity a elánu (zejména na začátku zápasů). Pozitivně lze snad najít jedinou věc a to, že se v obou utkáních projevil morál týmu s nepříznivým vývojem něco udělat. Doufejme, že na poslední turnaj vyrazíme v početnější sestavě a s potřebnou energií a přirozenou chutí zvítězit.

Sestava: 1. Varnavčin, 34. Šauer - 2. Blana, 10. Halíř, 11. Pudil, 12. Tichý, 13. Špaček, 20. Borik, 23. Smékal, 28. Duda, 62. Ondroušek, 78. Charvát

Výsledky:

FBS Olomouc - FBC Piranha Spartak Přerov B 6:8 (1:4, 3:1, 2:3) rozhodčí: Killar, Minarčík

SK K2 Sportcentrum Prostějov - FBS Olomouc 6:4 (3:1, 3:0, 0:3) rozhodčí: Killar, Minarčík

Závěrem zbývá poděkovat všem hráčům a členům realizačního týmu, kteří se do dalekých Smilovic vypravili.