Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00

b_150_100_16777215_00_images_2018-2019_2018_040.jpgPsal se červen 2018, kdy proběhlo první setkání florbalových klubů Olomouckého kraje, kdy byly regionu představeny možné návrhy spolupráce.

Na dalším setkání v září se pak dohodlo, že se v rámci spolupráce zaměříme především na 2 body. Prvním jsou Míchačky a druhým pak výjezdní utkání extraligy žen, které proběhlo 14.12. v Přerově.

Ohledně míchaček bylo rozhodnuto, že turnaje elévů uspořádá Mohelnice, mladších žáků Šternberk a starších žáků Olomouc. První kola elévů a mladších žáků již proběhly, většinou s kladnými ohlasy.

Nezbývalo tedy nic jiného, než odehrát první kolo i ve starších žácích. Celkem 52 hráčů a gólmanů se sjelo 15.12. do olomoucké Čajkarény, kde byli nalosováni do 6 týmů (po osmi, nebo sedmi hráčích, takže to bylo pro hráče extrémně náročné, ale o to více si zahráli). K vidění byly pěkné florbalové akce, gesta fair-play atd. Turnaj byl také okořeněn rozhodčími, kterými byli hráči, co zrovna nehráli. Nutno říct, že tak skvělý efekt je nevídaný a bylo skvělé pozorovat kluky, jak se najednou musí dívat na hru z jiného úhlu pohledu, kdy si musí poradit se všemi situacemi na hřišti a vžijí se tak do role rozhodčích. Největší radost jsme my trenéři měli, když jsme viděli hráče, kteří se běžně potkávají jako soupeři, jak se najednou začínají družit a navazovat nová kamarádství. Celkově z naší strany trenérů turnaj splnil maximálně všechna očekávání a už teď se nemůžeme dočkat na další kolo míchaček, které proběhne pro starší žáky v Olomouci v dubnu. Na dnešní turnaj přijeli hráči z šesti klubů Olomouckého kraje (Olomouc, Přerov, Prostějov, Šternberk, Šumperk a Hranice). Pevně věřím, že po dnešním prvním kole bude na druhé kolo přítomno ještě více klubů, potažmo i hráčů.

Přidávám také ohlasy některých hráčů, jak se jim akce líbila. Tomáš Štrbák (FBS Olomouc) : „Mně se to dnes líbilo. Myslím, že jsme si dobře s jinými kluky pokecali a seznámili se“. Adam Hurdálek (SK K2 Prostějov) : „Nejvíce se mi na turnaji líbila přátelská atmosféra od všech. Mimo zápasy i v zápasech jsme se navzájem hecovali a dělali si ze sebe navzájem legraci. Taky si každý mohl vyzkoušet pískat. Opravdu ale nejlepší byla ta atmosféra“. Michal Tichý (FBS Olomouc) : „Já jsem si to tedy užil. Hezky jsme si popovídali a co se mi nejvíc líbilo, že vlastně kolikrát nešlo o to, kolikátí jsme skončili, ale o to, abychom jsme se seznámili“. Tomáš Jelínek (FBS Olomouc) : „Bavilo mě to, pokecali jsme si. Nejvíce mě bavilo pískání“.

"Já pevně věřím, že tyto akce skutečně spojí náš region a jednoho dne tu konečně budeme hrát normální florbal v mužské kategorii" sděluje Tomáš Hruška.

 

CeskyFlorbal

Partneři: