1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_219.jpgFBS Olomouc vede po úvodních zápasech 1. kola play-down nad Sokolem Královské Vinohrady 2:0 a především ve druhém utkání měla na vítězství notný podíl brankářka domácích Martina Franková.

Marťu jsme vyzpovídali nejen z toho, jak se jí o víkendu chytalo, ale zeptali jsme se i na to, co tým a ji samotnou ještě v letošní sezóně čeká.

Marti, jak se Ti chytalo o víkendu?
S velkým překvapením pro mě až moc dobře. Bývám před každým zápasem nervózní, a když jsou důležité zápasy, tak je to o to horší. Tento víkend jsem ale nervozitu téměř nepociťovala. Holky také hrály velmi bojovně a obětavě a mnoho střel zblokovaly, takže na mě ani nešlo tolik střel, na kolik jsem si za sezónu zvykla (úsměv).


Kdybys měla srovnat loňské a letošní play-down, co je oproti sérii s Panthers jiné?
Především jsme loňské play-down hráli s nováčkem extraligy, takže jsme soupeře zase tak moc neznali a nevěděli, co od nich úplně čekat, přestože jsme s nimi odehráli 2 zápasy v základní části. Oproti tomu tým Vinohrad známe velmi dobře, máme je nastudované ze vzájemných zápasů, kterých bylo už mnoho, takže myslím, že se nám všem proti nim hraje o něco lépe než minulý rok proti týmu Panthers.


Po prvním víkendu vede FBS Olomouc 2:0, myslíš že je to vedení zasloužené?
Myslím, že určitě ano, v sobotu jsme byly jednoznačně lepším týmem na hřišti - ačkoli mě překvapila laxní hra Vinohrad. Čekala jsem v prvním zápase větší bojovnost a tlak z jejich strany. My si ale dokázaly tvořit vlastní hru, vyvíjely jsme velký tlak na soupeřovu branku, dařilo se nám zabraňovat častým přechodům soupeře do našeho obranného pásma a po celý zápas jsme si udržely vedení a oprávněně zvítězily. Do nedělního zápasu nastoupil úplně jiný tým, od začátku se Vinohrady snažily nás tlačit, daleko víc napadaly, chodily i do osobních soubojů, kterých bylo opravdu mnoho a bohužel nás i v určitých pasážích přehrávaly. My si ale vytvořily náskok, který se nám povedlo udržet až do konce zápasu i přes velkou snahu soupeře, který ještě stačil snížit náskok na jedinou branku.Zápasy dopadly velmi rozdílně - v sobotu jasné vítězství 8:1, v neděli drama a nakonec výhra 4:3. V čem to bylo v neděli těžší?
Po sobotním zápase jsme si řekli, že je to zítra zase 0:0 a budeme hrát naplno, nicméně po rychlém vedení v nedělním zápase si myslím, že se holkám do hlavy dostala myšlenka, že to bude zase jednoznačný zápas a bohužel jsme polevily ve hře a umožnily soupeři dostat se více do hry a snížit skóre. Na druhou stranu myslím, že tým Vinohrad chtěl jet do Prahy aspoň s vyrovnanou sérií, a proto v neděli bylo vidět, že chtějí to vítězství urvat a jsou rozhodnuté nechat na hřišti vše. Hrály úplně odlišnou hru, více si nás pokrývaly, hrály zodpovědněji, nedělaly tolik chyb a hlavně se snažily mít neustálý tlak na branku.Jak se vůbec na hru díváš ty z branky - co se Ti na hře spoluhráček líbí a co Tě stojí naopak nejvíce hlasivek?
Musím říct, že se spoluhráčky lepší a jde to vidět i na naší hře. Hrají velmi obětavě, všechny se snaží včas vracet, chodí do střel a snaží se jich co nejvíce zblokovat, což se zatím daří. Obránkyně se nebojí podpořit útok a vyslat na branku soupeře několik střel. Útok se zase nebojí zastat post obránkyně, když je potřeba. Nejvíce hlasivek a nervů mě stojí si zkoordinovat obránkyně (úsměv) - snažím se jim říkat, jakou hráčku si mají pokrýt, zda se k nim blíží hráčka, když drží míček a podobně.


Kdy Ti bylo o víkendu nejvíce horko?
Jednoznačně v nedělním zápase ve 3. třetině, když se podařilo soupeři snížit stav na 4:3 a do konce zápasu zbývaly zhruba 2 minuty. Věděla jsem, že to budou těžké a dlouhé 2 minuty, tlak soupeře byl obrovský a navíc šel do power-play.V sobotu odjíždí tým do Prahy, jaký je Tvůj cíl pro víkendové zápasy?
Můj cíl na víkend je takový, že bych si chtěla konečně vychytat svoji první 0 v extralize, což se mi zatím nepovedlo. Tak doufám, že už to vyjde. Další cíl, je cílem celého týmu, ukončit v Praze tuto sérii a tím i celou letošní sezónu.


Když se podíváme na další série nadstavby, máš svůj tip na to, kdo bude hrát Superfinále a kdo se naopak utká ve druhém kole play-down o udržení?
Dle mého názoru si Superfinále zahraje Chodov proti Vítkovicím. Ale myslím, že souboj Vítkovic a Tigers bude velmi napínavý a zároveň bych nepodceňovala ani tým Ostravy. V druhém kole play-down bych si přála vidět týmy Vinohrad a Tatranu. Nicméně série Tatran x Židenice, vypadá zatím lépe pro tým Tatranu, který vede 2:0 a tým Židenic čeká ještě dlouhá a těžká cesta.


Chtěla bys něco vzkázat fanouškům?
Čeká nás ještě těžký boj a budeme potřebovat vaši podporu, takže kdo může 17. 3. a 18. 3., tak si určitě udělejte výlet do Prahy a přijeďte nás podpořit. Budeme rády! 

MS 2017 Blava
 

CeskyFlorbal

banner SFF 2018 244x250 04

PatrneriExtraligy

Partneři: