Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_219.jpgFBS Olomouc vede po úvodních zápasech 1. kola play-down nad Sokolem Královské Vinohrady 2:0 a především ve druhém utkání měla na vítězství notný podíl brankářka domácích Martina Franková.

Marťu jsme vyzpovídali nejen z toho, jak se jí o víkendu chytalo, ale zeptali jsme se i na to, co tým a ji samotnou ještě v letošní sezóně čeká.

Marti, jak se Ti chytalo o víkendu?
S velkým překvapením pro mě až moc dobře. Bývám před každým zápasem nervózní, a když jsou důležité zápasy, tak je to o to horší. Tento víkend jsem ale nervozitu téměř nepociťovala. Holky také hrály velmi bojovně a obětavě a mnoho střel zblokovaly, takže na mě ani nešlo tolik střel, na kolik jsem si za sezónu zvykla (úsměv).


Kdybys měla srovnat loňské a letošní play-down, co je oproti sérii s Panthers jiné?
Především jsme loňské play-down hráli s nováčkem extraligy, takže jsme soupeře zase tak moc neznali a nevěděli, co od nich úplně čekat, přestože jsme s nimi odehráli 2 zápasy v základní části. Oproti tomu tým Vinohrad známe velmi dobře, máme je nastudované ze vzájemných zápasů, kterých bylo už mnoho, takže myslím, že se nám všem proti nim hraje o něco lépe než minulý rok proti týmu Panthers.


Po prvním víkendu vede FBS Olomouc 2:0, myslíš že je to vedení zasloužené?
Myslím, že určitě ano, v sobotu jsme byly jednoznačně lepším týmem na hřišti - ačkoli mě překvapila laxní hra Vinohrad. Čekala jsem v prvním zápase větší bojovnost a tlak z jejich strany. My si ale dokázaly tvořit vlastní hru, vyvíjely jsme velký tlak na soupeřovu branku, dařilo se nám zabraňovat častým přechodům soupeře do našeho obranného pásma a po celý zápas jsme si udržely vedení a oprávněně zvítězily. Do nedělního zápasu nastoupil úplně jiný tým, od začátku se Vinohrady snažily nás tlačit, daleko víc napadaly, chodily i do osobních soubojů, kterých bylo opravdu mnoho a bohužel nás i v určitých pasážích přehrávaly. My si ale vytvořily náskok, který se nám povedlo udržet až do konce zápasu i přes velkou snahu soupeře, který ještě stačil snížit náskok na jedinou branku.Zápasy dopadly velmi rozdílně - v sobotu jasné vítězství 8:1, v neděli drama a nakonec výhra 4:3. V čem to bylo v neděli těžší?
Po sobotním zápase jsme si řekli, že je to zítra zase 0:0 a budeme hrát naplno, nicméně po rychlém vedení v nedělním zápase si myslím, že se holkám do hlavy dostala myšlenka, že to bude zase jednoznačný zápas a bohužel jsme polevily ve hře a umožnily soupeři dostat se více do hry a snížit skóre. Na druhou stranu myslím, že tým Vinohrad chtěl jet do Prahy aspoň s vyrovnanou sérií, a proto v neděli bylo vidět, že chtějí to vítězství urvat a jsou rozhodnuté nechat na hřišti vše. Hrály úplně odlišnou hru, více si nás pokrývaly, hrály zodpovědněji, nedělaly tolik chyb a hlavně se snažily mít neustálý tlak na branku.Jak se vůbec na hru díváš ty z branky - co se Ti na hře spoluhráček líbí a co Tě stojí naopak nejvíce hlasivek?
Musím říct, že se spoluhráčky lepší a jde to vidět i na naší hře. Hrají velmi obětavě, všechny se snaží včas vracet, chodí do střel a snaží se jich co nejvíce zblokovat, což se zatím daří. Obránkyně se nebojí podpořit útok a vyslat na branku soupeře několik střel. Útok se zase nebojí zastat post obránkyně, když je potřeba. Nejvíce hlasivek a nervů mě stojí si zkoordinovat obránkyně (úsměv) - snažím se jim říkat, jakou hráčku si mají pokrýt, zda se k nim blíží hráčka, když drží míček a podobně.


Kdy Ti bylo o víkendu nejvíce horko?
Jednoznačně v nedělním zápase ve 3. třetině, když se podařilo soupeři snížit stav na 4:3 a do konce zápasu zbývaly zhruba 2 minuty. Věděla jsem, že to budou těžké a dlouhé 2 minuty, tlak soupeře byl obrovský a navíc šel do power-play.V sobotu odjíždí tým do Prahy, jaký je Tvůj cíl pro víkendové zápasy?
Můj cíl na víkend je takový, že bych si chtěla konečně vychytat svoji první 0 v extralize, což se mi zatím nepovedlo. Tak doufám, že už to vyjde. Další cíl, je cílem celého týmu, ukončit v Praze tuto sérii a tím i celou letošní sezónu.


Když se podíváme na další série nadstavby, máš svůj tip na to, kdo bude hrát Superfinále a kdo se naopak utká ve druhém kole play-down o udržení?
Dle mého názoru si Superfinále zahraje Chodov proti Vítkovicím. Ale myslím, že souboj Vítkovic a Tigers bude velmi napínavý a zároveň bych nepodceňovala ani tým Ostravy. V druhém kole play-down bych si přála vidět týmy Vinohrad a Tatranu. Nicméně série Tatran x Židenice, vypadá zatím lépe pro tým Tatranu, který vede 2:0 a tým Židenic čeká ještě dlouhá a těžká cesta.


Chtěla bys něco vzkázat fanouškům?
Čeká nás ještě těžký boj a budeme potřebovat vaši podporu, takže kdo může 17. 3. a 18. 3., tak si určitě udělejte výlet do Prahy a přijeďte nás podpořit. Budeme rády! 

MS 2017 Blava
 

CeskyFlorbal

Partneři: