1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_215.jpgLukáš Frydrych (*2001) je kovaným prototypem talentovaného forvarda. V olomouckém klubu patří mezi hlavní pilíře dorosteneckého týmu, který momentálně okupuje první příčku.

K jeho lepší charakteristice můžeme využít vzpomínku jednoho z autorů tohoto textu, který už v lednu 2016 obdivoval technické dovednosti a nezdolnou odvahu florbalisty, který byl třeba i o dvě hlavy menší než jeho protihráči. Rozený střelec tehdy doplnil nabouchanou minikolonii hranických odchovanců, když se v prvoligovém kádru dorostenců potkal s Radkem Andrýskem a Jaromírem Šenkeříkem. Většina zmíněných vlastností Lukášovi zůstala až do dneška, bez větších diskuse se tak dá zařadit mezi největší talenty své kategorie v rámci celého Olomouckého kraje.

Kdy a jak jsi se dostal k florbalu?
K florbalu jsem se dostal na základce v sedmé třídě, kdy jsem chodil jednou týdně ráno před výukou si zahrát s klukama do haly. V osmé třídě jsem pak nastoupil do klubu Teiwaz Hranice (pozn. dnes již neexistující projekt, jehož velkou postavou byl mimochodem olomoucký kouč žen Petr Dadej).

Jak a kdy se upekl tvůj přestup z Hranic do Olomouce?
Bylo to ve starších žácích na posledním turnaji před novým rokem. Hráli jsme zrovna s Olomoucí a prohráli 11:2. Po zápase mi napsal Lukáš Ondroušek (bývalý hráč a trenér FBS Olomouc, dnes ve Zlínu Lions) s nabídkou, jestli nechci hrát za FBS Olomouc. V té době jsem byl zrovna v Praze a musel jsem s rodiči rychle jednat jestli přijmout, či odmítnout, protože do konce přestupového období zbývalo už jen deset dní. Nakonec jsme se rozhodli pro hostování a jeho konci na přestupu do Olomouce.

Můžeš popsat jaké rozdíly byly v Hranicích a v Olomouci?
Řekl bych, že v kvalitě má Olomouc navrch, ale v Hranicích je cítit více taková rodinná atmosféra.

Co je tvým florbalovým cílem?
Hrát za nějaký extraligový tým z Moravy. Docela mě láká se kouknout do FBC Ostrava.

Proč zrovna tam?
Tenhle tým mi byl sympatický, už když jsem začal s florbalem. Jde z něho cítit dobrá atmosféra a má svoji nezpochybnitelnou kvalitu.

V čem podle tebe nejlépe vynikáš ve hře?
Myslím, že mojí přednosti je herní přehled, střelba a přihrávky.

Máš nějaký nezapomenutelný zážitek z florbalu?
Určitě na prvním místě jsou předloňské Prague Games, kdy jsme porazili v šestnáctifinále 2:1 švédský Linköping IBK, tedy letošního posledního vítěze turnaje. V dalším kole jsme narazili na švýcarský Zurich United, se kterým jsme ale bohužel prohráli 0:2. Další nezapomenutelný zážitky bylo celkové vítězství 2. ligy juniorů, Ostrava Cup v drese brněnských Gulliverů a Moravian Cup, na němž jsme v juniorech skončili dvakrát druzí.

Máš nějaký předzápasový rituál, který potřebuješ k lepší koncentraci do zápasu?
Před zápasem posloucháme v kabině písničky a to mi stačí na to, abych se koncentroval na zápas. Předzápasový rituál žádný nemám, ale snažím se mít už od rána dobrou náladu.

Jak zvládáš skloubit školu a florbal?
Škola mě vůbec neomezuje ve florbale, protože všechny věci si pochytím už v hodinách, takže doma se nemusím učit.

Jak moc tě podporuje rodina? Přeci jen jsi přes týden na internátu v Olomouci a o víkendech hraješ zápasy.
Rodina mě hodně podporuje. Když je zápas v Olomouci, tak často přijede i táta osobně, někdy se přijede podívat i na výjezdy. Jednou mě i rodiče překvapili, když se jeli mrknout na zápas v Plzni a další den i do Chomutova. Vůbec jsem nemohl uvěřit, že to jsou opravdu oni, když při rozcvičováni najednou přišli na tribunu. Takže ano, ze strany rodičů mám dost velkou podporu. (úsměv)

S jakým číslem hraješ a proč zrovna tohle číslo?
S číslem 77, protože táta se narodil v roce 1977 a děda umřel v 77 letech.

Jakou obvykle dáváš radu mladším florbalistům?
Trénovat, trénovat a zase trénovat! Tréninky jsou základem všeho, a proto je potřeba na nich tvrdě makat a potom to nabyté prodat v zápase.

Stanislav Kosek, Johan Čáp

MS 2017 Blava
 

CeskyFlorbal

banner SFF 2018 244x250 04

PatrneriExtraligy

Partneři: