Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00

b_150_100_16777215_00_images_2017-2018_2017_215.jpgLukáš Frydrych (*2001) je kovaným prototypem talentovaného forvarda. V olomouckém klubu patří mezi hlavní pilíře dorosteneckého týmu, který momentálně okupuje první příčku.

K jeho lepší charakteristice můžeme využít vzpomínku jednoho z autorů tohoto textu, který už v lednu 2016 obdivoval technické dovednosti a nezdolnou odvahu florbalisty, který byl třeba i o dvě hlavy menší než jeho protihráči. Rozený střelec tehdy doplnil nabouchanou minikolonii hranických odchovanců, když se v prvoligovém kádru dorostenců potkal s Radkem Andrýskem a Jaromírem Šenkeříkem. Většina zmíněných vlastností Lukášovi zůstala až do dneška, bez větších diskuse se tak dá zařadit mezi největší talenty své kategorie v rámci celého Olomouckého kraje.

Kdy a jak jsi se dostal k florbalu?
K florbalu jsem se dostal na základce v sedmé třídě, kdy jsem chodil jednou týdně ráno před výukou si zahrát s klukama do haly. V osmé třídě jsem pak nastoupil do klubu Teiwaz Hranice (pozn. dnes již neexistující projekt, jehož velkou postavou byl mimochodem olomoucký kouč žen Petr Dadej).

Jak a kdy se upekl tvůj přestup z Hranic do Olomouce?
Bylo to ve starších žácích na posledním turnaji před novým rokem. Hráli jsme zrovna s Olomoucí a prohráli 11:2. Po zápase mi napsal Lukáš Ondroušek (bývalý hráč a trenér FBS Olomouc, dnes ve Zlínu Lions) s nabídkou, jestli nechci hrát za FBS Olomouc. V té době jsem byl zrovna v Praze a musel jsem s rodiči rychle jednat jestli přijmout, či odmítnout, protože do konce přestupového období zbývalo už jen deset dní. Nakonec jsme se rozhodli pro hostování a jeho konci na přestupu do Olomouce.

Můžeš popsat jaké rozdíly byly v Hranicích a v Olomouci?
Řekl bych, že v kvalitě má Olomouc navrch, ale v Hranicích je cítit více taková rodinná atmosféra.

Co je tvým florbalovým cílem?
Hrát za nějaký extraligový tým z Moravy. Docela mě láká se kouknout do FBC Ostrava.

Proč zrovna tam?
Tenhle tým mi byl sympatický, už když jsem začal s florbalem. Jde z něho cítit dobrá atmosféra a má svoji nezpochybnitelnou kvalitu.

V čem podle tebe nejlépe vynikáš ve hře?
Myslím, že mojí přednosti je herní přehled, střelba a přihrávky.

Máš nějaký nezapomenutelný zážitek z florbalu?
Určitě na prvním místě jsou předloňské Prague Games, kdy jsme porazili v šestnáctifinále 2:1 švédský Linköping IBK, tedy letošního posledního vítěze turnaje. V dalším kole jsme narazili na švýcarský Zurich United, se kterým jsme ale bohužel prohráli 0:2. Další nezapomenutelný zážitky bylo celkové vítězství 2. ligy juniorů, Ostrava Cup v drese brněnských Gulliverů a Moravian Cup, na němž jsme v juniorech skončili dvakrát druzí.

Máš nějaký předzápasový rituál, který potřebuješ k lepší koncentraci do zápasu?
Před zápasem posloucháme v kabině písničky a to mi stačí na to, abych se koncentroval na zápas. Předzápasový rituál žádný nemám, ale snažím se mít už od rána dobrou náladu.

Jak zvládáš skloubit školu a florbal?
Škola mě vůbec neomezuje ve florbale, protože všechny věci si pochytím už v hodinách, takže doma se nemusím učit.

Jak moc tě podporuje rodina? Přeci jen jsi přes týden na internátu v Olomouci a o víkendech hraješ zápasy.
Rodina mě hodně podporuje. Když je zápas v Olomouci, tak často přijede i táta osobně, někdy se přijede podívat i na výjezdy. Jednou mě i rodiče překvapili, když se jeli mrknout na zápas v Plzni a další den i do Chomutova. Vůbec jsem nemohl uvěřit, že to jsou opravdu oni, když při rozcvičováni najednou přišli na tribunu. Takže ano, ze strany rodičů mám dost velkou podporu. (úsměv)

S jakým číslem hraješ a proč zrovna tohle číslo?
S číslem 77, protože táta se narodil v roce 1977 a děda umřel v 77 letech.

Jakou obvykle dáváš radu mladším florbalistům?
Trénovat, trénovat a zase trénovat! Tréninky jsou základem všeho, a proto je potřeba na nich tvrdě makat a potom to nabyté prodat v zápase.

Stanislav Kosek, Johan Čáp

MS 2017 Blava
 

CeskyFlorbal

Partneři: