1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_007.jpgPříjemné překvapení českého florbalu, neskutečná bojovnice, skvělá gólmanka a dalšími slovy bychom mohli pokračovat ve vystihnutí povahy brankářky ženského extraligového týmu FBS Olomouc Martiny Frankové.

Jejími úspěchy se v Olomouci inspirují mnohé mladé brankářky a tak jsme se zeptali na pár otázek!


Martino, sezóna je u konce a Olomouc potvrdila své místo v Extralize, jaká byla sezóna z tvého pohledu?
Náročná. Měli jsme za cíl play-off, které nám těsně uniklo, ale myslím, že zisk 25 bodů v základní části se dá považovat pro Olomouc jako úspěch.

Gratulujeme k ocenění “Nejúspěšnější brankářka základní části extraligy”! Jaká byla tvoje reakce na zjištění, že toto ocenění máš a následné předání na Superfinále v Ostravě?
Popravdě mi dlouhou dobu trvalo, než mi došlo, že se to opravdu stalo a já jsem první :) Nicméně jsem cítila obrovskou radost a další impuls pro to, abych na sobě dále pracovala a zlepšovala se.

Díky svým úspěchům jsi byla nominována na kemp české reprezentace. Jaké jsou Tvé pocity a cíle z této výzvy, která tě posunula mezi TOP gólmanky naší země?
Jsem vděčná, že jsem dostala možnost jet na tento kemp a mým cílem je zkusit tuto příležitost využít a zabojovat o místo v reprezentaci.

Pro olomoucký tým bohužel jdeš v příští sezóně na hostování do IVANTI TIGERS JIŽNÍ MĚSTO. Bylo to těžké rozhodování?
Určitě bylo. V Olomouci jsem působila již několik sezón a v týmu, kde je skvělý kolektiv, mám spoustu výborných kamarádek. Nicméně jsem usoudila, že je čas vyzkoušet něco nového a když jsem dostala nabídku z týmu, který je v TOP 4, tak jsem si řekla, že to je možnost posunout se zase dál.

Jak ses cítila na prvním tréninku v novém klubu?
K mému údivu jsem nepociťovala vůbec nervozitu. Cítila jsem se mezi holkami velmi dobře a díky tomu jsem se mohla plně soustředit na trénink.

Praha je od tvého domova celkem z ruky, přemýšlíš o přestěhování do hlavního města?
V současné době ne.

Tým IVANTI TIGERS již okusil chuť Superfinále. Jaké jsou Tvé cíle do nadcházející sezóny?
Určitě bych chtěla být co největším přínosem pro tým. Věřím, že posunu zase o něco výš své schopnosti a dovednosti a také získám nové zkušenosti a především se nadále budu florbalem bavit.


Martině bychom rádi poděkovali za dosavadní přístup k florbalu a ke vzorné reprezentaci našeho klubu a přejeme jí hodně štěstí ať už v nominaci do ženské reprezentace, nebo v jejím působení v pražském klubu.