Extraliga žen
1. SC TEMPISH VítkoviceCrazy Girls FBC LiberecFAT PIPE Florbal ChodovFBC ČPP Bystroň Group OstravaFBS OlomoucFbŠ BohemiansFBŠ SLAVIA Fat Pipe PlzeňIvanti Tigers Jižní MěstoK1 Florbal ŽideniceKM automatik FBK JičínPanthers PrahaTatran Střešovice
Web Ceskeho florbalu
Prague 2018
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

b_150_100_16777215_00_images_2019-2020_2019_007.jpgPříjemné překvapení českého florbalu, neskutečná bojovnice, skvělá gólmanka a dalšími slovy bychom mohli pokračovat ve vystihnutí povahy brankářky ženského extraligového týmu FBS Olomouc Martiny Frankové.

Jejími úspěchy se v Olomouci inspirují mnohé mladé brankářky a tak jsme se zeptali na pár otázek!


Martino, sezóna je u konce a Olomouc potvrdila své místo v Extralize, jaká byla sezóna z tvého pohledu?
Náročná. Měli jsme za cíl play-off, které nám těsně uniklo, ale myslím, že zisk 25 bodů v základní části se dá považovat pro Olomouc jako úspěch.

Gratulujeme k ocenění “Nejúspěšnější brankářka základní části extraligy”! Jaká byla tvoje reakce na zjištění, že toto ocenění máš a následné předání na Superfinále v Ostravě?
Popravdě mi dlouhou dobu trvalo, než mi došlo, že se to opravdu stalo a já jsem první :) Nicméně jsem cítila obrovskou radost a další impuls pro to, abych na sobě dále pracovala a zlepšovala se.

Díky svým úspěchům jsi byla nominována na kemp české reprezentace. Jaké jsou Tvé pocity a cíle z této výzvy, která tě posunula mezi TOP gólmanky naší země?
Jsem vděčná, že jsem dostala možnost jet na tento kemp a mým cílem je zkusit tuto příležitost využít a zabojovat o místo v reprezentaci.

Pro olomoucký tým bohužel jdeš v příští sezóně na hostování do IVANTI TIGERS JIŽNÍ MĚSTO. Bylo to těžké rozhodování?
Určitě bylo. V Olomouci jsem působila již několik sezón a v týmu, kde je skvělý kolektiv, mám spoustu výborných kamarádek. Nicméně jsem usoudila, že je čas vyzkoušet něco nového a když jsem dostala nabídku z týmu, který je v TOP 4, tak jsem si řekla, že to je možnost posunout se zase dál.

Jak ses cítila na prvním tréninku v novém klubu?
K mému údivu jsem nepociťovala vůbec nervozitu. Cítila jsem se mezi holkami velmi dobře a díky tomu jsem se mohla plně soustředit na trénink.

Praha je od tvého domova celkem z ruky, přemýšlíš o přestěhování do hlavního města?
V současné době ne.

Tým IVANTI TIGERS již okusil chuť Superfinále. Jaké jsou Tvé cíle do nadcházející sezóny?
Určitě bych chtěla být co největším přínosem pro tým. Věřím, že posunu zase o něco výš své schopnosti a dovednosti a také získám nové zkušenosti a především se nadále budu florbalem bavit.


Martině bychom rádi poděkovali za dosavadní přístup k florbalu a ke vzorné reprezentaci našeho klubu a přejeme jí hodně štěstí ať už v nominaci do ženské reprezentace, nebo v jejím působení v pražském klubu.

CeskyFlorbal

Partneři: