Články

Předposlední kolo základní části extraligy žen hrála Olomouc v sobotu 16. února 2019 na hřišti posledního týmu tabulky. Přes velmi nervózní výkon dokázaly olomoucké hráčky urvat cenné vítězství.

V začátku utkání byly lepším týmem domácí hráčky, které nastoupily na hřiště s vervou. Olomoucké hráčky se pořádně nemohly dostat do své hry, v útočném pásmu míčky ztrácely a propadaly v obraně. Hra byla plná nepřesností, tvrdých soubojů, a ne moc nadějných příležitostí. Přestože ke konci třetiny měla Olomouc šancí více, žádnou branku nevstřelila.

Po přestávce se výkon Olomouce o fous zlepšil, ale stále to zdaleka nebylo ono. Navíc FBS nedokázalo využít ani nabídnutou přesilovku v polovině utkání a soupeře také podržela plzeňská gólmanka. Překonat ji se nakonec podařilo až šest vteřin před druhou přestávkou a za úspěšné vytočení Slezákové byl Olomoucký tým velmi vděčný - 0:1.

V úvodu třetí třetiny Olomouc více operovala v útočném pásmu, ovšem navýšit skóre se stále nedařilo. Místo toho přišlo vyloučení a inkasovaný gól v oslabení, kdy nahozený míček obránkyně tečovala nejlepší hráčka utkání hostů Suková - 1:1. Minutu na to byla tatáž hráčka vyloučena na trestnou lavici a Olomouc tuto druhou přesilovku již dokázala využít. Oháňková v náběhu dokázala na poslední chvíli zkrotit skákavý míček od Cholinské a usměrnit jej do branky - 1:2. Vrátila tak vedení zpět na stranu Hanaček. To ovšem zatím neznamenalo žádnou velkou jistotu, hra byla stále vrtkavá na obou stranách a hostující hráčky se mohly ještě deset minut bát o výsledek. K tomu navíc přišlo pětiminutové vyloučení olomoucké Bořutové. Výkon oslabeného týmu byl ovšem o poznání lepší, než v prvním vyloučení a Olomouc toto riziko nakonec ubránila bez ztráty kytičky. Před koncem třetiny si Plzeň vzala timeout a pokusila se srovnat hrou v šesti. Hanačky již drama nepřipustily, navíc se Cholinské podařilo vypíchnout soupeřkám míček a uzavřít stav utkání střelou do prázdné branky - 1:3.

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FBS Olomouc 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

branky: 49. Anna Alexandra Suková – 40. Kateřina Slezáková, 51. Jitka Oháňková, 60. Lucie Cholinská

Vyjádření hostující trenérky Alice Pavlíkové:

„Utrápené utkání, kde nás neuvěřitelně svazovala povinnost tří bodů. Ty máme. Příští týden zabojujeme za další. Děkujeme soupeři.“

Vyjádření trenéra domácích Víta Procházky:

„Směr utkání jsme měli určit v první desetiminutovce, kdy jsme měli tlak a množství vyložených šancí. To se však nestalo, dvěma hloupými góly jsme zápas ztratili a ani při hře vabank jsme štěstí neměli. Děkujeme divákům za podporu a soupeři přejeme šťastnou cestu.“

V sobotu 16.2. se vydala hrstka žen do Kopřivnice, aby zde hájila první příčku. I přes nízký počet se nám podařilo přivézt čtyři body, když jsme remizovali s domácím výběrem a následně dokázali porazit Vítkovice B.

FBC Vikings Kopřivnice - FBS Olomouc B 1:1 (0:0,0:1,1:0)

Utkání proti nahecovému domácímu výběru jsme začali velmi opatrně. Byli jsme si dobře vědomi, že zápas je dlouhý a naším cílem bylo, aby se hrálo pomalu. To se nám vcelku dařilo. Bohužel v tomto utkání jsme pohořeli směrem dopředu. Zbrkle jsme se míčků zbavovali, protože domácí hráčky k nám stačily včas přistupovat. Přesto jsme se lehce za polovinou utkání dostali do vedení. Janča Cholková vypíchla míček a v úniku 2 na 1 našla volnou Evču Stecovou, která rozvlnila síťku za gólmankou Kopřivnice. V poslední třetině jsme naše vedení nedokázali udržet. Dvě minuty před koncem jsme nedokázali být dostatečně důrazní po nahozeném míčku před branku a soupeřky trestaly. Vzhledem k našemu výkonu jsme s bodem spokojeni.

Branka: Stecová E. 1+0, Cholková 0+1

FBS Olomouc B - 1. SC TEMPISH Vítkovice B 5:3 (3:2,0:1,2:0)

Vstup do zápasu proti Vítkovicím nám vyšel snově. Dokázali jsme využít tři rychlé brejky, když tři přesné přihrávky od Janči Cholkové dokázaly proměnit v branku dvakrát Míša Čechovská a jednou Linda Horáková. Jenže stejnou mincí nám oplatily i Vítkovice. Dvě zaváhání v obrané fázi a po první třetině svítil na tabuli stav 3:2.

Ve druhé části padla pouze jediná branka a radovaly se soupeřky. Z trestného střílení se jim podařilo srovnat skóre. Co pro nás ale bylo horší – zranila se Linda Horáková, takže jsme polovinu utkání museli dohrávat pouze s jednou hráčkou na střídání.

V poslední třetině jsme předvedli zodpovědný výkon. Důležité bylo, že se nám podařilo jít hned po 24 sekundách do vedení, když Monča Stecová našla rozběhnutou Janču Cholkovou a ta s klidem trefila k tyči – 4:3. V dalším průběhu pracovaly na hřišti emoce. My jsme je naštěstí dokázaly kontrolovat a vyplatilo se. Gólovou tečku napsala Jíťa Zacpalová, která byla pohotová po rychle rozehrané standardní situaci od Janči Cholkové.

Branky: Cholková 1+4, Čechovská 2+0, Zacpalová 1+0, Horáková 1+0, Stecová M. 0+1

Sestava: Doubková, Štamfestová, Bezdíčková, Stecová M., Horáková, Čechovská, Cholková, Stecová E., Zacpalová

Z náročného turnaje se nám podařilo přivézt čtyři body a udržet se na vedoucí pozici ve 2. lize žen. Věříme, že na další turnaj, který se koná 16. března v nedalekém Prostějove, bude připraveno více hráček. Soupeřkami nám budou hráčky Prostějova a Opavy.

Nejprve v pátek 8. února na domácí půdě poměřil extraligový kádr síly s 1. SC TEMPISH Vítkovice a poté hned v neděli s o bod druhým týmem FAT PIPE FLORBAL CHODOV bojoval na hale Jižní město Praha 11. Přestože oba zápasy skončily větším rozdílem ve prospěch soupeřů, výkon Hanaček byl velmi kvalitní v obou utkáních.

Od počátku se rozjela hra ve vysokém tempu a ostravský tým na nic nečekal. Jejich převaha byla jasně vidět po celou třetinu, ovšem na domácí hráčky recept dlouho nenalezly. Dívky z FBS totiž poctivě bránily po celou dobu, a navíc všechny střely s přehledem lapala stoprocentně jistá Kubíčková.

V 2. třetině bylo již 17 vteřin od hvizdu vše jinak. Smolnou chybu v obraně nekompromisně potrestala reprezentantka Enenkelová 0:1 a vzápětí přidala i Paloncyová 0:2. Hanačky sice bojovaly dál, navíc ucítily šance v útoku a snažily se skóre dohnat. To se jim ovšem nevyplatilo, jelikož otevřely obranu a Vítkovice tak začaly proměňovat každou šanci. Po vytočení na forhend se prosadila L. Suchánková 0:3 a po prodloužení na zadní tyč Šupáková 0:4. Kvůli propadnutí v zápase se domácí snažily zkoncentrovat v oddechovém čase, což jim pomohlo uvědomit si opět obranné cíle a na hřiště se rozbíhaly s vervou. Druhá část 2. třetiny byla tedy bojovnějšího rázu. Účel eliminovat šance soupeře byl splněn a Mošťková navíc přidala bonus, když se jí podařilo dorazit míček po střele B. Suchánkové za záda Příleské v brance hostů 1:4.

Hned v začátku 3. třetiny se ovšem rozjel opět fosforový kolotoč a Vítkovice odskočily ještě více. Nejprve prorazila míček po akci z rohu do brány Planková 1:5 a následně po propadu Olomouce se trefila Paloncyová 1:6. Olomouc se poté opět trochu zvedla a předvedla pěkné akce v útoku. Ze standardky se ale následně prosadila Seevaldová 1:7, Olomouc nevyužila nabídnutou přesilovku a Seevaldová se trefila ještě i v poslední minutě utkání z před brankového prostoru a uzavřela skóre utkání 1:8.

FBS Olomouc – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:8 (0:0, 1:4, 0:4)

branky: 36. Tereza Mošťková – 21. Veronika Enenkelová, 22. Kamila Paloncyová, 26. Lucie Suchánková, 27. Ivana Šupáková, 42. Eliška Planková, 43. Kamila Paloncyová, 53. Sára Seevaldová, 60. Sára Seevaldová

Vyjádření trenérky domácích Alice Pavlíkové:

„Škoda, že nám nevydržela snaha z první třetiny. Hrát tak celou dobu, bylo by to určitě zajímavější. Chválím výborný výkon většiny hráček a neskutečný od Lega. Doufám, že si to dobré přeneseme i do neděle. Děkujeme za zápas.“

Vyjádření trenéra hostů Tomáše Martiníka:

„Museli jsme být dnes hodně trpěliví a přitom zůstat aktivní, rychlí a přesní. V první třetině nás hodně trápila Lego, naštěstí jsme ji ve druhé třetině brzy odčarovali a získali rozhodující náskok. Gólových situací jsme si vypracovali hodně, koncovka ovšem vázla. Jsem rád i za slušnou premiéru našich nových a mladých hráček. Díky soupeřkám za zápas.“

První třetinu nedělního utkání začaly olomoucké hráčky podobně jako v pátek doma, kde výborně bránily. Tentokrát to měly složitější kvůli speciálnímu obrannému systému, který ale zvládaly obstojně a pražačkám nedaly žádný prostor. Navíc tempo bylo ještě vyšší a soupeř ještě urputnější. Pět minut před přestávkou otevřela skóre utkání domácí Nosková 1:0.

V 2. třetině se s brankami roztrhl pytel, jelikož Olomoucké opět ucítily šance v útoků a tím pádem propadaly vzadu. Zpočátku 2. části se z brejku přesně trefila reprezentantka Řepková 2:0 a ze střední vzdálenosti ze středu zatažením Kellovská 3:0. Hanačky ale nesložily zbraně a jejich neustálá snaha vyústila v otevření skóre i na druhé straně, kdy z rohu dorazila míček do chodovské branky Suchánková 3:1. Po další nadějné šanci se ovšem nešťastně pro skvěle chytající Kubíčkovou odrazil míček od nohy Řepkové do olomoucké branky 4:1. Před druhou přestávkou šli Hanačky do oslabení a domácí rychle využili ukázkově zahranou přesilovou hru 5:1.

Do poslední části šly Hanačky s odhodláním a bojovaly až do konce. Tato část byla také gólmanským koncertem olomoucké Kubíčkové, která jako by měla na rukách lepidlo, vše chytala s maximální jistotou. Přesto ji nechytatelně dokázala prohodit pod ruku Pekárková 6:1 a ve smolném propadu do prázdné branky stanovila konečný stav nedělního utkání domácí Havlínová 7:1.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBS Olomouc 7:1 (1:0, 4:1, 2:0)

branky: 15. Petra Nosková, 23. Martina Řepková, 29. Karolína Kellovská, 34. Martina Řepková, 35. Daniela Frantíková, 51. Nikol Pekárková, 60. Nela Havlínová – 32. Barbora Suchánková